Jak naprawić luźne nogi krzesła w 2 prostych metodach?

Luźne nogi krzesła nie tylko powodują dyskomfort, ale są także katastrofami, które mogą się wydarzyć. Nawet jeśli wiesz, jak naprawić luźne nogi krzesła, nie jest to łatwe zadanie, ponieważ wymaga przyzwoitej wiedzy i użycia narzędzi.

Jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu jest rozebranie krzesła i ponowne sklejenie wszystkich chwiejnych elementów. Innym jest montaż wsporników, które pomagają ustabilizować luźne części.

Jak naprawić luźne nogi krzesła w 2 prostych metodach?

Niemniej jednak proces ten można wykonać w dzień lub dwa i znów możesz cieszyć się wygodnym i bezpiecznym siedzeniem. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co powoduje chybotanie się krzesła i jakie kroki należy wykonać, aby naprawić je jak profesjonalista.

Dlaczego krzesła się chwieją?

Krzesła chwieją się z wielu powodów. Krzesła biurowe i inne metalowe siedzenia kołyszą się, gdy są poluzowane śruby. Można je łatwo naprawić, dokręcając śruby i upewniając się, że koła, jeśli są, są prawidłowo na swoim miejscu.

Zupełnie innym przypadkiem są natomiast krzesła drewniane. Drewniane krzesła chwieją się z powodu nadmiernego użytkowania i ewentualnego zużycia.

Istnieje wiele kroków, aby zmniejszyć lub uniknąć problemów z drewnianymi meblami, ale w końcu pojawią się problemy. Problemy te nie są jednak tak łatwe do naprawienia, jak ich metalowe odpowiedniki.

Krzesła drewniane są zwykle wykonywane na łączeniach, wpuszczanych i czopowych lub kołkowych. Połączenia te są łączone dowolnym klejem do drewna, a naprawa tych krzeseł wymagałaby odrobiny prac stolarskich.

Jak naprawić chwiejne nogi krzesła

Jeśli wcześnie znajdziesz luźne połączenie krzesła, możesz je naprawić klejem do drewna. Wypełnij spoinę klejem, pamiętając, aby dostać się do zakamarków i zacisnąć. Następnie pozostaw go na co najmniej dwadzieścia cztery godziny przed ponownym użyciem.

Jeśli uszkodzone złącza powodują chybotanie, można albo zdemontować całe krzesło, albo podeprzeć je wspornikami, w zależności od stopnia uszkodzenia.

Metoda nr 1. Demontaż

Najlepszym sposobem na naprawienie chwiejącego się drewnianego krzesła jest rozłożenie go najpierw. Ma to na celu upewnienie się, że wszystko jest dobrze połączone, docierając do źródła problemu.

Przed demontażem krzesła pamiętaj o oznaczeniu każdej części. Dzięki temu wiesz, który jest który podczas ponownego montażu mebli.

Określ, która noga się chwieje. Spróbuj usiąść na nim, aby zobaczyć, co się porusza, lub połóż go na boku i przetestuj każdą nogę.

O ile to możliwe, nie usuwaj wszystkiego podczas demontażu. Jeśli tylko jedna noga jest chwiejna, pociągnij tylko tę nogę.

Jeśli fuga się nie ruszy, spróbuj przekręcić kawałek, aby zerwać klej. Użyj rąk lub samozaciskowych szczypiec z wyściółką, aby uniknąć uszkodzenia części.

Czasami możesz nawet użyć młotka do odłączenia części. Użyj młotka, lekko uderzając w staw lub gwóźdź, w razie potrzeby zwiększając siłę.

Ostrożnie zeskrob stary klej za pomocą papieru ściernego. Uważaj, aby nie przerzedzać drewna, przez co jest jeszcze luźniejsze.

Jeśli czop jest pęknięty, pokryj go klejem i owiń jedwabną nicią. Jeśli krzesło ma luźne lub uszkodzone kołki, wymień je.

Następnie, gdy kawałek będzie dobrze dopasowany, przykryj go klejem do drewna i włóż ponownie. Zaciśnij i pozostaw na dzień lub dwa, aż całkowicie wyschnie.

Metoda nr 2. Wsporniki L

Ta metoda ma na celu dodatkowe wsparcie. Metodą demontażu najlepiej jest dotrzeć do bezpośredniej przyczyny problemu.

Również ta metoda nie jest zalecana w przypadku krzeseł antycznych. Umieszczenie jakiegokolwiek metalu drastycznie obniży wartość twojego krzesła, więc rozważ zastosowanie pierwszej metody przed wypróbowaniem tej.

Podobnie jak w poprzednim kroku, sprawdź, które części są luźne. Po ustaleniu, która noga się chwieje, ustaw wspornik L w taki sposób, aby usztywniał nogę i ramę krzesła. Zaznacz obrys wspornika i otwory na śruby.

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz zdjąć nogi krzesła, rozważ zakup wsporników L, aby mieć wystarczająco dużo miejsca na wiercenie.

Wywierć wstępnie zaznaczone otwory, upewniając się, że wiertło nie przejdzie całkowicie przez krzesło. Użyj wiertła nieco mniejszego niż szerokość śrub, aby zapewnić mocniejsze i bezpieczniejsze dopasowanie.

Najpierw przymocuj wspornik L do nogi krzesła. Upewnij się, że wiertło i śruba są równoległe do powierzchni. Przygotuj nogę krzesła do ponownego montażu.

Aby uzyskać lepszą przyczepność, nałóż klej do drewna na stawy nóg i zetrzyj nadmiar kleju. Ponownie przymocuj nogę krzesła do samego krzesła i wkręć z powrotem wszystkie odkręcone śruby.

Ostatnim krokiem w mocowaniu luźnego krzesła jest przykręcenie pozostałej części wspornika L do ramy krzesła. Upewnij się, że obie śruby są dokręcone. Przed ponownym użyciem krzesła pozostaw klej do całkowitego wyschnięcia.

Wniosek

Gratulacje! Możesz teraz cieszyć się swoim krzesłem z wygodą i bezpieczeństwem.

Krzesła i ich elementy, bez względu na to, z czego są zrobione, z czasem będą się niszczały. Rdza, zużycie, uszkodzenia i wszelkie inne formy rozkładu w końcu się pojawią. Mając jednak odpowiednią wiedzę na temat mocowania luźnych nóg krzesła, możesz zreperować każdy posiadany mebel i użytkować go przez długie lata.