Jak naprawić krzesło obrotowe Hunter?

Krzesła obrotowe Hunter są podstawą wielu domów. Oferują komfort i wygodę zarówno dzieciom, dorosłym, jak i osobom starszym. Kiedy się psują, jak je naprawić?

Nie jest to zbyt skomplikowane! Omówimy krok po kroku, jak naprawić obrotowe krzesło myśliwskie, abyś mógł znów cieszyć się swoim ulubionym krzesłem.

Jak naprawić krzesło obrotowe Hunter?

Jak naprawiasz drewniane krzesło obrotowe?

Nie jest to zbyt skomplikowane! Będziesz potrzebować podstawowych narzędzi, kilku części zamiennych, które prawdopodobnie są dostępne w lokalnym sklepie ze sprzętem lub u sprzedawcy artykułów gospodarstwa domowego. Jeśli nie możesz znaleźć dokładnej części do wymiany uszkodzonego krzesła, nie martw się! Porozmawiamy o tym, jak zainstalować niezbędny zamiennik, aby krok po kroku przeprowadzić prosty proces, abyś mógł znów cieszyć się swoim ulubionym krzesłem.

Kroki mocowania krzesła obrotowego Hunter

Krok pierwszy: usuń zepsuty uchwyt obrotowy z krzesła

Pierwszą rzeczą, którą chcemy zrobić podczas naprawy naszego krzesła obrotowego, jest usunięcie złamanego uchwytu. Powinno się łatwo zejść przy niewielkim nacisku mocno przy podciąganiu i do siebie. Może to zająć kilka prób, zanim odpadnie. Jeśli rękojeść jest nadal włączona, ale jest w niej niewielki luz i nie możesz zmusić jej do poruszania się tak, jak chcesz, użyj szczypiec lub po prostu poświęć więcej czasu, próbując ją podważyć, aż kawałki się rozejdą.

Krok drugi: Usuń zepsuty uchwyt obrotowy z siedziska krzesła

Po wyjęciu złamanego uchwytu obrotowego z siedziska, musimy usunąć wszystkie pozostałe części, aby nie porysowały nowej części zamiennej. Aby to zrobić, chwyć kilka szczypiec igłowych z gumowymi końcówkami, aby chwycić i delikatnie pociągnij, poruszając się między tymi dwiema częściami krzesła. Zanim skończysz, powinieneś być w stanie poluzować wszystko, co utknęło pod spodem.

Krok trzeci: przymocuj wymienny uchwyt obrotowy do siedziska krzesła

Teraz, gdy usunęliśmy zepsuty uchwyt obrotowy z siedziska i wyczyściliśmy wszystkie pozostałe części, nadszedł czas, aby przymocować nową część zamienną. Zanim przejdziemy dalej, upewnijmy się, że obie części są czyste i suche.

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to umieścić gumową końcówkę jednej strony szczypiec igłowych na jednej krawędzi metalowego pierścienia na wierzchu zamiennego uchwytu obrotowego, a następnie mocno przytrzymać, jednocześnie pociągając do siebie (z dala od prostej linia z metalowym pierścieniem).

Powinieneś być w stanie zobaczyć, jak stworzy to otwór, w który możesz włożyć „ucho” obrotowego uchwytu. Musisz powtórzyć ten proces po drugiej stronie, tworząc w sumie dwa otwory, w które możesz włożyć „uszy” części zamiennej.

Jak naprawić krzesło hydrauliczne, które nie podniesie się?

Krzesło hydrauliczne to krzesło, które ma wewnętrzną pompę wewnątrz ramienia, która pomaga przepychać powietrze z jednej strony tłoka na drugą.

Napięcie, z jakim należy użyć siły podczas pompowania, może zależeć od tego, jak różna jest twoja waga podczas siedzenia w porównaniu z tym, jak ciężka jesteś, a także od rodzaju i marki używanego krzesła hydraulicznego. Jeśli łatwo się męczysz lub masz problemy z poruszaniem się, może to nie zadziałać, ponieważ niektórym osobom trudno jest operować bez pomocy.

Jeśli coś jest nie tak z działaniem Twojej hydrauliki, np. jeśli ciągle przecieka płyn, lub po prostu nie wydaje się być w porządku po naprawie przez kogoś innego, rozważ skorzystanie z profesjonalnej pomocy w celu ponownego jej naprawienia, zamiast wypróbowywania metod majsterkowania, które nie Praca.

Jak zapobiec zatonięciu krzesła?

Możesz mieć wyciek płynu hydraulicznego, dlatego krzesło tonie, gdy nie jest używane. Możesz rozebrać swoje krzesło i naprawić. Jeśli próbowałeś już tego wcześniej, ale nie miałeś szczęścia, rozważ skorzystanie z profesjonalnej pomocy, zamiast kontynuować samodzielnie, jeśli nic jeszcze nie wyszło.

Kroki mocowania krzesła obrotowego Hunter

Krok 1. Spróbuj zidentyfikować problem. Czy jest za sztywny? Czy piszczy, kiedy kołyszesz się w przód iw tył? Jeśli tak, to w jaki sposób naprawić krzesło obrotowe myśliwego będzie musiało zależeć od rodzaju problemu.

Krok 2. Być może uda Ci się dokręcić śruby mocujące siedzisko (lub zagłówek). Jeśli jednak to nie zadziała, być może pomoże jeden lub więcej z poniższych kroków:

Krok 3. Dokręć śrubę łożyska za pomocą klucza imbusowego, aż będzie wystarczająco dokręcona (nie powinieneś słyszeć żadnego dźwięku)

Krok 4. Wcieraj trochę oleju między metalowe części, które się ocierają – zachowaj szczególną ostrożność, ponieważ olej może powodować odklejanie się płatków farby! Użyj smaru WD40 na spodzie wahacza, który stracił smar. Jeśli Twoje krzesło nadal wydaje dźwięki, być może trzeba je wymienić.