Jak ponownie tapicerować krzesło biurowe: 5 łatwych kroków

W tym artykule nauczymy Cię, jak ponownie tapicerować krzesło biurowe poprzez demontaż krzesła, zmianę jego tkaniny, a następnie złożenie. Pomyśleliśmy, że to konieczne, ponieważ w dzisiejszych czasach potrzebne są domowe biura, podobnie jak krzesła biurowe.

Ten przewodnik po tapicerowaniu jest przeznaczony do sytuacji, w których chcesz urozmaicić swoje nudne krzesło biurowe w coś, co bardziej Cię odzwierciedla. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o obiciach krzeseł biurkowych, jaki rodzaj tkaniny byłby idealny do Twojego projektu tapicerskiego i nie tylko!

Jak ponownie tapicerować krzesło biurowe: 5 łatwych kroków

Kroki ponownego tapicerowania krzesła biurkowego

Krok 1. Przygotuj materiały

Najpierw przygotuj następujące materiały:

 • Jeden jard tkaniny
 • Pistolet na zszywki
 • Farba w sprayu
 • Śrubokręt

Krok 2. Zdemontuj krzesło biurowe

Po zabezpieczeniu materiałów:

 • Rozebrać krzesło.
 • Odkręć podstawę krzesła, a następnie płytę siedziska, aby uwolnić poduszkę siedziska.
 • Zdejmij również tylną część krzesła.
 • Jeśli twoje krzesło jest skomplikowane, zrób zdjęcia lub oznacz części, aby później nie było ci trudno je ponownie złożyć.

  Krzesła biurowe zazwyczaj mają czarne pokrycie na poduszkach i aby je zdjąć, można je zdjąć. Jeśli jednak ma śruby, odkręć je przed zdjęciem poduszek z pokrowca.

  Krok 3. Farba na krześle

  Po zdemontowaniu krzesła biurkowego pomaluj w sprayu płytę siedziska i oparcie krzesła, które będą zawierały poduszki. Malowanie krzesła jest opcjonalne, ale jeśli chcesz dopasować krzesło do estetyki swojego pokoju, zalecamy to zrobić.

  Przed malowaniem krzesła należy je najpierw dokładnie przeszlifować, zwłaszcza jeśli krzesło ma rysy. Następnie odkurz krzesło.

  Połóż części krzesła na gazecie na zewnątrz i spryskaj je farbą. Gdy schną, możesz przystąpić do tapicerowania poduszek.

  Krok 4. Tapiceruj poduszki

  Najpierw zmierz, ile materiału będziesz potrzebować, a następnie odpowiednio przytnij. Następnie połóż materiał obiciowy na biurku prawą stroną do dołu.

  Następnie umieść jedną z poduszek na górze, tyłem do siebie. Zszyj tkaninę pośrodku jednej strony.

  Następnie pociągnij zszytą stronę i przymocuj drugą stronę. Powtórz kroki na pozostałych stronach.

  Kontynuuj zszywanie, aż dojdziesz do rogów. Kiedy dojdziesz do rogów, zbierz materiał podczas zapinania.

  Ma to na celu zapewnienie gładkiego wyglądu przedniej strony poduszki. Powtórz to na wszystkich rogach.

  Następnie odetnij nadmiar materiału, zwłaszcza te, które zakrywają otwory na śruby. Powtórz te kroki z drugą poduszką.

  Krok 5. Złóż krzesło

  Po umieszczeniu nowej tkaniny na poduszkach, złóż krzesło z powrotem. Upewnij się jednak, że farba całkowicie wyschła przed umieszczeniem na niej fotelika.

  Śledź swoje etykiety lub swoje zdjęcie podczas montażu. Po poprawnym złożeniu krzesła gotowe! Masz teraz tapicerowane krzesło biurowe.

  Jaka jest najlepsza tkanina na krzesło biurowe?

  Na rynku dostępne są różne tkaniny obiciowe do krzeseł biurkowych. Jednak najczęściej używanym materiałem jest tkanina. Chociaż tkaniny różnią się fakturą i wyglądem, większość z nich ma wysokie wskaźniki ścieralności, co czyni je trwałymi.

  W dzisiejszych czasach popularne są siedzenia siatkowe, które można teraz wykorzystać również jako tkaninę obiciową. Przepływ powietrza tej tkaniny jest doskonały i jest bardzo wytrzymały. Może jednak być ścierny i nie rozkłada dobrze masy ciała.

  Możesz również wybrać między ultraskórą lub prawdziwą skórą, jeśli chcesz, aby krzesło biurowe miało wyrafinowany charakter. Skóry Ultra są syntetyczne i są bardziej oddychające niż skóra naturalna, a także są tańsze.

  Jednak prawdziwa skóra nadal ma ten luksusowy i elegancki charakter, z którym nie można się równać. Można na nich również wygodnie siedzieć.

  Ile kosztuje zmiana tapicerki krzesła biurkowego?

  Skoro masz zamiar wykonać tapicerkę sam, wystarczy wydać na tkaninę. Tkane tkaniny i siatkowe siedzenia nie kosztują więcej niż 20 USD za jard.

  Ultra Leathers są droższe niż dwie wymienione powyżej i mogą kosztować nawet 75 USD za jard. Dla porównania, autentyczne skóry mogą kosztować nawet 100 dolarów. Ceny są oparte na stronie fabric.com, firmy Amazon.

  Czy warto ponownie tapicerować krzesło biurowe?

  Obicie krzesła biurkowego nie jest trudne, zwłaszcza jeśli krzesło nie jest uszkodzone strukturalnie. Dlatego warto wymieniać krzesło biurowe, zamiast kupować nowe.

  Dobrze jest również używać swoich rzeczy do momentu, w którym nie można ich już naprawić ani ponownie obić. Ma to na celu uzyskanie wartości inwestycji i uniknięcie konieczności dostosowywania się do nowych krzeseł za każdym razem, gdy masz ochotę zmienić krzesło. Nie wspominając, że naprawa i wymiana tapicerki to wybór świadomy ekologicznie.

  Wniosek

  Mamy nadzieję, że podobało Ci się lub przynajmniej dobrze nauczyłeś się, jak ponownie tapicerować krzesło biurowe i jakiego materiału użyć w tapicerce dzięki naszemu artykułowi. Życzymy powodzenia w realizacji Twojego projektu!