Jak odzyskać drewnianą ramę Loveseat z wysokim oparciem?

Ze względu na zużycie i użytkowanie lub połączenia drewna mogą się rozdzielić. Jednak po przeprowadzeniu pewnych badań możesz być w stanie naprawić zepsuty fotelik miłosny, korzystając z kilku wypróbowanych technik i odpowiednich narzędzi. Porozmawiamy więc o tym, jak odzyskać drewnianą ramę z wysokim oparciem.

Musisz najpierw zrozumieć, jak zbudowana jest rama. Aby to osiągnąć, musisz zejść pod problem. Zbadaj konkretną strukturę swojej kanapy. Możesz to sprawdzić w Internecie lub po prostu odwrócić duży mebel i samodzielnie sprawdzić problem.

Jak odzyskać drewnianą ramę Loveseat z wysokim oparciem?

Spód sofy może być pokryty cienką warstwą materiału. Poczuj swoją drogę w dół grzbietów ramy, aż znajdziesz słabe lub uszkodzone obszary.

Można zastosować proste rozwiązanie, takie jak owinięcie drewna w celu dalszego podparcia lub delikatne prostowanie wygiętych metalowych części.

Co to jest sofa dwuosobowa?

Sofa dwuosobowa, zalotne krzesło czy mała kanapa to mebel stworzony właśnie dla dwóch osób. Fotele dwuosobowe posiadają również oparcia i podłokietniki.

Potrzebujesz tapicerowanej drewnianej ramy fotelika na sprzęt. Oto kroki, jak odzyskać drewnianą ramę z wysokim oparciem.

Krok 1: Odwróć kanapę.

W celu naprawy wystarczy położyć fotelik na plecach. Głównym celem jest uzyskanie dostępu do materiału zakrywającego spód sofy, dzięki czemu można wyciągnąć niezbędne zszywki, aby uzyskać dostęp do ramy wewnątrz.

Krok 2: Wyjmij nogi z obszarów, w których będziesz pracować.

Musisz zdjąć nogi. Dzieje się tak, ponieważ będziesz pracować na dwóch górnych rogach, jednocześnie odkręcając dwie przednie nogi.

Krok 3: Podważ zszywki od spodu materiału, zakrywając krawędź.

Użyj małego płaskiego śrubokręta, aby sięgnąć za zszywki. Dzięki temu usuwanie kołków będzie łatwiejsze i czystsze.

Uważaj, aby nie przebić skóry lub innego materiału, którym pokryta jest Twoja kanapa. Jeśli będziesz ostrożny, możesz usunąć zszywkę, ale w większości przypadków będziesz w stanie usunąć tylko jedną stronę gwoździa.

W takich przypadkach wystarczy usunąć zszywkę za pomocą szczypiec. Po usunięciu wszystkich szpilek możesz cofnąć materiał i zajrzeć do środka. Centralna część sofy była zasadniczo utrzymywana na miejscu przez jedną śrubę z każdej strony i kilka nieodpowiednich zszywek.

Upewnij się, że używasz dużej ilości zszywek, aby łatwo dotrzeć do wnętrza kanapy. W końcu wiele razy usuniesz więcej, aby umożliwić większy dostęp, i zawsze możesz wrócić i usunąć więcej później lub możesz po prostu usunąć je całkowicie, jeśli przeprowadzasz poważną naprawę.

Krok 4: W razie potrzeby ponownie wyrównaj ramę kanapy.

Aby ponownie wyrównać obie części, pociągnij ukośnie od zewnętrznej deski do wewnętrznej śruby za pomocą szybkiego uchwytu.

Krok 5: Wywierć otwory pilotażowe na śruby

Powinieneś wywiercić otwory pilotażowe na śruby, ponieważ pracujemy z płytą wiórową. Jest to szczególnie ważne w przypadku śrub na krawędzi deski, ponieważ możesz rozerwać krawędź deski ze względu na kruchość płyty wiórowej.

Za pomocą wiertła 3/32′′ wywierć otwory prowadzące. Po prostu upewnij się, że rama jest odpowiednio ustawiona przed wierceniem otworów.

Krok 6: Umieść śruby na miejscu.

Aby utrzymać ramę razem, wkręć w nią śruby. Następnie zamknij szczeliny i wyrównaj szwy.

Krok 7: Powtórz w razie potrzeby.

Nie bój się używać wielu śrub. Nie chcesz znowu przez to przechodzić, więc teraz jest czas, aby naprawić swoją kanapę raz na zawsze. Jeśli twoja sofa jest poważnie uszkodzona, możesz wzmocnić ją, przykręcając 2×2 wzdłuż szwów.

Krok #8: Ponownie przymocuj tapicerkę do spodu kanapy.

Zagnij brzeg materiału. Powtórz poprzedni wzór składania, aby przygotować papier do zszycia. Możesz użyć zszywek do odmalowania materiału.

Rozpocznij od zszycia rogu, a następnie pracuj wzdłuż każdej krawędzi. Zauważysz zmianę teraz, gdy naprawiłeś ramę swojego fotelika.

Krok 9: Załóż stopy na kanapie.

Wymień nóżki, wkręcając je z powrotem na miejsce.

Wybierz optymalne wypełnienie poduszki dla funkcji elementu.

Wypełnienie zastosowane w poduszkach dna i oparcia może sprawić, że kanapa będzie wygodna. Pianka o dużej gęstości jest szeroko stosowana i znana ze swojej wygody i trwałości.

Popularne są jednak również puch i wełna, które są zazwyczaj wykorzystywane do bardziej swobodnej atmosfery. Osoby zainteresowane puchem powinny pamiętać, że wypełnienie może się nieco przesuwać, a poduszki mogą czasami wymagać puchu, aby zachować swój kształt.

Jaka jest średnia żywotność dobrego fotelika?

Zastanów się nad wymianą swojego fotelika, zanim fotele opadną do tego stopnia, że ​​nie będą już mogły cię podtrzymywać, tkanina się brudzi i odbarwia, a rama zaczyna się łamać lub skrzypić. Przeciętnie typowa kanapa lub fotelik wytrzymuje od 7 do 15 lat.

Wniosek

Ten artykuł kończy naszą dyskusję o tym, jak odzyskać drewnianą ramę z wysokim oparciem. Po prostu dokładnie zapoznaj się z krokami i gotowe!