Jak naprawić wygiętą ramę fotela Morris Recliner Loveseat?

Widzieliśmy już wszystko, od pękniętych ram po wadliwą mechanikę rozkładanego fotela. Niezależnie od tego, czy meble wymagają wymiany części, aby odzyskać swoją integralność strukturalną, czy też można je odtworzyć za pomocą narzędzi.

Ale skupmy się na tym, jak naprawić wygiętą ramę fotela rozkładanego Morris.

Jak naprawić wygiętą ramę fotela Morris Recliner Loveseat?

Zanim przejdziemy do naprawy, pozwól, że wyjaśnię, czym jest fotelik miłosny dla tych, którzy mylą go z kanapą. I definicja fotela. Najważniejsze informacje, aby odpowiedzieć na Twoje pytanie, jak naprawić wygiętą ramę dwuosobowego fotela Morris.

Co to jest fotelik?

To dwuosobowe siedzenie, które po raz pierwszy wprowadzili w XVII wieku. Większość fotelików to lite drewno z amortyzacją dookoła, która zapewnia stabilność.

Co to jest kanapa?

Te fotele, wywodzące się od francuskiego słowa „kanapa”, mają jedno ramię lub nie mają go i mogą pomieścić trzy osoby. Zwykle używasz go do siedzenia, ale możesz go również używać do spania.

Kanapy często można znaleźć w salonach, salonach, pokojach rodzinnych, hotelach, barach i biurach handlowych. Składa się z trzech części. Rama jest często wykonana z drewna, plastiku lub stali, amortyzacji i pokrowca.

Różnica

Kanapa jest bardziej przestronna i z łatwością pomieści trzy osoby. Dlatego możesz wykorzystać go również jako siedzisko lub miejsce do spania. Z drugiej strony fotelik jest mniejszy i może pomieścić tylko dwie osoby. Dlatego możesz go używać tylko do siedzenia.

Co to jest rozkładany fotel?

Każde krzesło, na którym osoba siedząca może się pochylić, obniżając oparcie i podnosząc podnóżek. Aktywując przycisk, dźwignię lub uchwyt, możesz odchylić tapicerowane fotele. Istnieją dwa rodzaje mechanizmów pochylania, które pozwalają modyfikować pozycję krzesła.

Pierwsza to ręczna dźwignia, którą pociągasz, aby zmienić pozycję krzesła z pionowej na pochyloną. Drugi to automatyczny mechanizm napędzany silnikiem.

Jak naprawić wygiętą ramę dwuosobowego fotela rozkładanego Morris

W wielu gospodarstwach domowych rozkładane fotele są rozkładane, ale normalne zużycie może spowodować uszkodzenie konstrukcji. Samodzielna naprawa ramy jest nie tylko tańsza niż zakup nowego krzesła, ale może być również bardziej satysfakcjonująca.

Wiele mebli może przetrwać lata bez konserwacji. Jednak rozkładane fotele są bardziej podatne na zużycie podczas codziennego użytkowania.

Najczęstsze problemy z ramami do fotelików typu Recliner

Codzienne zużycie śrub ramy i innego sprzętu może je poluzować. Możesz samodzielnie naprawić część ramy, jeśli się zepsuje, ale zajmie to trochę czasu i ostrożności. Ponadto musisz obrócić krzesło na bok lub do góry nogami, aby uzyskać dostęp do ramy.

Zbadaj meble, aby dowiedzieć się, jak naprawić wygiętą ramę fotela rozkładanego Morris.

  • Kiedy tylko wyściółka lub poduszki na krześle powodują przechylanie się na bok, jest to najprostszy problem do rozwiązania. Następnie będziesz musiał dodać kolejną warstwę wyściółki lub kupić nową.
  • Może to być również źródło pod nim. Wszystko, co musisz teraz zrobić, to zlokalizować go i usunąć. Jeśli jednak jest to sprężyna o dużej wytrzymałości, bądź świadomy. Jego duży odrzut może sprawić, że będzie „zachowywał się agresywnie”. Dbaj o bezpieczeństwo swoich palców, zachowując szczególną ostrożność.
  • Trzecim powodem mogą być śruby lub elementy złączne, które należy dokręcić lub wymienić. Jeśli brakuje jakichkolwiek elementów, cała konstrukcja może ucierpieć, powodując pochylenie fotela.
  • Mechanizm pochylania jest w pozycji zgiętej. To trudna sytuacja. Dzieje się tak, gdy narzędzie w twoim fotelu zaczyna przechylać się na bok, a krzesło podąża za nim. Jest to również mechanizm łączący, który czasami pochyla się w jedną stronę.
  • Twój fotel może wydawać się „śpiący” z powodu nierównej plamy na podłodze. Najpierw sprawdź na poziomie, czy to jest problem.

Czego potrzebujesz

Możesz naprawić większość ramek foteli rozkładanych za pomocą klucza nastawnego, śrubokręta płaskiego lub krzyżakowego i kleju do drewna po zidentyfikowaniu problemu. Olej smarujący do smarowania połączeń mechanizmu lub naprawy rozbitych paneli drewnianych. Gazeta, aby zapobiec wyciekowi oleju.

Przygotuj te materiały, a będziesz o krok dalej, aby odpowiedzieć na swoje pytanie, jak naprawić wygiętą ramę dwuosobowego fotela rozkładanego Morris.

Osłabione zbrojenie połączeń

Dokręć wszystkie śruby śrubokrętem, jeśli rama jest niestabilna lub skrzypi z powodu słabych połączeń. Do dokręcania nakrętek i śrub można użyć klucza nastawnego. Należy wymienić wszystkie pozbawione lub brakujące śruby, nakrętki lub śruby.

Naprawa drewna

Naprawa drewna, w przeciwieństwie do prostej naprawy sprzętu, może być trudna, jeśli nie będziesz uważny. Zrób zdjęcia wszelkich pęknięć lub pęknięć wykrytych w ramie, aby zaplanować naprawę. Małe szczeliny można wypełnić klejem do drewna.

Możesz użyć zacisków, aby utrzymać sklejone części na miejscu, dopóki nie będą całkowicie suche. Następnie, gdy znaczne fragmenty ramy ulegną uszkodzeniu, możesz je usunąć i wymienić. Na przykład z nowym drewnem i sprzętem lub możesz wzmocnić uszkodzone drewno sprzętem.

Możesz użyć kleju do drewna lub metalowego usztywnienia, aby naprawić uszkodzony lub zużyty drewniany panel. Oczywiście, jeśli jest zepsuty, będziesz musiał kupić nowy. Śruby w panelu mogą również z czasem ulec zużyciu. Aby zapewnić bezpieczne mocowanie, musisz wypełnić otwory klejem.

Wniosek

Nie spiesz się i nie wymieniaj starego fotela na nowy. Przez większość czasu to nic wielkiego. Konstrukcja jest stosunkowo prosta.

Zrozumiesz, gdy przeanalizujesz mechanizm i strukturę. Uwaga, kilka niezbędnych narzędzi i odrobina talentu do naprawiania to wszystko, czego potrzebujesz, aby przywrócić do życia swój fotel.