Jak czyścić poliestrowy fotel rozkładany: techniki usuwania plam

Poradnik dotyczący czyszczenia fotela z poliestru znajduje się tutaj! Z tego artykułu dowiesz się, jak usunąć plamy z tapicerki, a także jak dokładnie i dokładnie wyczyścić sofę z tkaniny.

Omówimy również, jak dogłębnie wyczyścić amortyzację krzesła tapicerowanego. Najlepsza część? Nie musisz się bać, że wszystko zepsujesz, ponieważ mam wiele wskazówek, jak temu zapobiec!

Jak czyścić poliestrowy fotel rozkładany: techniki usuwania plam

Kroki czyszczenia poliestrowego fotela

Krok 1. Pierwszy: czyszczenie punktowe

Krok drugi: dokładnie wyczyść sofę lub krzesło z tkaniny za pomocą odkurzacza i dużej ilości pary. Użyj nasadki do tapicerki, aby zagłębić się we wszystkie zakamarki, zwracając szczególną uwagę na sposób odkurzania, aby nie zahaczyć o nic w tym samym czasie!

Krok trzeci:

Dogłębne czyszczenie sofy lub krzesła z tkaniny za pomocą odkurzacza parowego i czyszczenia punktowego

Odkurz wszystkie te plamy, zwracając szczególną uwagę na to, jak odkurzasz, aby nie zahaczyć o nic w tym samym czasie. W razie potrzeby usuń plamy za pomocą sprayów do wstępnego czyszczenia, dostępnych w najbliższym sklepie dla majsterkowiczów.

Krok czwarty:

Profilaktycznie dbaj o tapicerkę

Teraz masz gruntowne czyszczenie, które powinno być dobre przez wiele miesięcy, co powiesz na zapobieganie temu? Zacznij od odkurzania wszystkich obszarów za pomocą przystawki do tapicerki co kilka dni, aby upewnić się, że pozostają bez skazy.

Krok piąty:

Utrzymuj tapicerkę dzięki corocznemu profesjonalnemu czyszczeniu

Jak dbasz o profesjonalne czyszczenie tapicerki? Przy odrobinie staranności! Zaleca się, aby po roku utrzymania sprowadzić profesjonalistów, którzy zajmą się tym za Ciebie. Zwróć uwagę na to, jak radzą sobie z twoją tapicerką, aby upewnić się, że wykonują dobrą robotę.

Jak odkurzać poliestrowy fotel rozkładany

Krok pierwszy: odkurz tapicerkę za pomocą nasadki szczotkowej

Najlepszym sposobem na usunięcie prawie całego brudu i kurzu z mebli tapicerowanych jest odkurzanie. Pierwszym krokiem jest użycie przystawki, która będzie pasować do Twojego odkurzacza, takiej jak ta, którą znajdziesz w najbliższym sklepie z artykułami dla majsterkowiczów. Po skonfigurowaniu odkurzacza włącz go.

Krok drugi: delikatnie odkurz tapicerkę

Następnym krokiem powinno być użycie przystawki i delikatne odkurzanie mebli. Spowoduje to usunięcie brudu lub kurzu, które mogły nagromadzić się w tkaninie w czasie, gdy nie można było się zająć odkurzaniem z przystawką.

Krok trzeci: usuń wszelkie głębokie plamy

Jeśli na tkaninie tapicerki są jakieś głębokie plamy, do ich usunięcia użyj szczotki do szorowania, takiej jak ta, którą można znaleźć w lokalnym sklepie spożywczym. Pamiętaj, aby nie szorować zbyt mocno, w przeciwnym razie możesz uszkodzić tapicerkę poliestrowego fotela.

Krok czwarty: oczyść plastikowe części

Jeśli Twój fotel ma jakieś plastikowe części, użyj lekko wilgotnej szmatki i delikatnie wyczyść je mydłem i wodą, aby usunąć wszelkie plamy lub zabrudzenia, które mogły nagromadzić się z biegiem czasu. Uważaj, aby nie zmoczyć się zbytnio, w przeciwnym razie wszystko wyparuje przed tobą.

Krok piąty: pozwól wyschnąć

Po zakończeniu procesu czyszczenia upewnij się, że wszystko jest suche, zanim usiądziesz w poliestrowym fotelu. Jeśli coś pozostanie mokre, spowoduje to tylko nagromadzenie się plam i dalsze zniszczenie tapicerki.

Jak zapobiegać plamom na poliestrowym fotelu

Najlepszym sposobem zapobiegania plamom na poliestrowym rozkładanym fotelu jest stosowanie ochrony. Można to zrobić z dobrą staromodną pomysłowością i kreatywnością lub możesz kupić produkt specjalnie zaprojektowany do tego celu. Jedno jest pewne – obecnie na rynku dostępnych jest wiele opcji!

Krok 1. Umyj ręce

Pierwszym i prawdopodobnie najbardziej oczywistym sposobem ochrony fotela przed plamami jest umycie rąk przed siedzeniem na nim. Upewnij się, że używasz mydła lub środka do dezynfekcji rąk – wszystkiego, co pozwoli pozbyć się wszelkich bakterii z powierzchni skóry.

Krok drugi: użyj osłony ochronnej

Dobrym pomysłem na pokrowiec ochronny byłoby użycie pokrowca. Można go łatwo zdjąć, gdy chcesz wyczyścić tapicerkę, a także ochroni Twój fotel przed plamami z jedzenia lub napojów, które mogą się na niego rozlać, gdy przyjmujesz gości w domu.

Krok trzeci: użyj poduszek ochronnych z miseczkami na stopy

Dla tych, którzy będą leżeć na kanapie przez dłuższy czas, najlepiej użyć poduszek z miseczkami, które mogą zsunąć się na stopy. Pomogą one chronić przed zalaniem, a także zapobiegać przedostawaniu się brudu na tapicerkę.

Krok czwarty: użyj poduszek ochronnych z paskami

Jeśli używasz fotela jako podnóżka, będziesz chciał użyć poduszek z paskami. Pomogą one zapobiec przedostawaniu się brudu i rozlanych płynów na tapicerkę kanapy.

Krok piąty: trzymaj fotele z dala od zwierząt

Jeśli masz w domu zwierzęta, najlepiej nie umieszczać w ich pobliżu nowo wyczyszczonego fotela. Istnieje duża szansa, że ​​Twój pupil zaciekawi się i wskoczy na niego, co może skutkować nowymi plamami na tapicerce.

Krok szósty: oczyść je profesjonalnie

Jeśli jesteś przytłoczony sposobem czyszczenia fotela z poliestru lub jeśli po prostu potrzebujesz dodatkowej ręki, rozważ zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej. Będą w stanie wyczyścić Twój fotel i zapewnią Ci spokój, że zostanie to zrobione poprawnie.