Jak ozdobić krzesło na wieczór panieński: 5 prostych kroków

Organizowanie weselnego prysznica dla najlepszej przyjaciółki może zająć dużo czasu. Załóżmy, że zastanawiasz się, jak udekorować krzesło na weselny prysznic.

W takim przypadku dekoracje mogą być tak proste lub ekstrawaganckie, jak chcesz, więc poświęć trochę czasu, aby porozmawiać z panną młodą o tym, czego chce na swój ślubny prysznic i nie wstydź się poprosić o pomoc pozostałych otoczenia. W końcu wszyscy chcielibyście, aby panna młoda dobrze się bawiła w ostatnich chwilach samotności.

Jak ozdobić krzesło na wieczór panieński: 5 prostych kroków

Jeśli chodzi o dekorowanie ślubnego krzesła, nie musisz dużo wydawać. Zacznij od krzesła, które już masz, takiego jak to z jadalni, i użyj kilku niedrogich akcesoriów, aby je ubrać.

Potrzebne materiały

  • Solidne krzesło
  • 150 stóp tiulu
  • Nożyczki
  • Wstążki
  • Naklejki
  • Kwiaty (opcjonalnie)

Teraz, gdy już wiesz, czego potrzebujesz, oto przewodnik krok po kroku dotyczący dekorowania ślubnego krzesła prysznicowego:

Przewodnik krok po kroku w dekorowaniu krzesła prysznicowego dla nowożeńców

Krok 1. Używając czystego krzesła, pokrój tiul na równe kawałki. Długość kawałków tiulu będzie zależeć od długości pociągu, który chcesz. Możesz zacząć od około piętnastu kawałków 10-metrowego pociągu na początek.

Krok 2. Znajdź razem kawałki tiulu, aby uzyskać pożądaną pełnię, i ułóż je na oparciu krzesła. Dostosuj długość, aby tren był równy po obu stronach i zawiąż tiul w supeł.

Nie ma jednego sposobu na zabezpieczenie tiulu, ponieważ może być tak zgnieciony lub rozłożony, jak tylko chcesz. Możesz poeksperymentować z projektem, aby dowiedzieć się, która odmiana wygląda najbardziej estetycznie dla Ciebie.

Krok 3. Powtórz drugi krok, aż zużyjesz cały tiul. Aby krzesło nie wyglądało na nieporęczne, możesz ułożyć tiul pod różnymi kątami, aby zakryć oparcie krzesła, wiążąc je po przekątnej na przeciwnych kątach. Nie zawiązuj węzłów zbyt mocno, aby można było prawidłowo rozłożyć tiul tak, aby zakrył oparcie krzesła.

Krok 4. Gdy jesteś zadowolony z tiulu, możesz dodać wstążki i inne ozdoby, takie jak kwiaty lub lampki. Możesz zrobić kokardę z tyłu krzesła i przypiąć uszy dwoma szpilkami. Zawiązanie kokardy wokół krzesła doda miękkiego i słodkiego wyglądu.

Krok 5. Zgodnie z kolorystyką przyjęcia użyj wstążek akcentujących lub dodaj kwiaty. Między kokardkę a krzesełko możesz włożyć róże w sprayu i oddech dziecka.

Jeśli dopasowanie nie jest zbyt ciasne, możesz zabezpieczyć kwiaty za pomocą większej liczby sztyftów. Świeże kwiaty są świetne, ale możesz również użyć alternatyw, jeśli obawiasz się więdnięcia.

Inne wskazówki dotyczące dekorowania krzesła pod prysznic dla nowożeńców

Wskazówka nr 1. Wybierz motyw

Tematyczne prysznice ślubne są obecnie popularne. Jeśli prysznic nie ma być niespodzianką, najlepiej poproś o pomoc pannę młodą, abyś wiedział, czego ona chce lub oczekuje. Na przykład możesz chcieć, aby jej wkład w schemat kolorów zrozumiał, jak udekorować ślubny fotel prysznicowy i miejsce, aby nadać imprezie bardziej spójny wygląd.

Wskazówka 2. Wybierz odpowiedni schemat kolorów

Biały tiul najlepiej nadaje się do klasycznego i eleganckiego wyglądu. Jednak bardziej kolorowe opcje są świetne dla kochającej zabawę, mniej tradycyjnej panny młodej.

Biały tiul jest łatwo dostępny w sklepach z rękodziełem i tkaninami. Bardzo łatwo jest również łączyć z różnymi akcentami, takimi jak kwiaty, wstążki lub klejnoty. Możesz nawet wybrać jeden z kolorów ślubnych krzesła, aby dodać energii i połączyć wydarzenia.

Wskazówka nr 3. Kupowanie tiulu

Pamiętaj, że ilość tiulu, której potrzebujesz, zależy od rozmiaru krzesła i długości pociągu, który chcesz. Tak więc 150 stóp może być za dużo lub wcale! Oszacuj swoje potrzeby w zakresie tiulu na podstawie tego, jak chcesz ozdobić krzesło.

Wskazówka nr 4. Ozdabiaj przestrzeń starannie

Polegaj na motywie weselnego prysznica, aby wybrać nastrój lub atmosferę. Nie musisz poświęcać czasu na dekorowanie przestrzeni.

Możesz chcieć udekorować bardziej subtelnymi akcentami, aby skupić się na pannie młodej w jej krześle prysznicowym dla nowożeńców. Po prostu zmiękcz pokój światłami, przezroczystymi tkaninami lub obrazami o określonej tematyce, aby dodać trochę popu do miejsca.

Wskazówka nr 5. Wykorzystaj przestrzeń funkcjonalną

Przestrzeń wokół ślubnego krzesła również może być funkcjonalna. Na przykład upewnij się, że możesz zapewnić przyszłej pannie młodej praktyczne przedmioty, takie jak nożyczki, które pomogą jej otworzyć prezenty, worek na śmieci na wyrzucony papier do pakowania i chusteczki, a nawet notatnik i długopis, aby mogła zanotować prezenty do wysłania później podziękowań.

Wniosek

Nie przytłaczaj się weselnym prysznicem. Jeśli nie wiesz, jak udekorować krzesło na weselny prysznic, zawsze możesz poprosić o pomoc przyjaciół i bliskich panny młodej lub poprosić o jej wkład! Ważne jest, aby wszyscy dobrze się bawili.