Jak naprawić klips blokady wrzeciona podstawy krzesła obrotowego?

Być może zauważyłeś, że Twoje krzesło obrotowe ma zacisk blokujący wrzeciono. Celem zacisku blokady wrzeciona jest zapobieganie przesuwaniu się krzesła, gdy siedzisz na nim, i zapobieganie obracaniu się podstawy, gdy chcesz, aby pozostała na swoim miejscu.

W tym artykule pokażemy, jak zamocować zacisk blokujący wrzeciono podstawy krzesła obrotowego.

Jak naprawić klips blokady wrzeciona podstawy krzesła obrotowego?

Kroki mocowania klipsa blokady wrzeciona podstawy krzesła obrotowego

Krok 1. Usuń zszywki mocujące tapicerkę krzesła, a następnie ostrożnie odklej tkaninę, aby odsłonić sposób jej zamocowania. Znajdziesz metalowy klips blokujący wrzeciono, który wygląda jak dwa kawałki metalu połączone z jednym paskiem tkaniny rozciągniętym na nich.

Usuń ten plastikowy element, pociągając mocno z obu stron, omijając plastik, aby upewnić się, że jest całkowicie wolny.

Krok 2. Weź parę szczypiec i wygnij metalowe części tak, aby się stykały, tworząc kształt litery „L”. Zmierz, jak długo chcesz mieć ten zamek, używając rąk do pomiaru. Zegnij metal, aż osiągnie pożądaną długość, upewniając się, że oba końce stykają się, gdy są zgięte do siebie.

Krok 3. Teraz chwyć jeden koniec metalowego paska w dłoń szczypcami z ostrymi końcówkami i odciągnij go na zewnątrz od miejsca, w którym był pierwotnie przymocowany (spowoduje to naprężenie).

Weź drugą stronę tych dwóch pasków w drugą rękę za pomocą szczypiec z ostrymi końcówkami, pociągając w górę pod kątem 90 stopni, upewniając się, że nie przekroczysz 180 stopni, w przeciwnym razie pęknie.

Krok 4. Teraz wygnij metal z powrotem do siebie, stykając oba końce tak, aby się stykały, tworząc kształt litery „L”. Teraz przymocuj go do wrzeciona krzesła i upewnij się, jak długo chcesz, zanim odetniesz nadmiar metalu za pomocą przecinaków do drutu lub nożyczek.

Krok 5. Przymocuj jeden koniec paska do trzpienia siedziska na górze, gdzie nie będzie naprężenia. Weź drugą stronę w rękę, ciągnąc w górę pod kątem 90 stopni, jednocześnie wyginając się do tyłu od miejsca, w którym była przymocowana (spowoduje to napięcie).

Następnie weź inny kawałek w przeciwną rękę za pomocą szczypiec ciągnących się w dół pod kątem 90 stopni, upewniając się, że nie przekroczysz 180 stopni, w przeciwnym razie klips może pęknąć, jeśli zostanie przyłożony zbyt duży nacisk.

Krok 6. Przymocuj klips do drugiego końca wrzeciona krzesła i upewnij się, jak chcesz, zanim odetniesz nadmiar metalu za pomocą przecinaków do drutu lub nożyczek.

Jak założyć z powrotem klips blokujący wrzeciono podstawy krzesła obrotowego

Krok 1. Weź jedną stronę każdej dłoni i umieść czubki palców na miejscu, w którym pomogłeś go usunąć

Krok 2. Nie przekraczaj 180 stopni, w przeciwnym razie ten klip może pęknąć, jeśli zostanie przyłożony zbyt duży nacisk. Naciśnij, jak umieścić zatrzaski z powrotem w takim stanie, w jakim były przed usunięciem

Krok 3. Za pomocą szczypiec z wąskimi końcówkami zamocuj sposób łączenia metalowych końcówek, a następnie w razie potrzeby odetnij nożyczkami lub przecinakiem do drutu. Zachowaj ostrożność podczas cięcia, aby sposób odkładania nie odłączył się ponownie.

Jak rozłożyć tłok krzesła biurowego?

Tłok to cylinder, za pomocą którego obraca się zacisk blokady wrzeciona podstawy krzesła obrotowego i jak zakłada się go z powrotem na krzesła biurowe. Aby zdjąć z krzesła biurowego, usuń wszystkie śruby wokół tego, jak dostosować wysokość biurka, aby łatwo się rozłączyło.

Pod spodem znajdują się metalowe klipsy, które należy usunąć za pomocą szczypiec z wąskimi końcówkami lub podobnych narzędzi, aby zamocować klips blokujący wrzeciono podstawy krzesła obrotowego, który może się swobodnie obracać.

Gdy wszystkie klipy zostaną wyjęte, po prostu sprawdź, ile kosztuje Napoleon? obracając się zgodnie z ruchem wskazówek zegara aż do teraz, gdzie powinienem kupić w sklepie meble IKEA, które są luzem? Wymień uszkodzone części, zanim naprawisz, jak założyć z powrotem krzesła biurowe i ile kosztuje napoleon? kliknie na swoim miejscu.

Jest to najłatwiejszy sposób wymiany klipsa blokującego wrzeciono podstawy krzesła obrotowego, ale nie zawsze najlepszy dla mebli — może spowodować uszkodzenie, jeśli zostanie wykonany zbyt agresywnie lub nieostrożnie, więc używaj go na własne ryzyko!

Jak umieścić klips z powrotem na krześle biurowym?

Krok 1. Zdejmij metalowy zacisk z wrzeciona krzesła, pociągając go w górę, gdzie nie będzie naprężenia. Weź drugą stronę w rękę (pchając ją w dół w kierunku ziemi) i pociągnij w górę pod kątem 90 stopni, jednocześnie odchylając się do tyłu od sposobu, w jaki próbowałeś go usunąć.

Krok 2. Weź kawałek drutu, sznurka lub innego rodzaju materiału za pomocą szczypiec igłowych i przytrzymaj go między dwoma palcami jednej ręki. Następnie weź inny kawałek w przeciwną rękę i nie przekraczaj 180 stopni, w przeciwnym razie klips może pęknąć, jeśli zostanie przyłożony zbyt duży nacisk

Krok 3. Przymocuj klips do obu końców, które są wykonane na jak długo przed odcięciem nadmiaru metalu za pomocą nożyczek lub przecinaków do drutu.