Jak korzystać z rzymskiego krzesła: 6 skutecznych ćwiczeń na rzymskim krześle

Czy byłeś ostatnio na siłowni? Mogłeś zapytać instruktora siłowni, jak używać rzymskiego krzesła, nawet o tym nie wiedząc. To niezwykle przydatne narzędzie, które często jest pomijane podczas rygorystycznych ćwiczeń.

Krzesło rzymskie ma dwie podkładki o dwóch różnych rozmiarach na różnych wysokościach. Większa i wyższa podkładka podtrzymuje plecy i biodra, podczas gdy mniejsza podkładka to miejsce, w którym zaczepiasz nogi w celu uzyskania dźwigni i innych różnych ćwiczeń.

Jak korzystać z rzymskiego krzesła: 6 skutecznych ćwiczeń na rzymskim krześle

Korzystanie z rzymskiego krzesła

Krzesło rzymskie jest skierowane do głównych obszarów brzucha, pleców, pośladków i ścięgien podkolanowych. Zwykle używa się tego krzesła twarzą do dołu i piętami zaczepionymi pod oparciem pleców. Chociaż pozycje mogą się różnić w zależności od obszaru docelowego, dlatego krzesło rzymskie jest bardziej uniwersalne niż tylne ławki, które widzisz na siłowni.

Ludzie chodzą na siłownię, aby poćwiczyć i uzyskać pożądaną sylwetkę. Krzesło w stylu rzymskim z pewnością będzie pomocne we wzmacnianiu mięśni brzucha, tułowia i pośladków w celu uzyskania idealnego wyglądu.

6 skutecznych ćwiczeń na krześle rzymskim

Istnieje kilka ćwiczeń i treningów, które możesz wykonać na rzymskim krześle. Ćwiczenia mogą być trudne, więc przygotuj się i pocij przez całą drogę, aby osiągnąć swój cel ciała.

1. Pochyl pompki

Pompki są dobre dla ramion, klatki piersiowej i ramion. Ponieważ na rzymskim krześle jest wystarczające podparcie, twoje ramiona i barki będą odpowiednio ćwiczyć, ale dolna część klatki piersiowej bardziej skorzysta na pompkach pochylonych.

2. Klęczący kaznodzieja curl

To ćwiczenie jest świetne dla twojego bicepsa. Możesz to zrobić za pomocą hantli lub ciężarków, aby poprawić swoją postawę.

3. Rozszerzenie z tyłu

To klasyczne ćwiczenie wykonywane na rzymskim krześle. Łagodzi bóle dolnej części pleców i pomaga mieć silniejszy prostownik kręgosłupa.

4. Izometryczny uchwyt pośladkowy

Izometryczne trzymanie pośladków to rzymskie ćwiczenie na krześle dla brzucha, które obejmuje również pośladki. Jest to proste ćwiczenie, ale musisz być ostrożny, ponieważ musisz utrzymać tę pozycję przez kilka minut.

5. Chrupki

Możesz też zrobić brzuszki na rzymskim krześle. Możesz użyć mniejszych podkładek jako dźwigni, a także możesz chwycić ciężar przy tułowiu, aby jeszcze bardziej zaangażować mięśnie tułowia.

6. Rzymski skręt krzesła

Jest to podobne do brzuszków w rzymskim krześle, tylko ty musisz wykonywać ruchy skrętne, gdy podciągasz się na krześle. Poprawia to elastyczność mięśni tułowia.

Korzyści z ćwiczeń na krześle rzymskim

Ćwiczenia to jedna z czynności, której większość ludzi unika. Zawsze istnieje przekonanie, że jest to wymagające i męczące, ale posiadanie wystarczającej motywacji z pewnością pomogłoby Ci osiągnąć cele fitness.

Dlaczego więc miałbyś ćwiczyć na rzymskim krześle? Oto niektóre z korzyści, jakie zapewnia:

  • Poprawia siłę rdzenia
  • Łagodzi i zapobiega bólom dolnej części pleców
  • Zwiększa wytrzymałość na wyprost pleców
  • Poprawia postawę
  • Rozwija silniejszy rdzeń
  • Zapobiega kontuzjom
  • Jest to wygodne

Krzesło rzymskie DIY

Jeśli nie masz czasu ani dostępu do siłowni, a chcesz zacząć ćwiczyć na rzymskim krześle, zawsze możesz je wykonać. Nie martw się, że nie masz rzymskiego krzesła; zawsze możesz stworzyć taki, korzystając z niedrogich materiałów i przy minimalnym wysiłku.

Jeśli masz w domu dodatkową przestrzeń, możesz nawet zaprojektować własne rzymskie krzesło według własnych upodobań. Możesz zrobić podstawowe krzesło rzymskie lub krzesło rzymskie z przeprostem. Możesz również przykręcić go do ziemi, aby zapewnić ci bezpieczniejsze wrażenia.

Za pomocą drewna (około 2×4 i 2×6), wsporników, śrub i kilku innych narzędzi można teraz je wykonać. Prowizoryczna poduszka może zapewnić ochraniacze potrzebne do podparcia pleców.

W zależności od potrzeb i upodobań możesz dostosować swoje rzymskie krzesło i zapewnić dodatki, takie jak obciążniki, abyś w pełni z niego skorzystał. Możesz zacząć od łatwiejszych ćwiczeń i przejść do cięższych, gdy będziesz wystarczająco pewny siebie i wygodny, używając własnego rzymskiego krzesła DIY. Nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale także przyniesie takie same rezultaty.

Wniosek

Wchodzenie w rutynę fizyczną, aby poprawić swoje ciało lub po prostu pracować, nie musi być drogie. Jeśli jednak masz środki, poproś profesjonalnego trenera, który pomoże ci rozwiązać twoje obawy, a następnie idź na siłownię i zapoznaj się z tym, jak korzystać z rzymskiego krzesła.

Jeśli jednak masz ograniczenia w czasie i zasobach, prowizoryczne rzymskie krzesło może przynieść takie same wyniki. Najwyższy czas zadbać o nasze ciała. Podaruj sobie smakołyk i popracuj nad tymi mięśniami.