Jak naprawić drewnianą ramę na Loveseat

Przyzwoity fotelik nigdy Cię nie zawiedzie. Nie możemy jednak uniknąć takich przypadków, jak pękanie ramek. Dlatego jesteśmy tutaj, aby nauczyć Cię, jak mocować drewnianą ramę na sofie.

Rama może się wygiąć lub połączenia drewniane mogą pęknąć z powodu zużycia i użytkowania. Po krótkim dochodzeniu możesz naprawić uszkodzony fotelik, stosując kilka sprawdzonych procedur i odpowiedni sprzęt.

Jak naprawić drewnianą ramę na Loveseat

Musisz najpierw zrozumieć, jak złożona jest rama. Aby to osiągnąć, musisz przejść pod problem. Sprawdź swoją precyzyjną ramę fotelika. Możesz to przeszukać online lub po prostu odwrócić ogromny mebel i sam zbadać problem.

Na spodzie sofy może znajdować się drobna warstwa materiału. Poczuj drogę wzdłuż grzbietów ramy, aż wykryjesz chwiejne lub uszkodzone fragmenty. Jeśli zauważysz wygięte metalowe kawałki lub drewniane listwy, które zaczynają pękać, integralność ramy jest zagrożona.

Można podjąć proste rozwiązanie, takie jak owinięcie drewna, aby zapewnić mu większe podparcie lub delikatne wyprostowanie wygiętych metalowych elementów.

Do sprzętu będziesz potrzebować dowolnej tapicerowanej drewnianej ramy fotelika. Będziesz potrzebować następujących narzędzi:

  • pistolet zszywek
  • zszywki
  • śrubokręt płaski
  • szczypce
  • wiertarka akumulatorowa
  • zestaw wierteł
  • wkręty z drobnym gwintem do płyt gipsowo-kartonowych: 2 cale, 1-1/4 cala
  • szybkie uchwyty

A teraz oto kroki, jak naprawić drewnianą ramę na sofie:

Krok nr 1: Odwróć swoją dwuosobową kanapę

Po prostu połóż swój fotelik na plecach do tej naprawy. Głównym celem jest uzyskanie dostępu do materiału pokrywającego spód sofy, dzięki czemu można wyciągnąć odpowiednie zszywki, aby uzyskać dostęp do ramy wewnątrz.

Krok 2: Usuń nogi z regionów, w których będziesz operować

Musisz zdjąć nogi. Wynika to z faktu, że będziesz pracować na dwóch górnych rogach, a także odkręcając dwie przednie nogi.

Krok #3: Oderwij zszywki od spodu zakrywając krawędź materiału.

Aby dostać się pod zszywki, użyj małego płaskiego śrubokręta. Dzięki temu usuwanie zszywek będzie prostsze i czystsze.

Uważaj, aby nie przebić skóry lub innego materiału, którym pokryta jest Twoja kanapa. Jeśli jesteś naprawdę ostrożny, możesz całkowicie usunąć zszywkę, ale w większości przypadków będziesz w stanie usunąć tylko jedną stronę zszywki. W takich przypadkach wystarczy wyjąć zszywki za pomocą szczypiec.

Po wyjęciu wystarczającej liczby zszywek możesz odciągnąć szmatkę i zajrzeć do środka. Główna część sofy była skutecznie utrzymywana na miejscu przez jedną śrubę z każdej strony i kilka zszywek, które były niewystarczające.

Bądź hojny ze zszywkami, aby mieć łatwy dostęp do wnętrza kanapy. W końcu wiele razy usuniesz więcej, aby umożliwić większy dostęp, i zawsze możesz wrócić i usunąć więcej później, a jeśli chcesz przeprowadzić znaczną naprawę, możesz po prostu usunąć je wszystkie.

Krok nr 4: Wykonaj wszelkie niezbędne ponowne wyrównanie ramy kanapy.

Aby ponownie wyrównać dwie sekcje, użyj szybkiego uchwytu, aby pociągnąć po przekątnej od zewnętrznej deski do wewnętrznej śruby.

Krok nr 5: Wywierć otwory pilotażowe na śruby 

Ponieważ pracujemy z płytami wiórowymi, należy wywiercić otwory pilotowe na śruby. Jest to szczególnie ważne w przypadku śrub na krawędzi płyty, ponieważ możesz rozerwać krawędź płyty ze względu na kruchość płyty wiórowej.

Wywierć otwory prowadzące za pomocą wiertła 3/32′′. Pamiętaj tylko, że przed wierceniem otworów upewnij się, że rama jest odpowiednio wyrównana.

Krok nr 6: Zainstaluj śruby

Wkręć śruby w ramę, aby ją połączyć. Wyrównaj szwy i zamknij szczeliny.

Krok 7: Powtórz w razie potrzeby

Nie bój się używać wielu śrub. Nie chcesz znowu przez to przechodzić, więc teraz jest czas, aby naprawić swoją kanapę raz na zawsze. Jeśli twoja sofa jest poważnie zepsuta, możesz zwiększyć wytrzymałość, umieszczając 2×2 wzdłuż szwów i przykręcając je na miejscu.

Krok nr 8: Ponownie przymocuj tapicerkę do dolnej części sofy

Zagnij brzeg materiału, tak jak był na początku. Aby przygotować materiał do zszywania, powtórz poprzedni wzór składania. Przemaluj materiał zszywkami.

Rozpocznij od zszycia rogu, a następnie pracuj wzdłuż każdej krawędzi. Teraz, po naprawieniu ramy swojego fotelika, możesz zauważyć różnicę.

Krok nr 9: Wymień nóżki fotelika

Przykręć nóżki z powrotem na miejsce.

Ile kosztuje naprawa ramy fotelika przez kogoś innego?

Naprawa uszkodzonej ramy mebla kosztuje od 480 do 1000 USD. Ponadto koszt usług tapicerskich to dodatkowe 975 USD lub więcej.

Jaka jest oczekiwana żywotność przyzwoitego fotelika?

Zastanów się nad wymianą swojego dwuosobowego fotelika, zanim siedzenia zaczną opadać do punktu, w którym przestaną Cię podpierać, tkanina zabrudzi się i wyblaknie, a struktura zacznie się rozpadać lub skrzypi. Standardowa kanapa lub fotelik wytrzymuje średnio od 7 do 15 lat.

Wniosek

Nie wyrzucaj mebli, gdy ich rama zacznie pękać. Wciąż jest szansa, że ​​naprawisz swój fotelik. Wystarczy postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami, jak przymocować drewnianą ramę do fotelika. Dzięki temu nie będziesz musiał ponownie żegnać się z ukochaną kanapą!