Jak duży jest fotel rozkładany Loveseat?

Fotele Loveseat są dostępne w różnych długościach, ale nie oceniaj fotela Loveseat wyłącznie na podstawie jego wymiarów. Liczba miejsc siedzących zapewnianych przez każdy fotel rozkładany Loveseat zależy od rodzaju poduszki, stylu i kształtu. Wybierz fotel rozkładany, który nie tylko pasuje do Twojej przestrzeni, ale także pomieści gości. Ten artykuł pomoże Ci dowiedzieć się, jak duży jest fotel rozkładany.

Rozmiary te mogą się różnić w zależności od potrzeb, miejsca, w którym umieścisz fotel rozkładany i funkcji. Pomoże Ci to poznać standardowe i inne rozmiary, abyś nie miał trudności z dopasowaniem ich do swojej przestrzeni.

Jak duży jest fotel rozkładany Loveseat?

Ale zanim zajmiemy się tym, jak duży jest fotel rozkładany, musimy najpierw wiedzieć, co następuje:

Co to jest sofa dwuosobowa?

Loveseats to małe dwuosobowe sofy, które pierwotnie miały być szerszym wariantem fotela. Fotele miłosne są zazwyczaj łączone z większymi kanapami w układzie salonu lub pokoju rodzinnego i są czasami określane jako podwójne krzesła.

Fotel wbrew nazwie nie był przeznaczony dla par ani zakochanych. Jego pierwotnym celem było zapewnienie kobietom więcej miejsca do siedzenia w swoich dużych i bogatych sukniach. Zastosowania fotelika ewoluowały wraz z modą.

Stał się idealnym meblem do rozmowy w bliskim sąsiedztwie dwóch osób. Ten typ ma konstrukcję w kształcie litery S, dzięki czemu siedzenia mogą być skierowane do siebie. Jednak nowoczesna sofa dwuosobowa to kanapa do siedzenia obok siebie.

Co to jest rozkładany fotel Loveseat?

Wiedza o tym, czym jest rozkładany fotel, pomoże Ci zrozumieć definicję rozkładanego fotelika. Fotel to kanapa, która pochyla się do przodu, gdy następuje obniżenie oparcia krzesła i podniesienie z przodu. Oparcie może się zapaść.

Często możesz rozciągnąć podnóżek z boku za pomocą dźwigni lub wysunąć go automatycznie, jeśli popchniesz plecy. Abyś nie kupił przez pomyłkę sofy, musimy również poznać różnicę w stosunku do rozkładanego sofy.

Sofa vs Loveseat

Różnice w sformułowaniach są bardzo niewielkie. Jedyną techniczną różnicą między sofą a na przykład fotelikiem jest rozmiar. Dwuosobowa sofa i dwuosobowa sofa to miejsca siedzące dla dwóch osób, ale mają nieco inne proporcje.

Najlepszym sposobem na wybór między nimi jest zmierzenie swojego pokoju i wybranie rozmiaru, który najbardziej Ci odpowiada!

Terminy kanapa i sofa są wymienne, chociaż kanapa jest częściej używana w Ameryce Północnej. Jedyna różnica między nimi dotyczy implikacji. Termin „kanapa” oznacza bardziej swobodny styl, podczas gdy sofy implikują bardziej formalny lub zaprojektowany styl.

W Oak Furnitureland zachowują prostotę, używając tylko terminu „sofa” do opisania różnorodnej gamy nowoczesnych i tradycyjnych projektów. To jest dobry przykład.

Wreszcie, terminy dotyczące siedzenia, takie jak „kanapa”, często odnoszą się do określonego stylu, który ewoluował z biegiem czasu. Termin „sofa” pochodzi od staroangielskiego słowa oznaczającego długą ławkę z wysokimi oparciami i podłokietnikami, więc tradycyjna kanapa będzie miała te elementy wystroju.

Jest to podobne do tego, w jaki sposób terminy „Chesterfield” i „Davenport” ewoluowały z określonego stylu, aby stać się synonimem sof w ogóle.

Jaka jest długość rozkładanego fotela dwuosobowego?

Fotel z fotelem typu loveseat nie ma ustalonej długości, ponieważ może mieć różne wymiary, aby pasował do różnych pomieszczeń i przestrzeni. Ogólny zasięg rozkładanego fotela, mierzony od podłokietnika do podłokietnika, wynosi od 48 do 72 cali.

Oto kilka popularnych stylów fotelików miłosnych i ich przeciętnej długości od ramienia do ramienia:

  • 54-calowe małe standardowe fotele z rozkładanymi fotelami
  • 62 cale dla średnich foteli z rozkładanymi fotelami
  • 68 cali dla pełnych foteli rozkładanych
  • Podwójne fotele dwuosobowe o szerokości od 48 do 54 cali (przeznaczone do siedzenia tylko dla jednej osoby)

Jaka jest średnia wysokość rozkładanego fotela dwuosobowego?

Chociaż szerokość poduszki do rozkładania fotela miłosnego może się różnić, wysokość jest dość standardowa. Większość foteli z rozkładanymi fotelami znajduje się 25 lub 26 cali nad podłogą. Z drugiej strony, kompaktowa dwuosobowa kanapa dwuosobowa znajduje się nieco wyżej – około 32 cale.

Jednak, podobnie jak szerokość, rodzaj poduszki na Twoim siedzeniu – czy jest wypchana, czy elegancka – wpłynie na to, jak wysoko czuje się osoba na nim siedząca.

Czym dokładnie jest rozkładany fotel w rozmiarze mieszkania?

Jeśli wymienione powyżej rozmiary są dla Ciebie za duże, rozważ rozkładane fotele dwuosobowe wielkości mieszkania. Są idealne do mniejszych przestrzeni i starszych budynków. Oferują ten sam styl, ale w zmniejszonych rozmiarach, które pozwalają im zmieścić się w ciasnych korytarzach i nie przytłaczać mniejszych pomieszczeń.

Fotele dwuosobowe wielkości mieszkania są dostępne w wymiarach tak małych jak 32 cale głębokości i 60 cali szerokości. Jaka jest sztuczka, aby zachować styl fotelika przy jednoczesnym zmniejszeniu jego rozmiaru? Poduszka oparcia jest mniejsza, dzięki czemu element jest kompaktowy, a jednocześnie zapewnia wygodne siedzisko.

Wniosek

Fotel Loveseat jest dostępny w różnych rozmiarach. Rozmiary są podobne do podstawowego fotelika, ale ma kilka cali. Ten dodatkowy rozmiar wynika z zainstalowanej mechaniki pod fotelem, który służy jako rozkładany fotel. To Ty decydujesz, jak duży będzie fotel w Twoim domu.