Jak czyścić tkaninę Lachlan Recliner?

Fotel Lachlan to stylowy i wygodny mebel. Z tego powodu wiele osób ma je w swoim salonie lub sypialni. Są bardzo trwałe, dzięki czemu posłużą przez długie lata.

Jednak tkanina może się z czasem zabrudzić, a sposób jej czyszczenia zależy od tego, ile wysiłku chcesz włożyć w jej czyszczenie. Przeczytaj poniżej kilka wskazówek, jak czyścić tkaninę do rozkładania foteli Lachlan!

Jak czyścić tkaninę Lachlan Recliner?

Kroki czyszczenia tkaniny fotela Lachlan

#1: Usuń luźny brud z powierzchni miękką, suchą szczotką

#2: Napełnij wiadro ciepłą wodą zmieszaną z łagodnym detergentem

#3: Zanurz delikatnie gąbkę w miksturze i przetrzyj plamy, delikatnie szorując, aż wszystkie plamy zostaną usunięte.

Jak odkurzać tkaninę Lachlan Recliner

Odkurzanie fotela jest naprawdę łatwe. Chcesz zacząć od góry i schodzić w dół, aby przypadkowo nie zetrzeć brudu na powierzchni tkaniny. Odkurzaj prostymi, równymi liniami, zwracając szczególną uwagę na to, jak dużo brudu zbiera się z jednej strony, a także na stopień zabrudzenia filtra próżniowego.

Jak naprawić wadliwy mechanizm fotela Lachlan

Wadliwy mechanizm fotela Lachlana można naprawić, wykonując następujące czynności:

Usuń luźne zabrudzenia

Usuń nadmiar kurzu z okolic kół zębatych suchą bawełnianą szmatką i ostrożnie wytrzyj, aby nie zamoczyć ani nie zabrudzić powierzchni tkaniny. Pomoże to przedłużyć czas, w którym pozostaje czysty.

Zdejmij poduszki z fotela Lachlan:

Usunięcie wszystkich poduszek pomoże Ci zobaczyć, jak łatwiej naprawić wadliwe mechanizmy i pozwoli na lepszy kąt na to, co trzeba zrobić. Najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest umieszczenie jednej poduszki na jej tylnej części, podczas gdy drugą odwrócić do góry nogami, tak aby obie ledwo się dotykały.

Wymień wszelkie uszkodzone lub brakujące części:

Wymiana wszelkich uszkodzonych lub luźnych elementów pomoże naprawić wadliwe mechanizmy i można to zrobić, usuwając jedną ze śrub rozkładanego fotela Lachlan, a następnie po prostu wkręcając nową z powrotem na miejsce, odwracając sposób wyjmowania śrub, ponieważ mają lewą rękę wątek.

Jak przykryć fotel Lachlan pokrowcem

Pokrowiec może być użyty do zakrycia sposobu czyszczenia materiału na rozkładany fotel Lachlan.

Jedną z korzyści jest to, że nowy, świeżo wyglądający mebel będzie kosztował mniej, niż gdybyś musiał kupić sposób na naprawę wadliwych mechanizmów. Dobra narzuta powinna mieć wystarczającą długość i szerokość, aby zmieściło się w niej miejsce na czyszczenie materiału na rozkładany fotel Lachlan.

Ponadto pokrowce można dostosować do różnych długości i szerokości w przypadku materiału na rozkładany fotel Lachlan.

Jak czyścić tkaninę Lachlan Recliner

Aby wyczyścić tkaninę fotela Lachlan, wykonaj następujące czynności:

 • Oczyść luźny brud i odkurz, aby usunąć bardziej uporczywe cząsteczki.
 • Napełnij wiadro ciepłą wodą zmieszaną z łagodnym detergentem. Zanurz gąbkę w mieszance i delikatnie przetrzyj plamy, delikatnie szorując, aż wszystkie plamy zostaną usunięte. Dobrze spłucz, wycierając wilgotną, niestrzępiącą się szmatką.
 • Zamaż powierzchnię tkaniny fotela wodą i pozostaw do wyschnięcia na powietrzu. Jeśli to konieczne, użyj ssawki szczelinowej odkurzacza, aby dostać się między poduszki, aby uzyskać dodatkową czystość.

Jak smarować zawiasy fotela Lachlan

Smarowanie zawiasów foteli Lachlan zapobiegnie ich przywieraniu i przedłuży ich żywotność. Aby nasmarować zawiasy rozkładanego fotela Lachlan, wykonaj następujące czynności:

Dokładnie zetrzyj brud szczotką o sztywnym włosiu lub odkurzaczem, aby usunąć bardziej uporczywe cząsteczki przed nałożeniem oleju.

Nałóż niewielką ilość oleju na zawias.

Za pomocą ściereczki lub ręcznika papierowego zetrzyj nadmiar oleju, który pojawia się na powierzchni tapicerki fotela.

Pozostaw zawiasy do wyschnięcia na 24 godziny przed ponownym użyciem fotela (tj. Usiądź na krześle).

Jak często należy czyścić fotel Lachlan?

Codziennie, co tydzień i co miesiąc.

Codziennie: użyj odkurzacza lub szczotki, aby zmieść brud z powierzchni tkaniny na rozkładany fotel Lachlan.

Co tydzień: użyj wilgotnej szmatki lub gąbki, aby wytrzeć wszelkie plamy z wszelkich plam, które pojawiły się w ciągu tygodnia.

Co miesiąc: zleć profesjonalne czyszczenie tapicerki profesjonalnemu sprzątaczowi.

Sugestie dotyczące czyszczenia tkaniny Lachlan Recliner

 • Odkurz lub zetrzyj wszelkie zabrudzenia z powierzchni fotela przed nałożeniem oleju.
 • Nałóż niewielką ilość oleju do mebli na zawias i zetrzyj nadmiar szmatką. Pozostaw zawiasy do wyschnięcia na 24 godziny przed ponownym użyciem fotela.
 • Po nałożeniu odkurz lub wyszczotkuj wszelkie zabrudzenia z powierzchni fotela. Pozostaw tkaninę do wyschnięcia na 24 godziny przed użyciem.
 • Wytrzyj rozlane płyny wilgotną szmatką lub gąbką.

Jak rozwiązać problemy z silnikiem fotela

 • Upewnij się, że meble są na poziomie podłogi i są odchylone pod kątem 90°.
 • Sprawdź, czy nie ma poluzowanych śrub, pękniętych sprężyn lub innych części, które mogą zakłócać działanie silnika. W razie potrzeby dokręć je.
 • Użyj WD40 do smarowania złączy, w których metalowe części spotykają się przed użyciem (nie rozwiąże to problemu, ale może pomóc w płynnym działaniu).
 • Wytrzyj wszelkie zabrudzenia z powierzchni fotela.
 • Przed użyciem odkurz lub wyszczotkuj wszelkie zanieczyszczenia i luźne włókna tkaniny.
 • W celu dokładniejszego czyszczenia przetrzyj zewnętrzną powierzchnię fotela wodą zmieszaną z płynem do mycia naczyń (lub własnym preferowanym środkiem czyszczącym) i wytrzyj wilgotną szmatką.
 • Aby usunąć plamy, użyj sody oczyszczonej lub białego octu na obszarze plamy, a następnie wytrzyj do czysta ściereczką nasączoną wodą.
 • W przypadku uporczywego brudu, nałóż WD40 na dotknięte obszary (nie na stawy!), aż wszystko będzie luźne.