Jak naprawić nieszczelny kran obrotowy?

Nieszczelny kran obrotowy może być poważnym problemem. Będzie stale kapać i hałasować, czego nie chcesz słyszeć w środku nocy, gdy próbujesz zasnąć. Jeśli jesteś zmęczony słuchaniem tego denerwującego dźwięku, ten post na blogu zawiera wszystkie informacje, których potrzebujesz, jak naprawić nieszczelny kran obrotowy!

Kroki naprawiania nieszczelnego kranu obrotowego

Krok pierwszy: wyłącz dopływ wody. Nie chcesz marnować tego cennego zasobu, więc wyłącz go i użyj wiadra lub garnka, aby złapać wszelkie krople, które wypłyną z kranu, gdy go naprawiasz!

Jak naprawić nieszczelny kran obrotowy?

Wyłącz dopływ wody. Użyj wiadra/garnka, aby złapać krople z kranu

Krok drugi: Usuń obrotowe podkładki. Są to dwa okrągłe dyski, które znajdują się po obu stronach uchwytu kranu i umożliwiają obracanie go z boku na bok.

Usuń obrotowe podkładki, usuwając śruby, przytrzymując je na miejscu za pomocą śrubokręta

Krok trzeci: Oczyść wszystkie części. Po zdjęciu obrotowych podkładek upewnij się, że dokładnie wyczyściłeś wszystkie części! Dokładnie wyczyść wszystkie części

Krok czwarty: Wymień starą podkładkę i załóż nową. Następny krok w naprawie nieszczelnego kranu obrotowego jest prosty, ale niezbędny – wymień zużyte podkładki na nowe! Wymień starą podkładkę na nową i przymocuj ponownie, ponownie dokręcając śruby.

Krok piąty: Pociągnij za uchwyt kranu, aby upewnić się, że jest mocno dokręcony. Ostatni krok w naprawie nieszczelnego kranu obrotowego jest również prosty, ale ważny – mocno pociągnij za uchwyt kranu i upewnij się, że jest mocno dokręcony. Zapobiegnie to wyciekom! Mocno pociągnij za uchwyt kranu, aby upewnić się, że jest mocno dokręcony.

Jak powstrzymać kran przed kapaniem?

Cieknący kran może być spowodowany kilkoma czynnikami, ale zwykle jest to pralka. Albo twój kran przecieka, ponieważ nie masz wystarczającego ciśnienia wody i musisz wezwać naprawę, albo jeśli jest zbyt wiele nieszczelności w rurach, które stykają się z kranem.

Ważna jest wymiana zużytych podkładek. Jeśli złącza w twoich rurach są luźne lub popękane, możesz użyć węża hydraulika, który jest tak, jak się wydaje – bardzo długi elastyczny wąż, który ma karbowane wewnątrz i na zewnątrz.

Będziesz chciał przeciągnąć go przez rurę odpływową i do kranu. Jeśli podkładka jest zużyta, może po prostu zatrzymać przeciek w rurach, jeśli dokręcisz je wystarczająco za pomocą tego narzędzia.

Użyj szpachli hydraulicznej. Sprawdź swoje rury pod kątem wycieków. Wymień inne nieszczelne części. W razie potrzeby odbuduj uszczelnienie mechaniczne.

Jaka jest najczęstsza część awarii typowego kranu?

Powszechną awarią typowego kranu jest podkładka. Jeśli woda wypływa, ale nie spływa, prawdopodobnie Twoje podkładki są zużyte lub pęknięte i wymagają wymiany.

Jakie inne części mogą powodować nieszczelności w twoich rurach?

Sprawdź szczelność połączeń i połączeń w instalacji rurowej. Inne części, które mogą powodować nieszczelności, to złączki rurowe, zawory i węże.

Jak naprawić nieszczelny jednouchwytowy kran Delta?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to sprawdzić, ile wody wypływa z łodygi i jak płynie. Jeśli nie ma przecieków, zdejmij uchwyt z podstawy, obracając w lewo o ćwierć obrotu.

Następnie odkręć dwie śruby mocujące w każdej podkładce sprężystej i wymień je, jeśli są zużyte lub pęknięte. Może być konieczna wymiana sprężyn i podkładek na obu końcach trzpienia.

Druga opcja to szybka naprawa kroplówek, która wymaga wyjęcia jednego lub więcej oringów spod uchwytu (pomoże mały śrubokręt). Następnie włącz przepływ wody, aż zacznie znowu kapać z kranu. Po zlokalizowaniu nieprawidłowego pierścienia uszczelniającego, wymień go.

Ostatnią opcją jest pełna przebudowa zespołu trzpienia (mogą to zrobić hydraulicy). Ale ponieważ wiąże się to z rozbieraniem większej liczby części i obróbką ich wszystkich zgodnie ze specyfikacją, będziesz potrzebować trochę doświadczenia z narzędziami hydraulicznymi lub specjalnym sprzętem, zanim samodzielnie zajmiesz się tą poprawką.

Jak rozebrać baterię łazienkową z jednym uchwytem?

Wiele baterii łazienkowych ma jeden uchwyt. Jednym z najczęstszych problemów z nimi jest rozbieranie baterii łazienkowej z jednym uchwytem. W tym artykule omówimy, jak możesz to zrobić i co jest zaangażowane w ten proces, a także jak rozwiązywać wszelkie inne potencjalne problemy po drodze.

Ile kroków trzeba wykonać, aby rozebrać baterię łazienkową z jednym uchwytem?

Ten proces składa się z sześciu kroków:

#1. Usuń śruby mocujące klamki i szyldy (możesz potrzebować specjalnych narzędzi do tego, jak usunąć, jak zejdziemy, jak mogę się pozbyć, jak mogę to zrobić).

#2. Przekręć klamki w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara (to jak jak ja jak możesz ile by to kosztowało jak wysiadamy).

#3. Wyciągnij rozety z ich gniazd po obu stronach wylewki kranu i wyciągnij wszelkie materiały opakowaniowe, które mogą znajdować się w środku.

#4. Wyjmij zespół uchwytu, a następnie wyjmij gniazdo z wnętrza korpusu kranu.

#5. Usuń wszelkie materiały opakowaniowe, a następnie wyciągnij stare podkładki lub uszczelki, które mogą znajdować się w środku.