Jak długo może trwać dwuosobowa kanapa ze sztucznej skóry?

Z kilku powodów sztuczna skóra zyskała na popularności w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Po pierwsze, jest często postrzegana jako tańszy zamiennik prawdziwej skóry. Ale jak długo może trwać dwuosobowa kanapa ze sztucznej skóry?

W porównaniu z prawdziwą skórą sztuczna skóra jest generalnie tańsza i tańsza. Jest dość elastyczny i można go wypolerować, aby uzyskać wysoki połysk lub matową powierzchnię, w zależności od potrzeb. W porównaniu do prawdziwej skóry, sztuczna skóra wymaga stosunkowo minimalnej konserwacji.

Jak długo może trwać dwuosobowa kanapa ze sztucznej skóry?

Sztuczna skóra nie pęka i jest odporna na plamy. Nie blaknie szybko i jest odporny na promieniowanie UV. Jest również prosty w produkcji i gładko szyty.

Co to jest sofa dwuosobowa?

Sofa dwuosobowa, często nazywana fotelem randkowym lub mini-sofą, to mebel stworzony, aby umożliwić dwóm osobom. Nazwa wskazuje, że fotelik jest przeznaczony dla dwóch osób, które są kochankami lub zalotami.

Fotel miał początkowo zapewnić kobietom miejsce do siedzenia i wygładzania ich – w tamtych czasach – ciężkich sukni, i był określany jako maleńka sofa.

Jednak ludzie w końcu zdali sobie sprawę, że dwuosobowe kanapy mogą być używane przez dokładnie dwie osoby podczas zalotów, a te małe sofy były reklamowane jako dwuosobowe kanapy. Później pojawiły się również warianty.

Obecnie foteliki dwuosobowe są przeznaczone głównie do mniejszych pomieszczeń, takich jak mieszkania, lub uzupełniają pełnowymiarowe kanapy. W rezultacie foteliki miłosne można zobaczyć w firmach, salach recepcyjnych, lobby i barach.

Sztuczna skóra

Sztuczną skórę, często nazywaną skórą syntetyczną, tworzy się zaczynając od podkładu z tkaniny, takiego jak poliester. Następnie stosuje się wosk, barwnik, polichlorek winylu (PCW) lub poliuretan, aby nadać tkaninie wygląd i wygląd imitacji skóry.

Sztuczna skóra nie jest jednolita na całej powierzchni. Zamiast tego istnieje gradacja jakości i właściwości wśród rodzajów sztucznej skóry. PVC (trudny do czyszczenia, nieoddychający) i sztuczna skóra na bazie poli to dwa najczęstsze rodzaje (np. mikrofibra poliamidowa, poliuretan).

Skóra syntetyczna typu Poly jest zazwyczaj preferowana w porównaniu ze skórą syntetyczną typu PVC, ponieważ jest bardziej przyjazna dla środowiska, oddychająca i nadająca się do czyszczenia niż PVC.

Sztuczna skóra ma przypominać prawdziwą skórę, jednak powierzchnia syntetycznej skóry jest spójna. W porównaniu do prawdziwej skóry, sztuczna skóra wydaje się chłodna i sztuczna.

Kiedy dociskasz palec do powierzchni imitacji skóry, wciska się pod palcem, zamiast rozszerzać się lub marszczyć jak prawdziwa skóra.

Sztuczna skóra może czasami pachnieć jak plastik ze względu na chemikalia użyte do jej produkcji.

Jak długo może trwać dwuosobowa kanapa ze sztucznej skóry?

W tym artykule omówimy podstawy sztucznej skóry, abyś mógł określić, co myślisz o materiale.

Chociaż miliony ludzi wolą fotelik z prawdziwej skóry od fotela ze sztucznej skóry, niektórzy wolą to drugie. Sztuczna skóra jest tańszą i mniej trwałą alternatywą dla prawdziwej skóry. W rezultacie jest popularnym materiałem na meble, odzież, tapicerkę samochodową, torebki, paski i inne towary.

Podatny na pękanie i łuszczenie.

Chociaż niski koszt fotelika ze sztucznej skóry może być atrakcyjny, ważne jest, aby ocenić długoterminową wartość Twojej inwestycji. Podczas gdy wiele rodzajów imitacji skóry jest atrakcyjnych ze względu na łatwość czyszczenia agresywnymi chemikaliami, laminowana powierzchnia często pęka już po kilku latach użytkowania.

Sztuczna skóra jest również znana z tego, że traci elastyczność i jest bardziej podatna na przebicia, zdzieranie lub rozdarcia niż skóra naturalna. Tak więc, jeśli prowadzisz gorączkowy tryb życia, psy lub dzieci, potrzebujesz mebli, które wytrzymają trudy codziennego życia. Jeśli należysz do którejkolwiek z tych kategorii, sztuczna skóra może nie być dla Ciebie najlepszym wyborem.

Nieoddychający

Sztuczna skóra nie oddycha dobrze. Ale oczywiście niektóre typy są mniej oddychające niż inne; jeśli jest to problem, za wszelką cenę unikaj sztucznej skóry z PVC, ponieważ jest najmniej wybaczająca pod względem wentylacji.

Pogorsza się swobodnie

Skóra naturalna pięknie się starzeje. Niedoskonałości spowodowane wiekiem i zużyciem dodają tylko miękkiego, luksusowego i kosztownego wyglądu i dotyku prawdziwej skóry. Sztuczna skóra nie ma tego luksusu; nigdy nie będzie wyglądać lepiej niż w swoim zupełnie nowym stanie. A sztuczna skóra nie zachowuje połysku przez dłuższy czas.

Bezpośrednie światło słoneczne

Niestety słońce i skóra zazwyczaj nie pasują do siebie. Zbyt dużo słońca spowoduje jedną z dwóch rzeczy (być może obie) przytrafić się twoim skórzanym meblom i innej tapicerce: blaknięcie i wysychanie.

Ciepło słoneczne powoduje powolne odparowywanie wilgoci zawartej w naturalnych olejach skóry.

Bezpośrednie światło słoneczne może powodować wysychanie sztucznej skóry. Jeśli więc Twój fotelik ze sztucznej skóry znajduje się w nasłonecznionym miejscu, rozważ przeniesienie go w inne miejsce.

Wniosek

Podsumowując, jak długo może trwać dwuosobowa kanapa ze sztucznej skóry. Wybór prawdziwej skóry zamiast fotelika ze skóry syntetycznej daje przewagę pod względem przewidywanej długowieczności. Jednak sposób użytkowania fotelika ze sztucznej skóry będzie decydował o tym, czy przetrwa on dłużej niż dwie dekady.

Najlepiej byłoby regularnie pielęgnować ekoskórę, aby zagwarantować jej trwałość. W ten sposób możesz uniknąć blaknięcia i innych objawów pogorszenia.