Jak czyścić włoską skórzaną sofę Plus Wskazówki dotyczące pielęgnacji

Mamy dwa kroki, a zrozumiesz, jak czyścić włoską skórzaną sofę. Procedura jest stosunkowo prosta, wystarczy tylko usunąć zanieczyszczenia, a następnie wytrzeć kanapę. Omówimy również domowe włoskie środki czyszczące do skóry.

Ale zanim zaczniemy, czy włoska skóra jest dla Ciebie idealnym materiałem? Sprawdź ten przewodnik kupowania skórzanej sofy, aby dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę. Pomoże to również w utrzymaniu materiału, jeśli zrozumiesz niektóre terminy dotyczące mebli skórzanych.

Jak czyścić włoską skórzaną sofę Plus Wskazówki dotyczące pielęgnacji

Jak prawidłowo czyścić włoską skórzaną sofę

Krok 1. Odkurz włoską skórzaną kanapę

Zacznij od zainstalowania nasadki do tapicerki na odkurzaczu i używaj jej w całej włoskiej skórzanej kanapie. Pracuj w sekcjach i upewnij się, że dotrzesz do pęknięć i szczelin między poduszkami, oparciami i podłokietnikami. Ogólnie rzecz biorąc, najlepszą praktyką czyszczenia włoskich mebli skórzanych jest odkurzanie, ponieważ nie trzeba ich często czyścić.

Pamiętaj, że włoska skóra wykorzystuje pełnoziarnistą skórę, więc traktuj włoską skórzaną sofę tak, jak czyścisz pełnoziarnistą sofę. Ale ponieważ została poddana garbowaniu roślinnemu, skóra będzie bardziej miękka. Regularne odkurzanie usunie zanieczyszczenia i kurz nagromadzony na powierzchni, który może porysować kanapę.

Krok 2. Całkowicie wytrzyj włoską skórę

Jeśli Twoja włoska skórzana sofa wymaga głębszego czyszczenia, możesz użyć ciepłej wody i łagodnego mydła, tak jak przy czyszczeniu innych rodzajów skóry. Najlepiej jest również sprawdzić metkę pielęgnacyjną sofy pod kątem konkretnych wskazań. Na przykład producent może polecić konkretny produkt do rodzaju użytej tapicerki, biorąc pod uwagę, że nie wszystkie włoskie skóry są takie same.

Do dokładnego czyszczenia wymieszaj ciepłą wodę i łagodne mydło, aby zwilżyć miękką ściereczkę z mikrofibry. Następnie przetrzyj skórzaną tapicerkę i usuń pozostałości suchą szmatką. Następnie kondycjonuj włoską skórę odpowiednim produktem i pozwól jej wyschnąć.

Należy jednak pamiętać, że niektórzy włoscy producenci skórzanych sof zalecają unikanie stosowania jakichkolwiek odżywek do skóry na meblach, które wykorzystują skórę klasy 40 i klasy 50. Zamiast tego zawsze sprawdzaj rodzaj skóry, którą posiadasz, nawet jeśli używasz specjalnie opracowanych produktów skórzanych.

Jaki jest najlepszy środek do czyszczenia skóry włoskiej skóry?

Najlepszym środkiem czyszczącym do włoskich mebli skórzanych będzie rekomendacja marki, a jeśli go nie ma, to mieszanka łagodnego mydła i ciepłej wody. Niemniej jednak zawsze przetestuj wilgotną ściereczkę na małym miejscu przed użyciem jej na całej sofie. Unikaj również silnych środków czyszczących, które mogą wysuszyć i wyblaknąć materiał, i nigdy nie przesycaj włoskiej skóry podczas czyszczenia płynem.

Produkty, których należy unikać z włoską skórą

Pomimo wielu rozwiązań do czyszczenia DIY, na które przysięgają właściciele skóry, nie chcesz używać rozpuszczalników, środków ściernych, past do mebli, silnych detergentów, a nawet mydła siodłowego. Zamiast tego producent powinien umieścić na metce dotyczącej pielęgnacji sofy idealne praktyki i produkty, aby utrzymać włoską skórę w najlepszym stanie. Nawet jeśli jest to jeden z najtrwalszych materiałów, unikaj czyszczenia go bez badań.

Jak dbasz o włoską skórę?

Usuwanie plam z włoskiej skóry

Jak najszybciej zajmij się wszelkimi wyciekami na włoskiej skórzanej kanapie. Pamiętaj, że skóra jest pozyskiwana ze skóry zwierzęcej i trudno będzie usunąć utrwaloną plamę na porowatej powierzchni. Dlatego zwilż nadmiar płynu ręcznikami papierowymi, ale nie dociskaj mocno ani nie wycieraj, aby zapobiec jego rozprzestrzenianiu się.

Następnie zrób roztwór mydła i usuń plamę z zewnątrz, wchodząc do środka. Natychmiast przetrzyj powierzchnię kolejną suchą szmatką, a następnie pozostaw włoską skórzaną kanapę do wyschnięcia na powietrzu. Nie wystawiaj go na działanie promieni słonecznych ani suszarki do włosów, aby przyspieszyć wysychanie, ponieważ wysokie temperatury mogą wyblaknąć materiał.

Jeśli masz do czynienia z trudnymi plamami, takimi jak tłuszcz, będziesz potrzebować innego podejścia, aby usunąć plamy oleju z kanapy. Najlepiej byłoby również zanieść włoskie skórzane meble do specjalisty od skór, jeśli nie możesz usunąć plamy, niż ryzykujesz dalsze jej uszkodzenie.

Konserwacja włoskiej skóry

Przechowuj włoską skórzaną kanapę w miejscu, które nie jest zbyt wilgotne, wilgotne ani gorące. Takie warunki mogą pogorszyć materiał i powodować problemy, takie jak przebarwienia, zapach, a nawet pleśń. Możesz co tydzień odkurzać sofę, aby usunąć kurz i sprawdzić, jaki środek do pielęgnacji skóry jest zalecany do konserwacji.

Kondycjonowanie produktów skórzanych jest kluczowe, aby nie wysychały i nie traciły swojego charakterystycznego wyglądu. Jednak niektóre włoskie skórzane sofy zalecają kondycjonowanie tylko dwa razy w roku, jeśli używają skóry klasy 25 i 38. Co więcej, używaj tylko odpowiedniej odżywki, a nie domowych receptur z olejów roślinnych.

Jak długo trwa włoska skórzana sofa?

Przewidywana żywotność mebli skórzanych to od 5 do 25 lat. Ponieważ włoska skóra wykorzystuje najlepszy rodzaj skóry licowej, powinna wytrzymać ponad dziesięć lat. Jednak trwałość Twojej sofy będzie zależeć od rodzaju włoskiej skóry, jej użytkowania i ogólnej konserwacji.

Wniosek

Jednym z najlepszych materiałów na obicia mebli jest włoska skóra. Najpierw jednak mamy nadzieję, że pamiętasz nasze wskazówki i triki, jak czyścić włoską skórzaną sofę. Odkurzanie powinno wystarczyć, a do głębszego czyszczenia można użyć łagodnego mydła i ciepłej wody.

Należy położyć nacisk na to, aby nigdy nie wystawiać kanapy na działanie wysokich temperatur i silnych środków czyszczących. Tak długo, jak zawsze czytasz metkę dotyczącą pielęgnacji, nie musisz się martwić o utrzymanie włoskiej skórzanej sofy. Mamy nadzieję, że to pomoże i nie zapomnij przeczytać naszych innych poradników dotyczących mebli skórzanych.