Jak długo trwa śmierć pluskiew po eksterminacji? 2 najlepsze sposoby!

Czy wytępiłeś swoje pluskwy i zastanawiałeś się, „jak długo trwa śmierć pluskiew po eksterminacji?” Prawda jest taka, że ​​czas potrzebny na śmierć pluskiew różni się w zależności od zastosowanej metody.

W każdym razie jest wiele rzeczy, o których powinieneś wiedzieć. Tak więc dzisiaj przyjrzymy się różnym czasom, w których pluskwy umierają przy użyciu różnych metod.

Jak długo trwa śmierć pluskiew po eksterminacji? 2 najlepsze sposoby!

Uwolnijmy naszego wewnętrznego ducha badacza i zacznijmy zdobywać więcej wiedzy na temat eksterminacji pluskiew!

Ile czasu zajmuje śmierć pluskiew po eksterminacji

Aby wyeliminować pluskwy, ludzie na całym świecie zatrudniają eksterminatorów, aby zakończyć kryzys w ich domach.

Jeśli również jesteś jednym z nich, musisz zdać sobie sprawę, że są świetne wiadomości i niepokojące wiadomości dotyczące czasu, w którym pluskwy umierają.

Ta wiadomość zależy od metody używanej przez twojego tępiciela. Więc jak długo trwa śmierć pluskiew po eksterminacji?

Metoda nr 1. Kiedy tępiciel używa pestycydów

Jeśli chodzi o leczenie pluskiew, eksterminacja często obejmuje spryskiwanie owadów. Chociaż długość czasu zależy od rodzaju sprayu, ilości sprayu i jego aktywnych składników, nadal nie ma wątpliwości, że czas, w którym pluskwy umierają, może być złą wiadomością dla niecierpliwych ludzi.

Kontrolerzy szkodników zwykle używają sprayów do zwalczania pluskiew. Jednak w zależności od marki środka, stężenia, w jakim jest stosowany, oraz składników aktywnych, czas potrzebny do zabicia pluskiew jest różny.

Tak silne, jak może się wydawać, eksterminacja za pomocą pestycydów często zajmuje tygodnie, zanim każda pluskwa w twoim domu zostanie wyeliminowana. Aby nie zastanawiać się, ile dokładnie tygodni zajmie, poproś swojego kontrolera szkodników o szacowany czas trwania.

Należy się również spodziewać, że nawet po eksterminacji jaja nadal będą się wykluwać, ale zostaną również wytępione, aby inwazja została zlikwidowana.

Metoda nr 2. Gdy eksterminator stosuje obróbkę cieplną

Na szczęście, jeśli jesteś częścią tych, którzy wynajęli eksterminatora, który wykorzystuje obróbkę cieplną, nie potrwa długo, zanim pluskwy umrą. Zwykle usunięcie plagi zajmuje tylko kilka godzin.

Kolejną dobrą wiadomością podczas stosowania obróbki cieplnej jest to, że masz możliwość wyeliminowania wszystkich pluskiew w ciągu kilku minut. Musisz tylko podnieść temperaturę w pomieszczeniu do 122 stopni, a wyeliminujesz wszystkie pluskwy.

Tak więc, bez względu na to, czy są schowane na materacu, czy na ramie Twojego łóżka, po poddaniu ich obróbce cieplnej nie pozostaną pluskwy.

Jak długo powinienem przebywać z dala od domu po eksterminacji?

Chociaż leczenie za pomocą ciepła zabija pluskwy w zaledwie kilka minut, nadal najlepiej jest trzymać się z dala od domu przez około 6 godzin, aby zapobiec niepokojom. Możesz również poprosić swojego PCO o więcej informacji na temat obróbki cieplnej.

Z drugiej strony, jeśli chodzi o stosowanie pestycydów w eksterminacji, musisz wiedzieć, że pestycydy stanowią kilka zagrożeń dla zdrowia ludzi, w przeciwieństwie do obróbki cieplnej.

Dlatego uważaj, aby nie wracać do domu zaraz po aplikacji, ponieważ ilość środka owadobójczego i stężenie użyte przez tępiciele mogą zaszkodzić twojemu zdrowiu.

Jeśli pilnie potrzebujesz wejść do domu, możesz użyć podobnej maski i sprzętu ochronnego używanego przez kontrolerów szkodników, aby chronić ich zdrowie przed szkodliwymi substancjami.

Jeśli jednak nie ma pilnych powodów, aby wejść do środka, musisz trzymać się z dala od domu przez dwie do czterech godzin.

Aby dowiedzieć się więcej, możesz zapytać swojego tępiciela o możliwe zagrożenia dla zdrowia, jakie mogą przynieść pestycydy.

Jak mam sprzątać po eksterminacji?

Po pewnym czasie oczekiwania na śmierć pluskiew możesz się zastanawiać, jak należy sprzątać po zakończeniu pracy przez tępiciela.

Pierwszą rzeczą do zrobienia po wejściu do domu jest umożliwienie cyrkulacji świeżego powietrza w ścianach przez godzinę. Następnie zbierz ubrania i prześcieradła.

Następnie zdejmij pościel z łóżka, wyjmij wszystkie ubrania z szafy i wysusz je na wielkim ogniu. Możesz z powodzeniem wyeliminować jaja i ukryte pluskwy, których nie wyeliminowałeś podczas eksterminacji.

Chociaż jest gwarantowane, że eksterminacja zabiła większość z nich, może to zapobiec ponownemu zamieszkiwaniu pluskiew w twoim domu. Pomogłoby, gdybyś rozważył również umycie wszystkiego, ponieważ jajka mogą nadal znajdować się w meblach i ręcznikach.

Dlatego musisz być pewny i czyścić wszystko, na co masz oko.

Upewnij się również, że sprawdziłeś wszystkie szczeliny i istniejące pęknięcia. Jeśli nadal widzisz pluskwy w domu lub w innym miejscu, pozbądź się tych, które pozostały, wykonując zabiegi DIY.

Istnieje kilka opcji dla tych zabiegów DIY, takich jak środki czyszczące i tworzenie sprayów.

Zawijanie

Zabicie pluskiew może trochę potrwać, ale z pewnością warto na nie czekać.

Ucząc się, jak długo trwa śmierć pluskiew po eksterminacji, dowiesz się więcej o eksterminacji pluskiew.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz tutaj!

Do zobaczenia w następnym artykule.