Jak naprawić mechanizm odchylanego krzesła obrotowego na cokole

Jedną z najbardziej frustrujących rzeczy, które mogą przytrafić się właścicielowi domu, jest brak możliwości naprawy mebli. W meblach domowych istnieje wiele różnych rodzajów mechanizmów.

Mechanizm rozkładanego fotela obrotowego z cokołem należy do tej kategorii i może być trudny w pracy, ponieważ jest tak wiele różnych części. Skąd wiesz, które z nich wymagają naprawy? W dzisiejszym poście na blogu omówimy, w jaki sposób możesz na własne oczy zidentyfikować problematyczne części, jak je usunąć w razie potrzeby i jak je wymienić, aby nie mieć więcej problemów!

Jak naprawić mechanizm odchylanego krzesła obrotowego na cokole

Częste problemy z regulowanym, odchylanym fotelem

  • Krzesło nie pozostaje w pozycji półleżącej
  • Mechanizm obrotowy jest trudny w obsłudze
  • Krzesło nie jest wypoziomowane
  • Przód i tył krzesła są nierówne
  • Krzesło skrzypi
  • Skóra na siedzeniu lub oparciu krzesła stała się krucha i popękana.

Jak rozpoznać problem z mechanizmem odchylanego krzesła

Sprawdź, czy nie ma widocznych pęknięć na metalowych częściach, siedzeniach lub podłokietnikach krzeseł. Jeśli widzisz, jak to wpływa na ich poruszanie się.

Niektóre z tych problemów można łatwo zdiagnozować i rozwiązać za pomocą prostej naprawy.

Siedzisko nie pozostaje w pozycji pochylonej: można to po prostu naprawić, dokręcając śrubę, która utrzymuje sprężynę na miejscu lub w razie potrzeby wymieniając ją na inną, co całkowicie rozwiąże ten problem.

Mechanizm obrotowy jest trudny w obsłudze: Ten problem można rozwiązać, dokręcając śrubę na ramieniu krzesła, która jest z nim połączona. Jeśli to nie zadziała, będziesz potrzebować nowego fotela rozkładanego.

Krzesło skrzypi: można to rozwiązać, dokręcając śruby, które je łączą lub wymieniając je, jeśli są uszkodzone.

Krzesło wydaje grzechoczący dźwięk: ten problem może wymagać dokręcenia niektórych śrub na krześle i upewnienia się, że wszystkie części są do siebie dopasowane.

Siedzisko porusza się, ale nie odchyla się: można to rozwiązać, dokręcając śruby, które je łączą lub wymieniając je, jeśli są uszkodzone.

Krzesło się chwieje: może być konieczne dokręcenie niektórych śrub na krześle i upewnienie się, że wszystkie części są do siebie dopasowane.

Co to jest rozkładane krzesło obrotowe z cokołem?

Krzesło obrotowe na cokole to rodzaj mebli, które umożliwiają obracanie się do tyłu lub do przodu. Posiada również dwa ustawienia tego, jak daleko chcesz się położyć, więc istnieje wiele możliwości, jak wygodny i wszechstronny może być ten typ.

Jak usunąć mechanizm rozkładania?

Krok 1. Istnieje kilka różnych sposobów na usunięcie mechanizmu rozkładanego fotela, ale musisz uważać, jak się z nim obchodzić. Upewnij się, że masz w pobliżu kogoś innego ze względów pomocy i bezpieczeństwa, ponieważ jeśli twoje krzesło jest ciężkie lub w ogóle znajduje się w niewygodnej pozycji, utrudni to sprawę.

Krok 2. Odłącz przewód zasilający i odkręć śruby, które utrzymują go na miejscu. Potrzebny będzie do tego śrubokręt, ale w razie potrzeby możesz również użyć wiertarki elektrycznej.

Krok 3. Poluzuj śruby na dowolnych kółkach lub kółkach w dolnej części krzesła, aby ułatwić ich usuwanie po odłączeniu od mocowań po obu stronach siedzenia.

Krok 4. Po ich odłączeniu powinieneś być w stanie ostrożnie podnieść krzesło i przesunąć je z miejsca. Zobacz, jak jest obecnie skonfigurowany mechanizm rozkładania. Powinien składać się z trzech części – jednej, która łączy się z miejscem do siedzenia po obu jego stronach, a także jednej na każdym końcu, która jest przymocowana do każdej strony krzesła.

Krok 5. Centralny element prawdopodobnie będzie zawierał śrubę lub dwie, więc pamiętaj, aby umieścić je w bezpiecznym i łatwym do znalezienia miejscu, gdy wyjmiesz każdą część.

Krok 5. Jeśli twoje śruby są przymocowane plastikowymi nakrętkami na drugim końcu, odkręć je najpierw przed usunięciem jakichkolwiek części mechanizmu, które są mocowane. Jeśli śruby są przymocowane metalowymi nakrętkami, do ich usunięcia będziesz musiał użyć klucza i szczypiec.

Krok 6. Gdy wszystkie trzy elementy zostaną zdjęte z krzesła, przymocuj je ponownie, tak aby były w takim kształcie, jak powinny – tak jak wtedy, gdy Twój fotel jest całkowicie rozłożony. Gdy już je ustawisz, jak powinny być ustawione, dokręć śruby na wszystkich trzech za pomocą klucza i szczypiec.

Krok 7. Zdejmij jeden z kawałków po zdjęciu go z krzesła (element centralny), włóż śrubę w każdy otwór, a następnie przymocuj go do fotela za pomocą plastikowych lub metalowych nakrętek – w zależności od tego, z jakim typem są przymocowane śruby. Zrób to z pozostałymi dwoma elementami, a twoje krzesło powinno zostać naprawione!

Jak powstrzymać szybowiec przed piszczeniem?

Nałóż niewielką ilość smaru na łożyska i powierzchnie ślizgowe. Jeśli nie możesz ich znaleźć, spróbuj na razie posmarować je olejem kuchennym.

Usuń stary smar z powierzchni łożyska chusteczką nasączoną alkoholem lub miękką szmatką. Upewnij się, że jest suchy przed nałożeniem nowego smaru, aby uniknąć przedostania się smaru do łożysk.

Jeśli pisk będzie się powtarzał, być może będziesz musiał wymienić łożyska szybowca lub inne ruchome części.