Jak ponownie obić sofę z dołączonymi poduszkami?

Jeśli jesteś ciekaw, jak ponownie obić sofę dołączonymi poduszkami, uprościliśmy to w trzech prostych krokach. Ten projekt można wykonać w domu, nawet bez dużej wiedzy na temat renowacji sof. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie sofy są takie same, więc oceń swoje umiejętności i złożoność kanapy.

Tapicerowanie to tylko jedna z rzeczy, które możesz zrobić, aby stara sofa wyglądała nowocześnie. Jest to decyzja, którą musisz dokładnie przemyśleć, ponieważ może lepiej kupić nową, jeśli kanapa jest zbyt zepsuta. Niemniej jednak możesz zaoszczędzić czas i zachować sentymentalne meble, jeśli wiesz, jak je ponownie obić pomimo stałych poduszek.

Jak ponownie obić sofę z dołączonymi poduszkami?

Jak ponownie obić sofę z dołączonymi poduszkami w domu

Krok 1. Usuń bieżący materiał

Sprawdź, jak obecny materiał obiciowy jest przymocowany do sofy. Prostym sposobem na to jest przechylenie kanapy do przodu, aby uzyskać dostęp do jej spodu i usunięcie zszywek mocujących materiał w podstawie. Do tego typu mocowania użyj ściągacza zszywek lub śrubokręta.

A jeśli na tapicerce nie ma zszywek? Być może trzeba będzie znaleźć szew i oderwać go, aby wyjąć materiał sofy. Jeśli nie masz nic przeciwko rozłożeniu starej tapicerki na kawałki, szybszym sposobem na jej usunięcie jest przecięcie każdej sekcji nożyczkami.

Pamiętaj, że musisz uważać, aby nie zrujnować innych części sofy, zwłaszcza jeśli ponownie tapicerujesz antyczną kanapę. Najlepiej jest również zanotować położenie każdego elementu tapicerki, aby poprowadzić Cię podczas montażu nowego materiału. Możesz nawet użyć usuniętego materiału jako wzoru do pomiaru i cięcia nowej tapicerki.

Krok 2. Przygotuj nową tapicerkę

Określ rodzaj i ilość tapicerki potrzebnej do kanapy. Wybierając nową tapicerkę, możesz użyć tego samego materiału, który usunąłeś, lub całkowicie zmienić. Użyj usuniętej tkaniny i zmierz ją, aby uzyskać metraż nowej tkaniny, ale przeznacz co najmniej metr więcej jako naddatek.

Na przykład, jeśli ponownie tapicerujesz skórzaną kanapę, możesz wybierać spośród różnych rodzajów skóry. Możesz również przejść na tkaninę, jeśli bardziej pasuje do Twojej obecnej sytuacji w domu. Gdy już masz materiał, przytnij go zgodnie z wymiarami sofy i zacznij instalować.

Ci, którzy nie mają usuniętej tapicerki w stanie nienaruszonym, powinni zamiast tego zmierzyć sofę, aby uzyskać prawidłowe wymiary tapicerki. Do cięcia używaj dodatkowego materiału, ponieważ włożysz nową tapicerkę w szczeliny kanapy. W razie potrzeby lepiej też uwzględnić ewentualne poprawki.

Krok 3. Umieść nowy materiał i przymocuj go do sofy

Ułóż tapicerkę na sofie i wsuń krawędzie między pęknięcia i szczeliny mebla. Obejmują one przestrzeń między poduszkami siedziska a oparciem oraz poduszkami siedzisk i podłokietnikami. Upewnij się, że rozciągasz materiał podczas mocowania go na miejscu, aby uzyskać dokładne dopasowanie i uniknąć zagnieceń po instalacji.

Następnie wbij tapicerkę głęboko w ramę sofy, aby zszywki były ukryte. Jeśli zauważysz obszary, które wymagają pulchności, możesz dodać trochę wyściółki pod spodem, zanim je zakryjesz. Następnie kontynuuj pracę i zakrywaj wszystkie części sofy i odetnij nadmiar materiału, jeśli jest.

Dostosuj procedurę instalacji zgodnie ze stylem i kształtem sofy. Na przykład, jeśli ponownie tapicerujesz sofę segmentową, zwykle tapicerujesz jej poduszki osobno, ponieważ możesz je wyjąć. Wręcz przeciwnie, sofy z dołączonymi poduszkami oznaczają, że przykryjesz poduszki bezpośrednio.

Jak nałożyć poduszkę na kanapę, która jest przymocowana?

Mocowanie zwisających poduszek na sofę jest tak proste, jak ich usunięcie i dodanie lub wymiana wypełniacza. Jednak sofy z dołączonymi poduszkami będą wymagały innej metody:

 • Żyj jedną poduszkę na raz, aby pomóc Ci zobaczyć, jak są uszyte na miejscu
 • Wytnij szwy na szwach, aby je otworzyć
 • Całkowicie usuń farsz lub piankę
 • Użyj usuniętej pianki, aby zmierzyć i przyciąć materiał zastępczy
 • Nieco spłaszcz piankę, aby ułatwić włożenie do pustej poduszki
 • Naciśnij piankę na krawędzie i rogi poduszki sofy, aby upewnić się, że nie ma szczelin
 • Przypnij i zszyj szew, używając nici tego samego koloru co poduszka, aby był niezauważalny
 • Przełóż i ułóż poduszkę z powrotem na miejscu i powtórz dla pozostałych, które również wymagają ponownego wypełnienia
 • Czy możesz ponownie obić kanapę bez zdejmowania starej tkaniny?

  Możliwe jest bezpośrednie obicie kanapy bez zdejmowania aktualnej tkaniny. Jest to jednak możliwe tylko wtedy, gdy stara tapicerka nie pokaże się pod nową. Chcesz również upewnić się, że wewnętrzna struktura kanapy jest nadal nienaruszona i nie ma uszkodzeń ani pleśni, zanim przykryjesz ją kolejną tapicerką.

  Wniosek

  Nie martw się, jeśli Twoja kanapa ma nieusuwalne poduszki. Aby podsumować ten samouczek o tym, jak ponownie obić sofę z dołączonymi poduszkami, wystarczy odpowiednio usunąć obecny materiał, udrapować i włożyć nowy na kanapie i zszyć tapicerkę bezpośrednio na poduszkach. Mamy nadzieję, że pamiętałeś również o tym, jak uzupełnić sofę dołączoną poduszką, jeśli chcesz jeszcze bardziej odmłodzić sofę.

  I to wszystko. Zapraszam do sprawdzenia, co zrobić ze starą sofą, jeśli nie ma zastosowania wymiana tapicerki.