Jak pomalować krzesło z tkaniny farbą kredową w 5 prostych krokach

Przygotuj się do malowania i przygotowania pędzla, ponieważ oto pięć kroków, jak pomalować krzesło z tkaniny farbą kredową w domu! Malowanie krzesła z tkaniny do perfekcji jest łatwe dzięki tej procedurze DIY, którą dla Ciebie przygotowaliśmy.

Jeśli uważasz, że twoje krzesło z tkaniny nie ma bujności i wygląda na stare, a zastanawiasz się nad zakupem czegoś nowego? Więc dlaczego nie nie spiesz się i spróbuj odmalować to krzesło zgodnie z twoim ostatnim gustem. Nie tylko zaoszczędziłeś pieniądze, ale także nauczysz się czegoś nowego.

Jak pomalować krzesło z tkaniny farbą kredową w 5 prostych krokach

Krzesło z tkaniny do malowania farbą kredową

Tak proste, jak to tylko możliwe, oto 5 kroków, aby pomalować krzesło z tkaniny farbą kredową:

Krok 1. Przygotuj

Przede wszystkim musisz wszystko przygotować; Twoje materiały malarskie, takie jak pędzle, taśmy i wiadro, farba kredowa, krzesło, a co najważniejsze obszar, który będziesz malował. Nie chcesz niepotrzebnych plam na podłodze, więc przynajmniej wyjdź na otwartą przestrzeń lub przykryj czymś podłogę.

Ponadto, kiedy przygotowujesz krzesło, najpierw je wyczyść. Odgarnij lub odkurz kurz i kłaczki, które mogą utrudniać nakładanie farby. Kurz i kłaczki zapobiegną całkowitemu przyklejeniu się farby do tkaniny krzesła i wyraźnie spowodują bałagan.

Krok 2. Zaznacz

Teraz jesteś gotowy do rozpoczęcia malowania, ale najpierw musisz zaznaczyć miejsca, na które nie będziesz nakładać farby i zakleić je taśmą. Użyjesz taśmy, która zablokuje kolor i zapobiegnie wnikaniu i zabrudzeniu zaznaczonego obszaru.

Umieść taśmę odpowiednio i odpowiednio. Upewnij się, że obszary są całkowicie zabezpieczone przed plamami farby.

Krok 3. Wymieszaj farbę

Po zaznaczeniu obszarów możesz teraz rozpocząć proces malowania. Przygotuj farbę kredową.

Dokładnie wymieszaj w wiadrze lub tacy. Możesz dodać odrobinę wody do mieszanki farby kredowej lub przygotować ją osobno.

Podczas malowania będziesz musiał również zwilżyć krzesło, więc przygotuj je wcześniej. Nawilżenie krzesła sprawi, że farba będzie się znacznie łatwiej przyklejać.

Krok 4. Maluj

Teraz czas na malowanie. Podczas malowania zacznij od góry; pomogłoby to lepiej zobaczyć jego postępy i zapewnić zgrabną aplikację. W przypadku nakładania farby kredowej z inną mieszanką wody, najpierw zanurz pędzel w wodzie, a następnie zanurz go w mieszance farby kredowej, a nadmiar zetrzyj z pędzla w tacce lub wiadrze.

Nałóż cienką warstwę farby kredowej na tkaninę krzesła, aby zapewnić równomierną aplikację. Maluj dokładnie, nie pozostawiając niepomalowanego obszaru.

Jeśli twoje krzesło ma trochę zagnieceń, pomaluj również ten obszar. Nakładaj wiele warstw w trakcie całego procesu.

Sprawdź, czy są miejsca niepomalowane. Jeśli nie ma, odstaw do wyschnięcia.

Krok 5. Zakończ

Teraz, gdy już skończyłeś malować, czas dokończyć. Jednym z sugerowanych elementów wykończeniowych jest uszlachetnienie farby drobnym papierem ściernym odpowiednim do materiałów, z których wykonane są tkaniny. Pomogłoby to usunąć nierówne obszary spowodowane farbą i wygładziłoby powierzchnię.

Po uszlachetnieniu powierzchni nadszedł czas na nałożenie wosku i uszczelniacza. Pomoże to uzyskać bardziej miękką teksturę i zachować świeżo nałożoną farbę przez bardzo długi czas.

Proszę bardzo! Jedno własne, pięknie pomalowane krzesło z tkaniny.

Jak uszczelnić farbę kredową na tkaninie

Istnieje wiele sposobów na uszczelnienie kredową farbą na nowo pomalowanym krześle z tkaniny. Pierwsza to suszenie na słońcu, w którym po prostu wypuszczasz go na zewnątrz i zostawiasz słońcu, aby wykonało całą niezbędną pracę. Po prostu nie pozwól mu siedzieć tam zbyt długo, ponieważ może to spowodować niepotrzebne zmiany w pomalowanym krześle.

Inną metodą jest prasowanie na gorąco nowo pomalowanego krzesła. Prasowanie tkaniny pozwoli na pełną obróbkę cieplną powierzchni pomalowanego krzesła. To samo dotyczy upadków, ale ta metoda jest sugerowana, jeśli krzesło nie jest jeszcze tapicerowane.

Ostatnią metodą jest nałożenie miękkiego wosku. Nie jest to idealne rozwiązanie dla tkanin takich jak bawełna, ale niektórzy używają tego jako uszczelnienia dla swoich nowo pomalowanych krzeseł z tkaniny.

Uszczelnienie farby na krześle jest naprawdę niezbędne, więc zawsze rozważ to, ponieważ jest to korzystne dla zachowania koloru na krześle. Zawsze najlepiej jest rozważyć rodzaj tkaniny, nad którą pracujesz, aby uzyskać optymalny wynik.

Jak zmiękczyć pomalowaną kredą tkaninę

Zmiękczenie tkaniny jest stosunkowo łatwe. Wszystko czego potrzebujesz to papier ścierny i roztwór wosku.

W przypadku papieru ściernego papier ścierny o ziarnistości 220 jest całkiem przyjemny w użyciu. Po pomalowaniu i wysuszeniu tkaniny krzesła delikatnie przeszlifuj powierzchnię, aby zapewnić gładką i miękką okładkę.

Zdmuchnij nadmiar kurzu, a następnie wytrzyj powierzchnię wilgotną szmatką. Nie musisz robić tego przy każdej powłoce. To ostatni krok, który należy wykonać jako ostatni.

Po przeszlifowaniu powierzchni nałóż roztwór wosku, aby zapewnić idealnie gładkie wykończenie krzesła z tkaniny.

Wniosek

Teraz, gdy już wiesz, jak pomalować krzesło z tkaniny farbą kredową, dlaczego nie spróbować tego kiedyś? Może to wymagać praktyki, ale w końcu twoje wysiłki na pewno się opłaci. Malowanie krzesła z tkaniny jest łatwe, o ile masz odpowiednie narzędzia i odpowiednią wiedzę do pracy.