Jak naprawić krzesełko biurowe w 4 przydatnych metodach DIY?

Zastanawiasz się, jak naprawić wyciąg krzesełkowy do biura? A może masz trudności z regulacją tonącego siedzenia?

Wszystko tutaj opisaliśmy. Sprawdź te cztery proste metody!

Jak naprawić krzesełko biurowe w 4 przydatnych metodach DIY?

Długie godziny pracy są rzeczywiście wyczerpujące same w sobie. W miarę upływu dnia możesz stracić produktywność, dlatego takie rzeczy jak filiżanka kawy i wygodne krzesło stają się coraz ważniejsze.

Jednak jeśli chodzi o niezbędny sprzęt biurowy, wiele osób narzeka, że ​​ich krzesło biurowe nadal tonie, przyczyniając się do spadku wydajności. Niestety nawet najnowocześniejsze krzesła biurowe nie utrzymają się w pozycji pionowej po kilku tygodniach użytkowania.

Jednak dobrą stroną jest to, że istnieją na to proste rozwiązania. Kluczem do sukcesu jest nie rzucać od razu swoim tonącym krzesłem.

Jak naprawić tonące krzesło?

Nasze krzesła biurowe kosztują dużo pieniędzy, ponieważ chcemy, aby były wygodne i ergonomiczne podczas długich dni pracy. Niezależnie od tego, czy wydałeś kilkaset dolarów na siedzenie, czy nie, nikt nie powinien mieć do czynienia z tonącym krzesłem biurowym. Oto kilka prostych metod rozwiązania problemu.

Metoda nr 1. Taśma izolacyjna i opaska zaciskowa

Główne punkty: Szybka naprawa, tymczasowe, bez możliwości regulacji

Użycie opaski zaciskowej i taśmy klejącej to klasyczna szybka naprawa DIY lub hack. Ta opcja nie naprawi twojego krzesła biurowego, ale zapobiegnie jego zatonięciu.

Aby ta metoda działała, zacisk węża powinien mieć średnicę 20 lub 13/16 „-1-3/4”. Pełni funkcję ogranicznika poprzez umieszczenie wokół tłoka cylindra na określonej wysokości. Używamy taśmy klejącej, aby zapobiec przesuwaniu się zacisku.

To jednak może działać tylko przez kilka dni przed poślizgiem. Więc twoje krzesło znów opadnie, zanim się zorientujesz. W domu czy w pracy to też niezbyt profesjonalny wygląd.

Metoda nr 2. Plastikowa przekładka lub rura pcv

Główne punkty: Niskie rozwiązanie, tymczasowe, bez możliwości regulacji

W innym krześle biurowym DIY używa się plastikowej przekładki lub kawałka PCV, aby zapobiec zatonięciu cylindra. Plastikową przekładkę można owinąć wokół tłoka cylindra, jeśli przetniemy go na środku.

Jeśli używasz nieprzyciętej podkładki lub PVC, będziesz musiał wykonać trochę więcej pracy (rozebranie cylindra, aby wsunąć podkładkę). Podobnie jak opaska zaciskowa, ta przekładka służy jako ogranicznik i nie pozwala na modyfikację wysokości.

Inną istotną wadą jest to, że plastik jest podatny na pękanie lub pękanie z powodu wysiłku związanego z siedzeniem na krześle. W związku z tym takie podejście może być również nieodpowiednie do zastosowania w profesjonalnym otoczeniu.

Metoda nr 3. Wymiana butli (zalecane)

Kluczowe punkty: kosztuje mniej więcej 30 USD, trwała naprawa, regulowana i profesjonalna.

Jak wcześniej wspomniano, rozwiązania z zaciskiem węża i przekładką są tymczasowe, pozwalają siedzieć tylko na jednej wysokości i nie wyglądają wyjątkowo profesjonalnie. W rezultacie radzimy wymienić cylinder. Sugerujemy tę opcję, jeśli wydałeś dużo pieniędzy na wysokiej klasy krzesło biurowe, takie jak fotel do masażu do biura.

Wymiana cylindra krzesła jest o wiele łatwiejsza, niż mogłoby się wydawać, i sprawi, że krzesło biurowe będzie wyglądać i czuć się jak nowe przez kolejne 6 lat. Ponieważ większość krzeseł biurkowych jest skonstruowana w ten sam sposób, można wymienić wiele części krzeseł obrotowych.

Jeśli Twoje krzesło biurowe nadal tonie, rozwiązanie jest proste. Wymień cylinder w swoim krześle i ciesz się nim jak zupełnie nowym.

Metoda nr 4. Elementy należy naoliwić

Jeśli chodzi o elementy mechaniczne, pierwszą rzeczą, którą należy sprawdzić, jest to, czy podczas korzystania z krzesła lub jego dźwigni można wyczuć tarcie. Jeśli odpowiedziałeś tak, powinieneś poczuć ulgę, ponieważ twoje krzesło biurowe tonie z powodu braku smaru. Możesz po prostu nałożyć smar na stawy krzesła i sprawdzić, czy się wygładzą.

Co powoduje, że krzesła biurowe toną?

Cóż, nie ma znaczenia, jak nowe lub stare są — krzesła biurowe nadal toną. Nie musisz się martwić, jeśli niedawno kupiłeś nowy element i wypadł on w ciągu pierwszego miesiąca.

Może się to zdarzyć z krzesłami z konkretnego powodu, nawet jeśli są zupełnie nowe. Jedno jest jednak pewne — tonący fotel komputerowy nie oznacza, że ​​jest już zużyty. Zamiast tego oznacza to po prostu, że mechanizm podnoszenia krzesła zawiódł, co oznacza, że ​​musisz naprawić krzesło.

Wniosek

Nawet jeśli krzesła biurowe nadal toną, nie oznacza to, że musisz zadowolić się tak okropnymi pozycjami siedzącymi i sprawić, że Twój dzień będzie trudny. Zamiast tego postępuj zgodnie z instrukcjami, które zapewniliśmy, aby naprawić krzesło biurowe, które nie pozostanie w pozycji pionowej, a będziesz mógł siedzieć wygodnie przez cały dzień. Poza tym nie będziesz musiał ciągle szukać „jak naprawić biurowy wyciąg krzesełkowy”.