Jak działa mechanizm krzesła obrotowego: 3 sposoby, dzięki którym jest tak dobry

Mechanizm obrotowego fotela to coś, co wielu ludzi jest zaskoczonych, wiedząc, jak to działa. W tym poście na blogu omówimy, jak to działa i jak trzy różne funkcje sprawiają, że krzesło jest tak dobre (lub jak współpracują ze sobą).

Najpierw musisz zrozumieć, jak faktycznie porusza się obrotowa część krzesła. Drugą rzeczą, która sprawia, że ​​Twoje krzesło jest wspaniałe, jest to, co dzieje się, gdy odchylasz się na swoim miejscu – tutaj działa ważna dźwignia! Na koniec spójrzmy na ostatnią cechę: podłokietniki.

Jak działa mechanizm krzesła obrotowego: 3 sposoby

Jak obraca się krzesło obrotowe?

Obrotowa część krzesła porusza się ruchem okrężnym, dzięki czemu może się obracać. Są dwa różne sposoby, aby to się stało: skręcanie i przechylanie.

Pierwszy sposób dzieje się, gdy odchylasz się do tyłu na swoim siedzeniu – tutaj działa ważna dźwignia! Kiedy się odchylasz, gdy tylko obciążysz krzesło, zacznie ono przechylać się do tyłu i poruszać się ruchem okrężnym.

Drugi sposób polega na tym, jak krzesła obrotowe współpracują z podłokietnikami – gdy używasz ramion do podparcia podczas siedzenia prosto, Twoje siedzenie może nadal obracać się po łuku.

Co się dzieje, gdy się odchylisz?

Kiedy odchylasz się na krześle, mechanizm obrotowy pozwala na ruch okrężny. W grę wchodzi ważna dźwignia! Kiedy odchylasz się do tyłu, gdy tylko obciążysz siedzenie, zacznie ono przechylać się do tyłu i poruszać się po okręgu. Może się tak zdarzyć, ponieważ istnieją dwa różne sposoby działania: skręcanie lub obracanie.

Jak działa mechanizm krzesła obrotowego: jak to działa?

Istnieją trzy sposoby działania tego mechanizmu, a mechanizmy te mogą się bardzo różnić od siebie. Najczęstszym sposobem działania krzeseł jest skręcanie – kiedy odchylasz się na krześle, mechanizm obrotowy pozwala na ruch okrężny.

W grę wchodzi ważna dźwignia! Kiedy odchylasz się do tyłu, gdy tylko obciążysz siedzenie, zacznie ono przechylać się do tyłu i poruszać się po okręgu.

Aby Twoje krzesło również się obracało, musisz zainstalować inny rodzaj mechanizmu obrotowego, który będzie zawierał dwie wiosła na górze z osią pomiędzy nimi. Za każdym razem, gdy odchylisz się do tyłu, łopatki zaczną się obracać i w tym przypadku możesz obrócić krzesło, pochylając się.

Trzeci typ mechanizmu posiada zestaw kółek ukrytych pod siedzeniem. Kiedy odchylisz się do tyłu, wyskoczą, aby zapewnić dodatkowe wsparcie podczas wysiłku, aby się z niego wydostać – tak działa mechanizm krzesła obrotowego.

Jak krzesła obrotowe podnoszą się i opuszczają?

Aby poruszać się w górę iw dół, niektóre mechanizmy obrotowe mają korbę zainstalowaną z boku. Kiedy obrócisz go w jedną stronę, twoje krzesło będzie się przesuwać w górę, a obrócenie w drugą stronę spowoduje, że będzie się obniżać. Istnieją również modele, w których ich siedziska mogą regulować wysokość, o ile są pchnięte.

Jak działa mechanizm krzesła biurowego?

Krzesła biurowe posiadają mechanizm „Tilt” oraz dźwignię regulacyjną. Kiedy przechylasz krzesło do tyłu lub do przodu, sprężyna w nim powoduje nacisk na dwa końce dźwigni, co powoduje, że jedna z nich wyskakuje, dzięki czemu możesz ustawić, jak daleko do tyłu lub do przodu chcesz siedzieć. Jeśli nie podoba Ci się, jak wysoko lub jak nisko jest Twoje krzesło, możesz użyć dźwigni regulacyjnej, aby przesunąć wysokość lub jak nisko.

Co robi Twisty Thing na krześle?

Ta kręta rzecz na krześle nazywa się krętlikiem. W ten sposób obracasz siedzenie od lewej do prawej iz powrotem. Kiedy wstaniesz, będzie krążyć dookoła w kółko, tak że gdy ktoś inny usiądzie, może łatwo znaleźć nogi bez konieczności przesuwania krzesła lub przeskakiwania czegokolwiek.

Jak wyregulować wysokość krzesła bez dźwigni?

Po prawej stronie nóg krzesła znajduje się gałka. Obróć go, aby podnieść lub obniżyć swoje siedzenie. Możesz także wyciągać jedną nogę na raz, aby nie siedzieć z wszystkimi czterema nogami równo i równo (znane również jako kołysanie).

Skąd mam wiedzieć, jak głębokie jest moje krzesło obrotowe?

Możesz powiedzieć, jak głęboko sięga Twoje krzesło obrotowe, gdy na nim siedzisz. Oparcie siedzenia powinno znajdować się około sześciu cali poniżej krzyża, a jeśli jest szczelina między krawędzią biurka lub blatu a kolanami, oznacza to, że sięgają głębiej.

Skąd mam wiedzieć, jak ciężkie jest moje krzesło obrotowe?

Waga krzesła obrotowego będzie zależeć od rozmiaru i jego wytrzymałości. Na przykład małe krzesła biurowe mogą ważyć mniej niż 20 funtów, podczas gdy duże fotele w stylu wykonawczym mogą ważyć więcej niż 50 funtów.

Jak więc w ogóle wstać z krzesła obrotowego?

Aby wydostać się z krzesła obrotowego, musisz odepchnąć się od ziemi jedną nogą, a następnie obrócić się na drugiej nodze. Jeśli jesteś pod kątem do tego, jak daleko od biurka lub blatu znajduje się Twoje siedzenie, będzie to wymagało więcej wysiłku, niż gdybyś siedział bardziej równolegle do biurka lub blatu.

Im bardziej odchylasz się na krześle, tym dalej od pozycji stojącej będziesz się z niej wstawać.