Jak podnieść krzesło rozkładane w 5 łatwych krokach?

Czy zastanawiałeś się, jak podnieść fotel rozkładany? W tym artykule omówimy wysokość i regulację fotela rozkładanego.

Najważniejszym aspektem fotela rozkładanego jest jego poziom komfortu. Jeśli możesz usiąść w fotelu i czuć się komfortowo, kupiłeś porządne krzesło.

Jak podnieść krzesło rozkładane w 5 łatwych krokach?

Twój fotel może jednak siedzieć zbyt blisko ziemi, w zależności od Twojego wzrostu i osobistych preferencji. Nie wymaga odrzucania doskonałego krzesła, ponieważ można go podnieść w mgnieniu oka.

Podnoszenie wysokości fotela rozkładanego

Krok 1. Zainwestuj w podesty meblowe przeznaczone wyłącznie do foteli rozkładanych. Podstawki meblowe mocowane są do nóg fotela i umożliwiają regulację wysokości w kilku krokach.

Natomiast podstopnice meblowe dostępne są również dla zwykłych krzeseł i taboretów. Kiedy kupujesz podpórki meblowe do mniejszego lub lżejszego krzesła, może się okazać, że pękną, gdy spróbujesz umieścić je na cięższym fotelu.

Krok 2. Obróć swoje rozkładane krzesło na bok, a zobaczysz wszystkie cztery jego nogi.

Krok 3. Przymocuj wsporniki meblowe do każdej dolnej nogi rozkładanego krzesła. Podstopnice określają metodę, której używasz. Na przykład niektóre podstopnice wsuwają się na nogi krzesła, podczas gdy inne można przymocować na miejscu.

Krok 4. Upewnij się, że wszystkie podstopnice są ustawione na tę samą wysokość (jeśli dotyczy). Rozciągnij każdy z czterech wsporników fotela do oznaczenia „5 cali” na podstawie, na przykład, jeśli chcesz podnieść swój fotel o 5 cali.

Niektóre piony w ogóle nie dają się wysunąć. Są to zwykle okrągłe gumowe podstopnice kupowane w zależności od długości, na jaką chcesz podnieść swoje krzesło.

Krok 5. Przywróć krzesło do pierwotnej pozycji, opierając je na czterech właśnie zainstalowanych podpórkach. Możesz teraz usiąść na krześle i położyć się na poziomie, który jest dla Ciebie najwygodniejszy.

Jeśli stwierdzisz, że Twoje krzesło jest nadal zbyt niskie lub stało się zbyt wysokie, możesz ręcznie zmienić wysokość pionów, obracając krzesło na bok (opcjonalnie).

Regulacja napięcia fotela

Krok 1. Sprawdź napięcie fotela

Łatwość, z jaką oparcie fotela rozkładanego odchyla się do tyłu, nazywamy „napięciem fotela”. Oprzyj się o oparcie fotela.

Zmniejsz napięcie w krześle, jeśli odchylenie się do tyłu jest zbyt trudne. Jeśli masz drobną budowę, zmniejszenie napięcia może być mądrą opcją, ponieważ odchylenie krzesła będzie wymagało mniejszej siły.

Jeśli krzesło jest zbyt daleko do tyłu dla wygody lub odchyla się zbyt szybko, może być konieczne zwiększenie napięcia fotela. Dla bardziej prominentnych osób, osób wyższych i osób, które potrzebują mocniejszego podparcia pleców, jest to zwykle doskonały pomysł.

Krok 2. Przechyl fotel do przodu

Upewnij się, że oparcie jest proste, a podnóżek jest zamknięty, a następnie delikatnie przechyl cały fotel do przodu, aby odsłonić podbrzusze krzesła.

Oprzyj krzesło na górnej części jego oparcia i z przodu podłokietników. Regulacja napięcia może wymagać użycia obu rąk, a próba trzymania fotela przez cały czas utrudni procedurę.

Krok 3. Poszukaj mechanizmu, który możesz dostosować

Pod siedziskiem foteli powinieneś znaleźć komplet pokręteł lub nakrętek motylkowych z regulowanym napięciem pochylania. Możesz nie być w stanie zmienić napięcia, jeśli nie ma mechanizmu.

Po prawej i lewej stronie podwozia krzesła poszukaj pokrętła lub nakrętki motylkowej. Sprężyny naciągowe należy przymocować do tej samej śruby z drugiej strony, na końcu śruby należy każdą umieścić na swoim miejscu.

Krok 4. Powinieneś obrócić mechanizm

Zwiększ opór przy pochylaniu, obracając pokrętła lub nakrętki motylkowe zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Zmniejsz napięcie, obracając je w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

W przypadku naciągu fotela, zarówno nakrętki motylkowe, jak i pokrętła powinny być wyregulowane w ten sam sposób. Dlatego podstawowe procedury powinny pozostać takie same.

Obróć mechanizm palcami, aby sprawdzić, czy działa. Może być konieczne użycie solidnych szczypiec, jeśli wydaje się, że jest zbyt ciasny.

Praca w małych przyrostach to najlepsza droga. Aby utrzymać równomierne naprężenie przez cały czas, obracaj każdym kołem lub nakrętką tylko o ćwierć obrotu, a następnie powtórz każdą regulację po obu stronach krzesła.

Krok 5. Regulacja jest testowana

Ustaw fotel z powrotem w pierwotnej pozycji. Wysuwając podnóżek i odchylając się do tyłu w fotelu, możesz sprawdzić napięcie fotela. Jeśli napięcie w Twoim fotelu jest wygodne, możesz zatrzymać się tutaj i odpocząć na nowo wyregulowanym krześle.

Wniosek

Celem foteli jest zapewnienie użytkownikom jak najwygodniejszej pozycji siedzącej. Jeśli jednak Twój fotel nie będzie miał odpowiedniej wysokości i będzie wymagał regulacji, stanie się uciążliwy i nie spełni swojego celu.

Jednak trzeba byłoby wiedzieć, jak podnieść fotel rozkładany. W tym artykule pokazaliśmy, jakie to proste!