Jak naprawić krzesło winylowe: 2 pomocne sposoby

Ten artykuł o tym, jak naprawić krzesło winylowe, da ci dwa pomocne sposoby na naprawienie cennych krzeseł winylowych. Dwa sposoby to użycie Plasti Dip VLP i użycie płynnego zestawu naprawczego winylu.

Dołączyliśmy również zestawy naprawcze winylowe i podstawy, jak dbać o winylowe krzesła, aby nie stresować się ich naprawianiem. Jeśli jesteś zaintrygowany, przeczytaj ten artykuł o krzesłach winylowych!

Jak naprawić krzesło winylowe: 2 pomocne sposoby

Metody naprawy krzesła winylowego

Oto dwie metody naprawy krzesła winylowego.

Metoda nr 1. Naprawa za pomocą Plasti Dip VLP

Krok 1. Przygotuj materiał

Jedynym potrzebnym materiałem jest Plasti Dip VLP. Ten produkt oferuje łatwe i skuteczne rozwiązanie w przypadku rozdarcia, rozdarcia i małych dziur w winylu. Szybko schnie (około dwóch godzin) i bez problemu miesza winyl.

Krok 2. Sprawdź winyl

Po zebraniu tego, czego potrzebujesz, sprawdź meble i przygotuj się do użycia Plasti Dip. Przyklej taśmę wokół pękniętego lub rozdartego obszaru winylu, ale upewnij się, że zostawiłeś trochę miejsca na winylu, aby Plasti Dip VLP miał się za co chwycić.

Upewnij się również, że końce taśmy są podwinięte, aby po nałożeniu Plasti Dip można było ją szybko złapać. Następnie użyj Plasti Dip VLP na pękniętym lub podartym winylu przez przestrzeń w obszarze oklejonym taśmą. Wypełnij przestrzeń.

Możesz nakładać Plasti Dip VLP tyle, ile potrzebujesz, ale pamiętaj, aby nie przesadzać. Po użyciu Plasti Dip, usuń typ, gdy Plasti Dip VLP jest mokry. Robiąc to, otrzymujesz ładną i czystą linię na winylu.

Krok 3. Wysuszyć winyl

Na koniec po nałożeniu Plasti Dip VLP pozostaw winyl do wyschnięcia.

Metoda nr 2. Naprawa płynnym winylowym zestawem naprawczym

Krok 1. Przygotuj materiały

Potrzebne materiały to łagodne mydło do rąk, myjki, płynny winylowy zestaw naprawczy, papier ścierny, alkohol do wycierania, żelazko, wacik i spray wykończeniowy do przezroczystego winylu.

Krok 2. Wyczyść winyl

Najpierw przygotuj zestaw, a następnie wyczyść winyl ciepłą wodą i łagodnym detergentem do rąk. Użyj czystej myjki, aby wyszorować pęknięty winyl. Ma to na celu usunięcie oleju z ciała i brudu z winylu.

Szoruj również od jednego do dwóch cali za pęknięty obszar. Następnie wyczyść obszar nową szmatką, aż mydło zniknie. Pozostaw winyl do wyschnięcia.

Krok 3. Przeszlifuj krzesło

Po oczyszczeniu winylu delikatnie przeszlifuj pęknięty obszar. Piaskować również około jednego do dwóch cali przestrzeni wokół niego. Następnie zetrzyj kurz suchą szmatką.

Krok 4. Wymieszaj płynną formułę winylu

Spójrz na instrukcje formuły i wymieszaj ją w razie potrzeby. Wyjmij szpatułkę z zestawu, zanurz ją w płynnym winylu, a następnie nałóż na pęknięty obszar. Równomiernie rozprowadź płynny winyl i ułóż cienką warstwę na uszkodzonym obszarze i od jednego do dwóch cali wokół uszkodzonego obszaru.

W razie potrzeby nałóż kilka warstw, ale pamiętaj o wyschnięciu przed nałożeniem kolejnej warstwy. Wbij naprawę na zewnątrz, aby zapobiec powstawaniu krawędzi na krawędziach. Aby zapobiec gromadzeniu się gumy, wyczyść szpatułkę między warstwami.

Krok 5. Wygładź ostateczną powierzchnię

Po nałożeniu warstw na winyl można go wygładzić wacikiem nasączonym alkoholem. Używaj go lekko, ponieważ alkohol niszczy wierzchnią warstwę winylu.

Krok 6. Ziarno

Zdobądź papier ziarnisty podobny do winyla i umieść go na wierzchu winylu. Zastosuj na nim ciepło.

Następnie przesuń papier do ziarnistości przez 30 do 60 sekund, aby przenieść wzór słojów. Następnie zawiń całość za pomocą lakieru winylowego do wykańczania.

Trzy najlepsze winylowe zestawy naprawcze

Najlepszym zestawem naprawczym winylu na rynku są skórzane zestawy naprawcze do kanap Fortivo. Jest trochę kosztowny, ale daje różnorodność kolorów, jest łatwy w użyciu i może pracować na różnych powierzchniach.

Dalej jest zestaw naprawczy do skóry i winylu Fortivo. Ten jest tańszy, ale ma też ograniczoną paletę i nie jest przeznaczony do intensywnego użytkowania.

Po produktach Fortivo mamy zestawy naprawcze do czarnej skóry firmy Cconix. Ten ostatni winylowy zestaw naprawczy jest kremem i można go łatwo nakładać. Nie ma również problemu z lepkością i szybko schnie.

Jak dbać o krzesła winylowe

Zastosuj wykończenie ochronne

Aby meble winylowe były czyste i odporne na plamy, możesz nałożyć na nie winylowe wykończenie ochronne.

Czyść regularnie

Regularnie czyść swoje winylowe krzesła, głównie jeśli są regularnie używane. Możesz postępować zgodnie z powyższymi instrukcjami dotyczącymi czyszczenia krzesła winylowego zgodnie z metodą #2. Ponadto natychmiast usuwaj plamy i nie pozwól, aby osiadły na winylu.

Wniosek

Teraz, gdy dowiedziałeś się, jak naprawić krzesło winylowe, nie musisz panikować, jeśli twoje krzesło winylowe pęknie lub pęknie z powodu użytkowania. Zawarliśmy wystarczająco dużo sposobów i zestawów naprawczych, które pomogą Ci naprawić meble winylowe, więc możesz ich używać!