Jak naprawić sprężyny w krześle jak profesjonalista w 4 prostych krokach?

Kiedy zaczniesz zauważać, jak tapicerka twojej sofy zaczyna się rwać, czy nie byłoby miło nauczyć się mocować sprężyny w krześle? Poza naprawieniem tego krzesła, czy nie byłoby fajnie nauczyć się po drodze umiejętności stolarskich?

Sprężyny są wspólne dla wszystkich rodzajów materiałów domowych, w tym kanap, materacy, sof, krzeseł. Każdy rodzaj mebla i zastosowanie wykorzystuje różne rodzaje sprężyn. Chociaż rodzaje sprężyn stosowanych w nich są różne, wszystkie służą wspólnemu celowi: zapewnianiu wsparcia, amortyzacji, twardości i sprężystości.

Jak naprawić sprężyny w krześle jak profesjonalista w 4 prostych krokach?

Jednak, podobnie jak inne części mebli, te sprężyny mogą się poluzować, wyprostować, chudnąć, a w końcu pęknąć. Niestety ignorowanie tych problemów na wczesnym etapie może pogorszyć sprężyny oraz piankę i pokrycie krzeseł. Zanim to się stanie, zobaczmy, jak można naprawić te sprężyny i móc ponownie korzystać z krzesła.

Kroki mocowania sprężyn na krześle

Procedura, którą musisz wykonać dla każdego projektu DIY, zależy od tego, jaki masz przedmiot. Więc jeśli twój problem dotyczy innej wiosny niż ta, którą tutaj przeglądamy, są szanse, że jakakolwiek zmiana, którą wprowadzisz, nie będzie trwała. Tutaj porozmawiamy o etapach mocowania sprężyny śrubowej.

Krok 1. Sprawdź uszkodzenia

Przed przystąpieniem do naprawy sprawdź, która część wymaga wymiany lub naprawy. Pozwoliłoby to zaoszczędzić czas i zasoby w późniejszym czasie oraz zapewnić wgląd w obszar, na którym musisz się skoncentrować. Zacznij pracować od dołu i sprawdź, czy problemem są sprężyny wyskakujące czy obwisłe.

Krok 2. Przygotuj swój sprzęt

Po zapoznaniu się z częściami, które wymagają naprawy, musisz teraz rozpocząć przygotowania. Przygotuj otwartą i wolną przestrzeń pozbawioną wszelkich przeszkód podczas procesu pracy.

Przygotuj niezbędne materiały, takie jak nowe sprężyny, taśmy, które mogą być wykonane z poliestru, nylonu, a nawet bawełny. Wybierz to, co odpowiada Twoim potrzebom i materiałom do szycia.

Krok 3. Wymień/napraw sprężyny

Teraz, gdy już wiesz, która część wymaga wymiany i naprawy, możesz rozpocząć pracę. Sprawdź, czy taśmy nie są uszkodzone. Jeśli tak, to należy również rozważyć ich wymianę na nowe, ponieważ taśmy te utrzymają sprężynę na miejscu.

Krok 4. Usuń tasiemki z krzesła i wymień uszkodzone sprężyny

Upewnij się, że taśma jest prawidłowo naciągnięta podczas mocowania jej z powrotem do krzesła po umieszczeniu sprężyn, aby sprężyny pozostały na swoim miejscu podczas ich szycia. Nie należy nadmiernie rozciągać taśmy, ponieważ może to spowodować niepożądane uszkodzenia materiału taśmy.

Zawiąż sprężyny śrubowe mocno i równomiernie w zależności od rodzaju siedziska krzesła, na którym pracujesz, czy jest to siedzisko okrągłe, czy płaskie. Okrągłe siedzenia mają różną wysokość, zaczynając od części środkowej.

Przywiąż go do taśmy za pomocą sznurka lub drutu od góry do dołu, aby uniknąć ześlizgiwania się i przesuwania z pozycji oraz lepszego rozszerzania się w górę. Najlepiej dobrać sznurek i sprężynę, których będziesz używać we właściwy sposób. Niższej jakości sznurek i sprężyna tylko zmarnują twój wysiłek.

Dlaczego sprężyny krzeseł szybko się rozluźniają?

Sprężyny krzeseł rozluźniają się bardzo szybko, ponieważ sprężyny są materiałami sprężystymi. Po przyłożeniu siły do ​​sprężyny przez dłuższy czas, powoli traci ona elastyczność. Sprężyny nie są projektowane przez bardzo długi czas i wymagają wymiany od czasu do czasu.

Siedzenie przez dłuższy czas, skakanie dzieci na krześle i gryzienie lub drapanie zwierząt domowych nieuchronnie spowoduje uszkodzenie krzesła i sprawi, że sprężyna z czasem straci swoją elastyczność. Należy również wziąć pod uwagę czynnik naturalnego wietrzenia materiału.

Aby mieć trwałe sprężyny do krzeseł, wybierz przede wszystkim produkt wysokiej jakości. Zapewni to trwałe sprężyny krzesła, a także pamiętaj o jego prawidłowym użytkowaniu. Naprawy i wymiana mogą być nieuniknione, ale byłoby to łatwe, o ile znasz ich sposoby.

Ile kosztuje naprawa sprężyn krzeseł?

Koszt samodzielnej naprawy i tapicerowania sprężyn krzesła jest znacznie niższy niż koszt wynajmu usług naprawczych i tapicerskich. Usługi naprawy i tapicerowania krzeseł ze sprężynami są dość kosztowne.

Może to oszczędzić Ci ciężkiej pracy, ale znacząco wpłynie na Twój budżet. Usługi tapicerskie czasami nawet kosztują więcej niż zakup nowego.

Tak więc, jeśli kiedykolwiek pomyślisz o zatrudnieniu kogoś, lepiej poszukaj alternatywnych metod, takich jak zrobienie tego samemu. Nauka naprawy rzeczy jest dla Ciebie zarówno przyjazna dla środowiska, jak i budżetowa.

Wniosek

Nauka mocowania sprężyn w krześle jest doskonałym uzupełnieniem Twojej wiedzy, którą możesz zdobyć nie tylko dla siebie, ale także dla środowiska. Zamiast kupować nowy lub zatrudniać drogie usługi, nauka samodzielnego wykonywania czynności zawsze będzie korzystna dla twojego rozwoju jako osoby. Jeśli nie jesteś pewien, co robisz, zawsze możesz poszukać porady u przyjaznego stolarza online lub w swojej okolicy i zrobić wszystko najlepiej, jak potrafisz.