Jak czyścić używaną sofę? 3 rzeczy, które musisz zrobić

Mamy trzy kroki, aby nauczyć Cię, jak czyścić używaną sofę. Ten samouczek ma zastosowanie, jeśli właśnie kupiłeś starą sofę lub chcesz odmłodzić antyczne meble. Najpierw porozmawiamy o wykorzystaniu światła słonecznego, sody oczyszczonej i enzymatycznych środków czyszczących, które mogą odkazić sofę w celu bezpiecznego użytkowania.

Skoro o tym mowa, zalecamy zapoznanie się z tym przewodnikiem, jak prawidłowo dezynfekować sofę. Proces jest nieco inny i możesz to zrobić po wykonaniu tych trzech kroków, aby dalej wyczyścić używane meble.

Jak czyścić używaną sofę? 3 rzeczy

Jak czyścić używaną kanapę?

Krok 1. Wynieś używaną sofę na zewnątrz

Po zakupie używanej sofy należy ją dokładnie sprawdzić, aby dowiedzieć się, czy są potrzebne naprawy, plamy do usunięcia lub części, które wymagają wymiany. Lepszym pomysłem jest pozostawienie go na zewnątrz, aby przewietrzyć się przez co najmniej cały dzień przed wniesieniem go do domu. Ta praktyka oszczędzi ci również kłopotów ze stresowaniem się, jak pozbyć się pluskiew na kanapie.

Promienie UV i ciepło na zewnątrz w naturalny sposób zdezynfekują twoją kanapę i zabiją robaki i zarazki, które mogą pozostać. Pozwolenie na przewietrzenie sofy spowoduje również jej dokładne wysuszenie, jeśli pozostała w niej wilgoć, która naraża Cię na rozwój pleśni. Dlatego rozłóż swoją sofę i połóż jej poduszki i inne części, aby równomiernie wystawić je na działanie promieni UV.

Krok 2. Odśwież sofę sodą oczyszczoną

Po wywietrzeniu używanej sofy na zewnątrz, odśwież ją dodatkowo sodą oczyszczoną. Posyp sodą oczyszczoną całą kanapę, celując również w szczeliny i ciasne miejsca. Chcesz również pracować z poduszkami po jednej stronie i pozostawić puder na kilka godzin lub na noc.

Soda oczyszczona pomoże dezodoryzować sofę, a także wchłonąć pozostałą wilgoć. Następnie odkurz proszek i wykorzystaj to jako okazję do rozluźnienia nagromadzonego brudu i kurzu przed dokładnym czyszczeniem. Koniecznie sprawdź kod czyszczenia lub zapytaj, gdzie kupiłeś sofę o odpowiednie produkty do mebli.

Krok 3. Dogłębne czyszczenie kanapy

Pamiętaj, że różne sofy różnią się materiałem, więc najlepiej najpierw przetestować odkurzacz na małym miejscu, aby uniknąć uszkodzenia mebli. Ogólnie rzecz biorąc, będziesz dokładnie wycierał sofę, ale nigdy nie przesyci jej płynem. Następnie usuń pozostałości po czyszczeniu inną wilgotną ściereczką, a następnie wytrzyj kanapę suchą ściereczką

Pozwól meblom wyschnąć, a jeśli Twoja sofa ma zdejmowane poduszki, rozważ wypranie ich osobno w celu dokładnego wyczyszczenia.

Czego mogę użyć do głębokiego czyszczenia zniszczonych mebli?

Możesz mieszać płyn do naczyń, biały ocet i ciepłą wodę, aby wyczyścić zużyte meble. To rozwiązanie może również skutecznie eliminować plamy i zapachy. Wystarczy nanieść roztwór na tapicerkę za pomocą miękkiej szczotki, a następnie osuszyć dotknięte obszary i przetrzeć kolejną wilgotną szmatką.

Zwróć uwagę, że musisz zapoznać się z materiałami zużytych mebli. Na przykład być może jest to antyczna kanapa, która wymaga profesjonalnego czyszczenia, aby utrzymać ją w najlepszym stanie. Jeśli nie masz pewności, jakich produktów możesz użyć, zanieś sofę do profesjonalisty, zwłaszcza jeśli jest to cenny przedmiot.

Czy mogę spryskać kanapę alkoholem do dezynfekcji?

Alkohol do nacierania jest doskonałym środkiem dezynfekującym, zwłaszcza do używanych przedmiotów. Musisz jednak najpierw przetestować go na sofie, ponieważ niektóre materiały mogą plamić. Po upewnieniu się, że nie ma reakcji, spryskaj sofę alkoholem.

Nie musisz moczyć kanapy, ale wystarczy, aby całkowicie ją zakryć. A co z innymi sprayami dezynfekującymi? Powinny być również bezpieczne, o ile nie przesycisz kanapy, ale zawsze przetestuj niewielką część sofy, aby mieć pewność.

Czy możesz wyczyścić kanapę parową?

Jeśli wiesz, jak wyczyścić parą sofę, przyda się do czyszczenia oszczędnego mebla. Temperatura pary może zabić zarazki, a także pomóc w usuwaniu plam na sofie. Jednak nie wszystkie kanapy są kompatybilne z czyszczeniem parowym, więc pamiętaj o kodzie czyszczenia X, który jest odpowiedni tylko w przypadku odkurzania.

Czy można kupić używaną kanapę?

Kup używaną sofę jest w porządku, ponieważ możesz zaoszczędzić kilka dolców, a nawet możesz otrzymać unikalny mebel. Konieczna jest jednak dokładna kontrola, aby upewnić się, że otrzymujesz coś wartościowego. Powinien być czysty iw dobrym stanie do ponownego użycia.

Uważaj na zniszczone poduszki, uszkodzone ramy lub poplamioną i śmierdzącą tapicerkę. Koszty odnowienia sofy w tych warunkach mogą być nawet wyższe niż zakup nowej. A jeśli chcesz nową kanapę, zawsze możesz uzyskać zniżki, jeśli wiesz, kiedy najlepiej kupić sofę.

Wniosek

Czy zdobyłeś fantastyczną, oszczędną kanapę? Mamy nadzieję, że pamiętasz nasze wskazówki dotyczące czyszczenia używanej sofy, aby była gotowa do zamontowania w Twoim salonie. Podsumowując, wyniesiesz kanapę na zewnątrz, aby przewietrzyć i pozwolić promieniom UV ją zdezynfekować.

Następnie odśwież ją sodą oczyszczoną i odkurzaczem przed głębokim czyszczeniem odpowiednimi produktami. I to wszystko! Twoja używana sofa powinna być jak nowa.