Jak naprawić rattanowe nogi siedzenia?

Loveseat, który został po raz pierwszy wprowadzony w XVII wieku, jest fotelem zaprojektowanym tak, aby wygodnie pomieścić tylko dwie osoby. Fotele dwuosobowe mogą być wykonane z rattanu. Jeśli masz w domu taki, który wymaga naprawy, zajmiemy się tutaj pytaniem, jak naprawić rattanowe nogi fotelika.

Rattan to lekka winorośl, która rośnie na południowym wschodzie. Jest niezwykle elastyczny i wytrzymały, a do tego szybko rośnie. Zbierane są kosmyki tego kuzyna palmy, a ich skóry są obierane i wykorzystywane do tkania i wiązania spoin.

Jak naprawić rattanowe nogi siedzenia?

Rdzeń jest wykorzystywany do produkcji mebli, parzony i krojony na różne kształty. Rattan zapewnia wiele opcji tworzenia mebli, w tym kolor.

Dzięki szerokiej gamie naturalnie dostępnych kolorów możesz tworzyć zestawy różnych kolorów lub pojedynczy zestaw wielu kolorów, eksperymentując z wzorami. Fotele rattanowe świetnie prezentują się w ogrodach zimowych, werandach i salonach.

Rattan jest niezwykle trwały, modny i długowieczny, co jest znakiem wysokiej jakości mebli. Klasyczna tekstura tkanego rattanu jest natychmiast rozpoznawalna, wysoce wyrafinowana i pozostanie modna przez wiele lat.

Projekt, który płynnie łączy wiejski szyk i nowoczesny minimalizm, dodaje elegancji każdemu ogrodowi lub przestrzeni zewnętrznej.

Możesz naprawić złamane nogi w foteliku z naturalnego rattanu, ale najprawdopodobniej nie będą one dokładnie pasować. Znajdź kawałek drewna o tej samej średnicy, co złamany kawałek. Rączki do miotły są czasami prawie tego samego rozmiaru lub spróbuj znaleźć mebel ze sklepu ze starociami z tymi samymi nogami.

Jak naprawić rattanowe nogi fotelika?

Szybka i niedroga naprawa złamanej rattanowej nogi.

 • Wywierć otwór o głębokości 1” w środku złamanej nogi i otwór o średnicy 5/8” w środku nowego kawałka drewna.
 • Spraw, aby nowy kawałek nogi był trochę dłuższy, niż myślisz, że będziesz potrzebować.
 • Włóż 2″ kawałek kołka o średnicy 5/8″ do każdego z wywierconych otworów, a następnie wciśnij nowy kawałek nogi na drugi koniec kołka.
 • Utrzymuj nacisk na nowe złącze obciążnikiem na krześle, aż klej stwardnieje.
 • Przytnij stopniowo nową nogę, aż krzesło będzie wypoziomowane.
 • Aby dopasować resztę krzesła, pomaluj lub pomaluj nową nogę.
 • Jeśli noga pękła, możesz po prostu włożyć nowy kawałek za pomocą tej metody.

  Jak zapobiec pękaniu mebli z rattanu?

  Zastosowanie gotowanych nasion lnu. Regenerujący wpływ na rattan ma wrzący olej lniany. Suchy, rozdwojony lub popękany rattan jest korzystnym środkiem naprawczym. Najpierw wyczyść mebel i pozostaw do wyschnięcia w celu nałożenia oleju lnianego. Nałóż wstępną warstwę na rattan za pomocą pędzla.

  Czy meble rattanowe są dobre w deszczu?

  Nowoczesne, syntetyczne meble w rattanowym ogrodzie składają się z wytrzymałego plastiku, który jest odporny na słońce, deszcz i wysoką temperaturę. Jest odporny na promieniowanie UV, rdzę i wodoodporność, dzięki czemu meble do Twojego ogrodu wymagają niewielkiej konserwacji.

  Jak dokładnie czyścić meble rattanowe?

  1/4 szklanki mydła w płynie do gipsu i dwa stoliki z ciepłą wodą to świetna opcja do wszechstronnego czyszczenia mebli wiklinowych na zewnątrz. Umyj wiklinę gąbką lub miękką ściereczką, a następnie spłucz mydliny patelnią ogrodową.

  Dodaj filiżankę białego octu do roztworu w celu wyeliminowania pleśni i pleśni.

  Jak naprawić mebel z rattanu?

  Istnieje również możliwość renowacji mebli rattanowych. Jak zwykle zacznij od umycia i wysuszenia grafiki. Zastosuj „szlifierkę płynną”, ponieważ ogólnie nie można san rattanu. Użyj dwóch cienkich ubrań i pozwól im ponownie wyschnąć między warstwami, jeśli zastosujesz ten sam kolor wykończenia co poprzednio.

  Czy mogę przechowywać moje meble z naturalnego rattanu na zimę?

  Naturalne meble z rattanu nie nadają się również do użytku zewnętrznego latem i zimą. Jest to wyłącznie wyposażenie wnętrz, jednak w suchy dzień można go używać na zewnątrz i stać na twardym podłożu.

  Nogi mogą się powiększać i rozszczepiać ze względu na naturalny poziom wilgoci na trawie, jeśli pozostaną na trawie. W nocy meble powinny znajdować się w przedpokoju.

  Jeśli chcesz mieć meble do pokoju ogrodowego, musisz wziąć pod uwagę poziom wilgotności roślin jako nadmierną wilgoć, która może prowadzić do wypaczania się i formowania naturalnych materiałów.

  Wniosek

  Znamy rattan ze swojej wytrzymałości i trwałości, ale jakość wersji syntetycznej będzie się różnić w zależności od użytych materiałów i miejsca zakupu. Tańsze foteliki z rattanu syntetycznego będą słabsze niż foteliki z rattanu wyższej jakości.

  Fotel z rattanu ma wiele zalet. To meble przyjazne dla środowiska, które nie przyczyniają się do globalnego wylesiania. Jest zarówno trwały, jak i modny w Twojej przestrzeni na zewnątrz. W rzeczywistości nawet starsze modele są nadal modne. Możesz kupić fotelik rattanowy, wiedząc, że dzieci Twoich dzieci będą mogły z niego korzystać we własnych domach.

  Jest kilka wad posiadania fotelika z rattanu. Większość mebli ma swoje wady podczas użytkowania. Musisz odpowiednio o nie dbać i trzymać z dala od trudnych warunków. Po prostu postępuj zgodnie z tymi sposobami, jak naprawić rattanowe nogi siedzeń.