Jak czyścić sofę z mikrofibry: 3 najlepsze wskazówki

Jeśli chcesz wiedzieć, jak czyścić sofę z mikrofibry, nauczymy Cię trzech podstawowych technik. Zrób je w porządku chronologicznym, a Twoja kanapa z mikrofibry powinna pozostać i czuć się jak nowa. Ale najpierw, czym jest mikrofibra?

Pomyśl o tym jako o aksamitnym poliestrowym materiale. Podczas czyszczenia sofy zamszowej znajdziesz pewne podobieństwa, ponieważ typ mikrozamszu wykorzystuje mikrowłókna. Biorąc to pod uwagę, zacznijmy.

Jak czyścić sofę z mikrofibry: 3 najlepsze wskazówki

Jak czyścić kanapy z mikrofibry?

Krok 1. Określ kod czyszczenia

Sprawdź etykietę na kanapie z mikrofibry, aby znaleźć zalecany przez producenta kod czyszczenia. Kod składa się z liter W, S, S-W lub X i musisz przestrzegać praktyk dla każdego z nich. Kod W oznacza, że ​​możesz używać roztworów czyszczących na bazie wody i ogólnie możesz bezpiecznie używać wody do czyszczenia kanapy z mikrofibry.

Wręcz przeciwnie, tapicerka code S oznacza, że ​​należy unikać czyszczenia wodą, a zamiast tego należy używać rozpuszczalników, w tym alkoholi. Kod SW nie wymaga wyjaśnień, a kanapa z mikrofibry może używać roztworów czyszczących na bazie wody lub rozpuszczalników. I wreszcie, tapicerkę code X najlepiej zanieść do pralni chemicznej w celu dokładnego wyczyszczenia, ponieważ odkurzanie jest jedyną zalecaną praktyką.

Krok 2. Usuń nagromadzony brud

Po zapoznaniu się z zalecanymi praktykami czyszczenia dla konkretnej kanapy z mikrofibry usuń z niej sierść, łupież, kurz i brud przed właściwym czyszczeniem punktowym. Załóż przystawkę do tapicerki na odkurzacz i odkurz sofę w całym tekście. Upewnij się, że docierasz również do szczelin i zakamarków, w których gromadzą się najwięcej cząsteczek.

Odkurzanie sofy z mikrofibry jest nawet bezpieczną ogólną praktyką konserwacyjną. Możesz to robić co tydzień, aby odświeżyć kanapę bez konieczności sprzątania. Po zakończeniu użyj miękkiego pędzla na kanapie, aby przywrócić jej teksturę, jeśli włókna się spłaszczą.

Krok 3. Punktowe usuwanie plam

Użyj odpowiedniego środka czyszczącego do tapicerki z mikrofibry. Pamiętaj, aby unikać nasycania materiału płynem, aby zapobiec powstawaniu plam. Jeśli tak się stanie, usuń plamy z tkaniny z zachowaniem odpowiednich praktyk.

Ostatnie plamy

Jeśli rozlałeś płyn na sofę z mikrofibry, natychmiast wchłoń nadmiar, aby nie wsiąkał głębiej w materiał. Podczas czyszczenia nie szoruj, aby uniknąć uszkodzenia włókien. Następnie zwilż szmatkę środkiem czyszczącym zgodnie z kodem sofy i postępuj zgodnie z instrukcjami produktu dotyczącymi nakładania i osuszania.

Zaschnięte plamy

Plamy, które zaschły na kanapie z mikrofibry, będą wymagały innego podejścia. Znajdź szczoteczkę o miękkim włosiu i delikatnie wyszoruj dotknięty obszar. Powinno to usunąć plamę i możesz przystąpić do usuwania pozostałości zgodnie z kodem czyszczenia.

Plamy olejowe i tłuszczowe

Postępowanie zgodnie z zalecanymi produktami zgodnie z kodem czyszczenia sofy z mikrofibry powinno wyeliminować pozostałości tłuszczu i oleju. Soda oczyszczona może również pomóc wchłonąć olej, podobnie jak podczas czyszczenia innych rodzajów sof. Niektórzy właściciele domów przysięgają nawet, że osuszą powierzchnię odrobiną mydła do naczyń, ale najlepiej jest nadal sprawdzać kod sofy.

Jeśli masz do czynienia z innymi lepkimi pozostałościami, przeczytaj ten przewodnik dotyczący usuwania super kleju z sofy z tkaniny.

Czy mikrofibra jest łatwa do czyszczenia?

Mikrofibra stanowi doskonałe obicie sof, ponieważ jest łatwa w utrzymaniu czystości. Jest nawet chwalony ze względu na odporność na plamienie w porównaniu z innymi materiałami. Jednak nadal musisz czyścić i konserwować kanapę z mikrofibry, aby wydłużyć jej żywotność.

Ogólne praktyki konserwacji i czyszczenia sof z mikrofibry obejmują odkurzanie ich co tydzień. Zapobiegnie to wnikaniu kurzu i innych cząstek głębiej we włókna. Należy również unikać zbyt długiego siedzenia na kanapie, biorąc pod uwagę, że i tak można je stosunkowo szybko rozwiązać.

Jaki jest najlepszy środek do czyszczenia kanap z mikrofibry?

Mikrofibra różni się pod względem wymagań dotyczących czyszczenia, więc najlepszy środek czyszczący do kanapy z mikrofibry może obejmować produkty na bazie wody po rozpuszczalniki. Niektóre bezpieczne domowe sposoby na czyszczenie sof z mikrofibry obejmują mieszanie mydła do naczyń i wody, aby stworzyć mydliny lub plamy z alkoholem. Pamiętaj, że ważne jest wcześniejsze poznanie kodu tapicerki, aby uniknąć problemów.

Czy można używać octu do czyszczenia kanapy z mikrofibry?

Sofy z mikrofibry, które pozwalają na rozwiązania na bazie wody, mogą używać octu. Wymieszaj dwie filiżanki letniej wody, dwie filiżanki białego octu destylowanego i cztery łyżki sody oczyszczonej, aby uzyskać szybki, dogłębny spray czyszczący. Najlepiej przetestować każdy roztwór do samodzielnego czyszczenia na małym miejscu i poczekać na jakiekolwiek przebarwienia przed przystąpieniem do czyszczenia.

Jak czyścić kanapę z mikrofibry za pomocą sody oczyszczonej?

Możesz użyć sody oczyszczonej do odświeżenia kanapy z mikrofibry, spryskując nią mebel, a następnie odkurzając po kilku godzinach lub na noc. Soda oczyszczona pomoże również wchłonąć resztki płynu lub tłuszczu na mikrofibrze, ułatwiając czyszczenie. A na plamy możesz zrobić pastę z sodą oczyszczoną i wodą.

Wniosek

Możesz dostać kanapę z mikrofibry, jeśli zależy ci na trwałości i łatwości konserwacji. Aby podsumować ten przewodnik dotyczący czyszczenia sofy z mikrofibry, możesz użyć środków czyszczących na bazie rozpuszczalnika lub wody, w zależności od kodu czyszczenia sofy. Jeśli chodzi o konserwację, cotygodniowe odkurzanie kanapy z mikrofibry powinno zapobiec gromadzeniu się brudu we włóknach.

Czy dowiedziałeś się wszystkiego, czego potrzebujesz w tym artykule? W przypadku innych skomplikowanych bałaganów zapoznaj się z tym samouczkiem, jak usunąć szlam z sofy z tkaniny.