Jak czyścić ramiona na Loveseat

Fotele dwuosobowe zapewniają komfort i piękno przestrzeni mieszkalnej, ale są narażone na większe zużycie, niż można sobie wyobrazić. Porozmawiamy o tym, jak czyścić ramiona na kanapie i tym podobnych.

Sofa może pochłaniać olejki do ciała, kulinarne aromaty oraz unoszący się w powietrzu kurz i brud po jedzeniu kolacji w salonie lub oglądaniu filmu z Fido zwiniętym w kłębek.

Nauka głębokiego czyszczenia sofy może wydawać się niemożliwym zadaniem w przypadku mebli tapicerowanych. Na szczęście mamy kilka wskazówek, dzięki którym czyszczenie fotelika jest bardzo proste.

Kanapy materiałowe wyglądają cudownie i może całkiem wygodnie. Ale niestety, jeśli chodzi o czyszczenie, mogą być również prawdziwym bólem. Ale wycieki są nieuniknione i jeśli nie chcesz ozdobić swojej kanapy tymi pięknymi plastikowymi obiciami, musisz wiedzieć, jak czyścić sofę z tkaniny.

Wybierając sposób prawidłowego czyszczenia kanapy z tkaniny, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Ale najpierw przejdźmy przez podstawy.

Co to jest fotelik?

Loveseats zostały po raz pierwszy opracowane w XVII wieku, to dwuosobowe krzesło zostało zaprojektowane tak, aby kobiety noszące duże suknie z obręczami mogły wygodnie siedzieć.

Kiedy początkowo przybyli, utworzyli „S”, z osobnikami naprzeciw siebie na tyle blisko, aby dotknąć dłoni. Nadawały się więc idealnie do prywatnych dyskusji i ukuto termin „Loveseat”.

Często wykorzystywali je do zalotów par. Od XVII wieku i spopularyzowali ją w celach romantycznych.

Foteliki z XVII wieku nie miały tapicerki i wyściółki, jaką mamy teraz. Zamiast tego były w większości zbudowane z drewna i miały podstawowy wygląd.

Teraz, gdy wiesz, jak czyścić sofę z tkaniny, możesz wrócić do przytulania i oglądania ulubionych programów.

Jak więc czyścić ramiona na sofie, a nawet cały fotel?

Przed próbą usunięcia plam lub odświeżenia kanapy zawsze zapoznaj się z zaleceniami producenta dotyczącymi czyszczenia. Niezastosowanie się do tego może anulować gwarancje lub zniszczyć kanapę.

Kolejną rzeczą do rozważenia przy czyszczeniu ramion w foteliku jest jego metka. Tagi mogą dostarczyć odpowiedzi na różne pytania dotyczące sprzątania. Nie martw się, jeśli nie możesz znaleźć instrukcji producenta. Twoje poduszki na kanapę powinny zawierać metkę, która zawiera podstawowe informacje, na przykład, czy materiał jest rozpuszczalny w wodzie.

Prawidłowe odczytanie etykiety czyszczącej może zaoszczędzić ci wielu kłopotów. Na przykład na metce do czyszczenia sofy zwykle znajdziesz jedną z czterech liter: etykietę W, S, S/W i X.

Jeśli ma znacznik W, do czyszczenia tego materiału można użyć wody. Zazwyczaj najłatwiej jest go wyczyścić. Dzięki kodowi czyszczenia „W” powinieneś być w stanie wyczyścić plamę lub plamę na meblach za pomocą środka do czyszczenia tapicerki/dywanów.

Jest to najtrwalsza tkanina i doskonale nadaje się na meble, które zauważą wielu użytkowników lub będą rozlewane na kanapy i krzesła w salonie, krzesła do jadalni, sofy.

Jeśli ma tag S, nie ma wody. Dlatego musisz zainwestować w czyszczenie na bazie rozpuszczalników. Ta ściereczka generalnie nie reaguje dobrze na wilgoć i nie powinna być z nią prana.

Jeśli wyczyścisz meble z kodem czyszczenia „S” wodą, kolor może wyblaknąć lub na poduszkach mogą pojawić się pierścienie wody. Dlatego zaleca się czyszczenie miejsc na meblach środkiem do czyszczenia na sucho przeznaczonym do użytku domowego.

Dzięki tagowi S/W możesz wyczyścić tę kanapę wodą lub roztworem na bazie rozpuszczalnika. Ten kod jest jednak nietypowy, a czyszczenie mebli z kodem S/W należy zwykle pozostawić profesjonalnym sprzątaczom tapicerki.

Załóżmy, że nie stać Cię na profesjonalnego specjalistę od mebli. W takim przypadku meble z kodem czyszczenia S/W powinny być używane wyłącznie w miejscach o małym natężeniu ruchu, a plamy należy czyścić jak najszybciej i przed zastygnięciem.

Mimo, że podaje rozpuszczalnik lub wodę, uważamy, że w miarę możliwości lepiej jest używać rozpuszczalnika do czyszczenia mebli.

Na koniec tag X. Unikalny kod czyszczenia X wskazuje, że przedmiotu nie można czyścić żadnym roztworem płynnym i należy go odkurzyć. Znowu nie będzie wyjątków.

Skontaktuj się z FurnitureRepairman lub lokalnym specjalistą od mebli, aby uzyskać najlepsze techniki czyszczenia mebla z kodem czyszczenia X.

Nigdy nie należy odbiegać od technik czyszczenia określonych na metkach. Na przykład woda może wydawać się nieszkodliwa, ale jeśli użyjesz jej do wyczyszczenia sofy, która wyraźnie prosi o środek czyszczący na bazie rozpuszczalnika i nic więcej, czeka cię przykra niespodzianka.

Woda, wierz lub nie, zostawi ślad na twojej sofie. Nie narażaj swoich mebli. Zamiast tego postępuj zgodnie z instrukcjami na tagach. Rozumieją, co jest najlepsze dla Twojej kanapy.

Jak myjesz kanapę dwuosobową?

Jeśli chcesz dokładniej wyczyścić kanapę, spróbuj wypożyczyć odkurzacz parowy lub do czyszczenia dywanów. Oprócz zamszu możesz używać parowych myjek do szerokiej gamy tapicerki. Aby dowiedzieć się, jak wyczyścić sofę, wykonaj następujące kroki:

Najpierw odkurz sofę i obie strony poduszek za pomocą szczotki do tapicerki, aby usunąć osadzony brud lub plamy. Następnie napełnij maszynę czyszczącą wodą i roztworem czyszczącym lub detergentem, który najlepiej pasuje do rodzaju tkaniny. Następnie zacznij od czyszczenia mebli.

Wniosek

Musisz być ostrożny podczas czyszczenia mebli. Niech więc ten artykuł będzie Twoim przewodnikiem, gdy będziesz dbać o swój fotelik. Dzięki tym prostym wskazówkom i przewodnikom Twój fotelik będzie jak nowy!