Jak podłączyć telewizor do stojaka obrotowego?

W tym poście omówimy, jak podłączyć telewizor do obrotowego stojaka. Porozmawiamy o tym, jak znaleźć odpowiedni typ uchwytu do swoich potrzeb i ile to będzie kosztować, ile czasu to zajmie, ile przewodów jest wymaganych, który przewód wchodzi do jakiego otworu z tyłu telewizora.

Kroki, jak podłączyć telewizor do obrotowego stojaka telewizyjnego

#1. Znajdź odpowiedni typ uchwytu do swoich potrzeb.

Jak podłączyć telewizor do stojaka obrotowego?

#2. Upewnij się, że masz kompatybilną podstawkę pod telewizor z co najmniej czterema otworami.

#3. Zmierz odległość między dwoma mocowaniami (szerokość u góry). Użyj śrub i przekładek, aby umieścić je na ścianie, a następnie użyj szukacza kołków, aby znaleźć najlepsze dla nich miejsce.

#4. Użyj kabla HDMI, a następnie przykręć jeden koniec do jednego z uchwytów, najlepiej w środkowym otworze, jeśli jest tylko jeden.

#5. Następnie weź drugą stronę (albo z telewizora, albo byłeś do niego podłączony) podłącz go do pasującego kanału znajdującego się na drugim uchwycie.

#6. Dokręć obie śruby po obu stronach kabla, aby upewnić się, że jest bezpiecznie, a następnie znajdź miejsce na stojak telewizora (pamiętaj, jak daleko są od siebie). Umieść telewizor na stojaku, podłącz potrzebne przewody/kabel i ciesz się!

Co to jest szafka pod telewizor?

Stojaki pod telewizor są tym, czego używasz do podtrzymywania telewizora, a także zapewniają miejsce na wszystkie przewody i kable z urządzenia.

Nie ma jednego konkretnego typu, którego ludzie używają; niektórzy wolą zamontować go na ścianie, jeśli jest wystarczająco dużo miejsca, podczas gdy inni chcą czegoś na podłodze lub przed kanapą, aby mogli z łatwością korzystać z niego siedząc.

Stojaki pod telewizor są dostępne z różnych materiałów, w tym z drewna, skóry, szkła i metalu – dzięki czemu możesz dostosować wygląd swojej szafki do tego, co już jest wokół niej. Przekonasz się również, że pochodzą one z różnych stylów, takich jak współczesny lub tradycyjny, w zależności od tego, jak pokój jest już urządzony.

Jak naprawić wadliwy mechanizm obrotowy

Mechanizm obrotowy umożliwia obracanie podstawy telewizora między orientacją poziomą a pionową. Aby telewizor działał prawidłowo, musi znajdować się w pozycji pionowej przed obróceniem, w przeciwnym razie telewizor spadnie z podstawek (jeśli jest zamontowany). Jeśli zauważysz, że funkcja krętlika nie działa już dobrze, możliwe są dwie przyczyny:

  • Mechanizm obrotowy może być uszkodzony, przez co podstawa nie będzie się prawidłowo obracać.
  • Na ścieżce, w której ją obracasz, znajduje się przeszkoda (np. duży dywan). Wyczyść to, aby sprawdzić, czy to rozwiąże Twój problem!
  • Jeśli nie, istnieje wiele obejścia obu problemów. Po pierwsze, możesz obrócić telewizor za pomocą pilota. A jeśli to nie działa z powodu sposobu montażu lub tego, że krętlik już nie działa, wypróbuj te alternatywne rozwiązania:
  • Przed obróceniem upewnij się, że stojak jest w pozycji pionowej
  • Użyj śrubokręta jako dźwigni przy podstawce, aby ją obrócić.
  • Umieść mały przedmiot na torze, w jaki go obracasz, na przykład starą kartę kredytową lub podobny płaski przedmiot o pewnej wadze.

Jak zainstalować uniwersalny uchwyt ścienny do telewizora?

W tym poradniku dowiesz się, jak zainstalować uniwersalny uchwyt ścienny do telewizora.

Do tej instalacji używamy gumowego uchwytu ściennego firmy Sanus Systems z naszym płaskim ekranem plazmowym Panasonic 50″ HDTV. Jest to tylko jeden z wielu uniwersalnych uchwytów, które świetnie sprawdzają się w kinie domowym lub sypialni i umożliwiają łatwe przenoszenie telewizora z pokój do pokoju.

Krok pierwszy: zmierz ścianę i jak wysoko chcesz zamontować telewizor

Użyj poziomicy, a jeśli nie masz jednej pod ręką, użyj sznurka z dwoma małymi ciężarkami na każdym końcu, aby upewnić się, że jest prosto w górę iw dół. Po ustaleniu, gdzie będzie górna część wspornika, zaznacz pomiar na ścianie.

Montujemy nasz telewizor 28″ nad podłogą i będzie on znajdował się 16″ od rogu pomieszczenia z sufitem pod kątem, więc musimy zmierzyć, jak wysoko ten wspornik musi się podnieść, aby spełnić te wymiary.

Zwykle najlepiej jest nie montować niczego powyżej 40 cali. Warto również upewnić się, że za telewizorem jest wystarczająco dużo miejsca, jeśli planujesz przechylać go w górę lub w dół

Zmierzymy, jak wysoko potrzebujemy nasz wspornik i zaznaczymy ten pomiar.

Krok drugi: Zainstaluj wspornik montażowy telewizora

Szpilki są głównym czynnikiem w sposobie instalacji twojego mocowania, więc wyciągnij wyszukiwarkę i znajdź najbliższy kolczyk. Najlepiej zamontować wspornik jak najbliżej tego miejsca

Instalujemy nasz telewizor około 12 cali nad ziemią, więc będziemy potrzebować go zamontowanego na ścianie, która nie jest zbyt daleko od podłogi. Zalecam wykonanie pomiaru przed przystąpieniem do określania, jak wysoko lub nisko chcesz, aby wspornik zainstalował wsporniki wkręcając je na miejsce

Nie musimy się martwić o szerokość naszego telewizora, ponieważ można go regulować za pomocą uchwytu obrotowego.

Upewnij się, że za telewizorem jest wystarczająco dużo miejsca, jeśli planujesz przechylać go w górę lub w dół, i dokonać niezbędnych regulacji. Włącz telewizor, a następnie dokręć go. Ponownie podłącz wszystkie przewody, kable lub przewody, które zostały odłączone podczas instalacji.

Ostatnią rzeczą do zrobienia jest podłączenie wszystkiego z powrotem na miejsce, aby móc włączyć swój nowy telewizor z obrotowym uchwytem!