Jak naprawić spód rozkładanego fotela?

Jeśli masz obrotowy fotel z przymocowanym dołem, jak naprawić skórzane krzesło? Może być konieczna wymiana pianki po obu stronach krzesła. Małe rozdarcie po obu stronach może stworzyć otwór, przez który powietrze i wilgoć mogą dostać się do mebli.

Efektem są przebarwienia i sztywność. Ten post na blogu pokaże, jak naprawić rozdarte dno na obrotowym fotelu, zastępując piankę nową wyściółką.

Kroki mocowania dolnej części fotela obrotowego

Krok 1. Usuń tkaninę ze spodu krzesła

Krok 2. Wytnij kawałek nowej pianki, aby zmieścił się w ramie. Upewnij się, że jest o około dwa cale mniejszy we wszystkich czterech rogach i o jeden cal węższy niż oryginalny pad. Jeśli masz przyklejoną skórę, wyciągnij wszelkie zszywki, aby je usunąć przed wycięciem starej pianki, która pozostała pod spodem.

Krok 3. Włóż nową wyściółkę do otworu; jeśli to możliwe, użyj zszywacza elektrycznego lub szyj nićmi do szycia o dużej wytrzymałości techniką ściegu krzyżykowego (szycie poziome zamiast pionowego). Ponownie załóż pokrycia na nowe podkładki, aby całkowicie naprawić!

Krok 4. Oczyść podłokietniki, zagłówek, boki i plecy, jednocześnie odkurzając przystawką do odkurzacza oraz wilgotną szmatką używaną oszczędnie.

Krok 5. Zmyj podłogę wilgotną szmatką i wysusz ją, jeśli masz podłogi wyłożone kafelkami lub drewnem, a następnie wykończ za pomocą przemysłowego środka czyszczącego na skórzanej powierzchni fotela dla wszystkich innych powierzchni.

Krok 6. Możesz również użyć domowych środków czyszczących do czyszczenia miejsc, takich jak odkurzanie mebli, poduszek itp., ale upewnij się, że nie zawierają one żadnych produktów olejowych, ponieważ to tylko pogorszy sytuację!

Jak zdjąć podstawę hydrauliczną z krzesła?

Krok 1. Odkręć dolne śruby podstawy hydraulicznej na krześle, co pozwoli na zdjęcie całej podstawy.

Krok 2. Włóż trochę mydła do naczyń do wiadra i powoli dodawaj wodę, aż będzie około połowy pełne, a następnie umieść to wiadro poniżej miejsca, w którym hydrauliczna podstawa została zdjęta ze stóp fotela.

Upewnij się, że przed lub za krzesłem nie ma żadnych przeszkód, zanim przejdziesz dalej, tak jakby te przedmioty były obecne, mogą ulec uszkodzeniu podczas wyjmowania sposobu mocowania dolnej części skórzanego fotela obrotowego z regulowanym oparciem, jak wymienić poduszkę siedzenia, jak zmienić samochód akumulator, ponieważ hydraulika tge może być bardzo mocna!

Krok 3. Połóż dłoń na czubku jednej stopy, używając obu rąk, aby szybko i mocno docisnąć i podciągnąć do góry, jak zamocować spód skórzanego fotela obrotowego z odchylanym oparciem, jak wymienić poduszkę siedzenia, jak wymienić akumulator samochodowy.

Spowoduje to uwolnienie płynu hydraulicznego z podstawy i powinno być w stanie odłamać się w tym momencie.

Jak naprawić mechanizm fotela rozkładanego?

Jeśli mechanizm rozkładany nie działa, zwykle oznacza to, że jedna z trzech części przestała działać: napęd silnikowy, przełącznik lub połączenie z którymkolwiek.

Pierwszym krokiem w ustaleniu, jak naprawić mechanizm rozkładanego fotela, jest ustalenie, która część wymaga wymiany, a następnie zakup zamiennika ze źródła internetowego, takiego jak na przykład Amazon.com.

Jeśli nie masz pewności, jak samodzielnie zainstalować te części, zapytaj kogoś z większym doświadczeniem niż Ty (lub skorzystaj z jego usług, jeśli są dostępne). Twój lokalny warsztat sprzętu AGD również może być w stanie – w razie potrzeby również Ci pomóc!

Kilka dodatkowych wskazówek dotyczących utrzymania fotela rozkładanego:

Regularnie czyść skórzane krzesła co sześć miesięcy za pomocą środka do czyszczenia skóry.

Utrzymuj fotel w dobrym stanie, sprawdzając, jak mocno są dokręcone śruby, również co najmniej co sześć miesięcy. Jedną z rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, jest to, że gdy poczujesz duży ruch z jednej strony, a nie z drugiej, będzie to oznaczać, że coś może być luźne lub wymaga wymiany (zobacz, jak zamocować spód skórzanego fotela obrotowego z regulowanym oparciem).

Regularnie obracaj krzesła, aby nie nosiły się nierównomiernie z upływem czasu.”

Jak umieścić obrotową podstawę na fotelu?

Podstawa obrotowa jest instalowana poprzez przymocowanie wspornika montażowego do siedziska.

Obrotowa płyta mocuje się do podłogi, a następnie blokuje na wsporniku montażowym za pomocą szpilki. Możesz użyć własnych szczypiec, ale muszą one być ciasne, ponieważ utrzymają je na miejscu przez wiele lat, zanim ponownie będą wymagać jakichkolwiek regulacji.

Najpierw przymocuj wspornik montażowy do siedziska, a następnie przymocuj podstawę obrotową do płyty na podłodze. Włóż kołek blokujący w otwór w środku talerza, który utrzyma go na miejscu, jeśli zostanie prawidłowo dokręcony szczypcami.

Jak usunąć spód fotela do gier?

Zdejmij kółka, a następnie wykręć śruby z dolnej części krzesła (zwykle cztery do sześciu). Do tej części może być potrzebny śrubokręt.

Po odkręceniu śrub można palcami lub szczypcami podważyć spód gumowej podkładki, aby odczepić ją od ramy siedziska.

W niektórych przypadkach, jeśli u podstawy występuje duże zużycie, konieczne może być powtórzenie procesu mocowania podczas mocowania nowych podkładek filcowych, ponieważ nie będą one wystarczająco mocno trzymać ze względu na to, jak bardzo są zużyte w tym momencie.

Zalecamy zakup dodatkowego zestawu, aby jeden zawsze był czysty i gotowy do montażu, podczas gdy drugi jest używany. To nie tylko wydłuża żywotność, ale także zapewnia, że ​​wszystkie krzesła pasują kolorystycznie po zamontowaniu podkładek na siedzenia.

Jeśli nie czujesz się z tym komfortowo, mechanik mebli może to zrobić za Ciebie lub producent Twojego krzesła może mieć na swojej stronie internetowej film instruktażowy / instrukcje, które poprowadzą Cię przez proces mocowania dolnej części skórzanego fotela z obrotowym fotelem .