Jak naprawić krzesło komputerowe: 2 łatwe metody dla maniaków technicznych

Istnieją różne sposoby naprawy fotela komputerowego. Ten artykuł poprowadzi Cię przez nie.

Krzesła biurowe wykorzystują pneumatyczne cylindry do kontrolowania wysokości za pomocą sprężonego powietrza. Cylindry tych krzeseł zwykle psują się w ciągu kilku lat, ponieważ uszczelki nie mogą stale utrzymywać ciśnienia.

Jak naprawić krzesło komputerowe: 2 łatwe metody dla maniaków technicznych

Chociaż możesz kupić butlę zastępczą, może być ona droga, więc możesz również kupić nową. Możesz jednak również nauczyć się naprawiać krzesła komputerowe, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Naprawianie krzesła komputerowego

Metoda nr 1. Metoda zaciskania węża

Krok 1. Gdy używasz metody zaciskania węża, zacznij od zsunięcia plastikowej osłony z cylindra, aż metalowy cylinder pod spodem stanie się widoczny. Ustaw krzesło na preferowaną wysokość. Ta naprawa uniemożliwi jednak regulację wysokości krzesła, więc upewnij się, że czujesz się komfortowo z wybraną wysokością.

Krok 2. Owiń opaską zaciskową wokół cylindra. Użyj dwucentymetrowej opaski zaciskowej ze sklepu z narzędziami.

Poluzuj śruby zacisku węża i wyciągnij koniec paska. Luźno owinąć zacisk wokół metalowego cylindra.

Krok 3. Popraw uchwyt zacisku, aby mógł utrzymać krzesło. Aby zapewnić lepszą przyczepność zacisku do powierzchni, owinąć wokół cylindra pasek gumy lub taśmy klejącej. Zrób to w najwyższym możliwym widocznym punkcie.

Krok 4. Dokręć zacisk węża jak najmocniej. Umieść zacisk węża na górze cylindra. Przed zamocowaniem zacisku upewnij się, że krzesło jest na odpowiedniej wysokości.

Krok 5. Przetestuj krzesło, aby upewnić się, że nie ześlizguje się poza zacisk. Jeśli krzesło ma niewłaściwą wysokość, należy przesunąć zacisk wyżej lub niżej. Jeśli zacisk się ześlizgnie, możesz dodać więcej gumy, aby poprawić przyczepność.

Metoda nr 2. Metoda rur PVC

Krok 1. Używając metody rury PVC, zmierz cylinder krzesła. Naciągnij plastikową osłonę osłony na metalowy cylinder i oszacuj średnicę, trzymając linijkę poziomo.

Zmierz długość cylindra na idealnej wysokości swojego krzesła. Chociaż nie potrzebujesz dokładnego pomiaru, możesz obliczyć średnicę z obwodu cylindra, jeśli chcesz być bardziej precyzyjny.

Krok 2. Zdobądź długość rury PVC, która zmieści się na cylindrze pneumatycznym. Rura powinna być mniej więcej tego samego rozmiaru co cylinder lub nieco większa.

W przypadku większości modeli dobrze sprawdzi się rurka o średnicy 3,8 centymetra. Rura nie musi mieć dokładnej długości, zwłaszcza jeśli łatwiej jest pracować z mniejszymi porcjami. Możesz szybko pracować na rurze PCV w domu.

Krok 3. Przetnij rurę PVC wzdłużnie, upewniając się, że rura jest rozcięta, a nie podzielona na dwie części. W tej części pamiętaj o założeniu maski, aby uniknąć wdychania drażniących cząsteczek.

Krok 4. Zatrzaśnij rurę na metalowym cylindrze. Od strony szczeliny dociśnij rurkę PVC do cylindra, aby ją zatrzasnąć.

Możesz zabezpieczyć rurę taśmą klejącą, jeśli uważasz, że jest to konieczne. Ten proces powinien być w stanie utrzymać krzesło w miejscu.

Krok 5. Dodaj więcej rurki, aby zwiększyć wysokość krzesła. Nie możesz ponownie obniżyć krzesła bez usunięcia rury, więc upewnij się, że ustawiłeś krzesło na idealnej wysokości lub pokrój rurę na mniejsze kawałki, aby była bardziej dostosowana do Ciebie.

Inne problemy i poprawki dotyczące krzesła komputerowego

Skrzypiący fotel komputerowy

Starsze krzesła komputerowe mają tendencję do skrzypienia. Chociaż może to być kłopotliwe, bardzo łatwo jest to naprawić.

Odwróć krzesło do góry nogami. Użyj śrubokręta, aby poluzować nakrętki, śruby i wkręty.

Następnie spryskaj mechanizmy olejem smarującym i wytrzyj je do sucha szmatką. Ponownie dokręć nakrętki, śruby i wkręty i sprawdź, czy piszczenie ustało.

Chwiejny fotel komputerowy

Kołyszące się krzesła mogą być spowodowane wadliwymi mechanizmami sterującymi lub podstawą krzesła. Aby rozwiązać problem, sprawdź, co powoduje problem:

  • Podstawa krzesła – Obróć krzesło poziomo, aby kółka i podstawa krzesła nie dotykały podłogi.
  • Mechanizm sterujący – Obróć siedzisko na boki, wywierając nacisk na boki siedziska. Jeśli siedzenie chybocze się w miejscu styku metalowego cylindra i mechanizmu sterującego, prawdopodobnie mechanizm sterujący jest uszkodzony i trzeba go wymienić.

Skrzypiące koła

Brud i kłaczki mogą utknąć między kierownicą krzesła komputerowego. Aby rozwiązać ten problem, musisz odwrócić krzesło do góry nogami i zakręcić kołami, aby usunąć większe kawałki mazi. Następnie wyczyść poszczególne koła z trudno dostępnego brudu i wytrzyj koła do czysta wodą lub alkoholem.

Wniosek

Większość dnia spędzasz w pracy, więc musisz wiedzieć, jak naprawić krzesło komputerowe, aby uniknąć dyskomfortu. Pamiętaj, że musisz pracować w najlepszym środowisku, aby pozostać produktywnym, a Twoje krzesło biurowe bardzo się do tego przyczyni. Dowiedz się, jak wykonać ten proces, aby zapewnić komfort i produktywność w codziennej pracy.