Jak czyścić odchody myszy z sofy w 3 krokach?

Istnieją trzy kroki, aby dowiedzieć się, jak najbezpieczniej usunąć odchody myszy z sofy. Zaczniesz od namoczenia obszaru, a następnie usuniesz odchody. W tym samouczku omówione zostaną również prawidłowe praktyki dezynfekcji odchodów myszy na meblach.

Jakkolwiek obrzydliwe jest zajmowanie się odchodami myszy, jest to coś, co musisz jak najszybciej rozwiązać. W międzyczasie zdobądź eksterminatora, jeśli problem się powtarza. Zalecamy również wykonanie pokrowca na sofę, aby chronić kanapy na dłuższą metę.

Jak czyścić odchody myszy z sofy w 3 krokach?

Jak bezpiecznie czyścić odchody myszy z sofy

Krok 1. Wykonywanie praktyk ostrożności w zakresie usuwania odchodów gryzoni

Przed czyszczeniem odchodów myszy Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom zaleca łapanie gryzoni przez tydzień. Zapewni to zakończenie aktywnej inwazji, zanim zajmiesz się odchodami. Do tego momentu minęło już wystarczająco dużo czasu, a odchody nie są już zakaźne.

Ponieważ do dezynfekcji będziesz używać wybielacza, otwórz drzwi i okna w pomieszczeniu, aby je przewietrzyć. Następnie chcesz również pozostawić obszar otwarty, aby wpuścić świeże powietrze. Następnie możesz nosić odzież ochronną, w tym maskę na twarz i parę lateksowych lub gumowych rękawic ochronnych.

Krok 2. Namocz i usuń odchody

Dezynfekuj obszar odchodami myszy, używając jednej części wybielacza na każde dziesięć części wody. Pozwól, aby roztwór namoczył kanapę przez pięć minut, zanim przystąpisz do usuwania odchodów. Po pięciu minutach usuń odchody myszy, zbierając je wilgotnym ręcznikiem.

Upewnij się, że prawidłowo wyrzucasz odchody do kosza, aby uniknąć potencjalnego zanieczyszczenia innych obszarów domu. Następnie użyj tego samego roztworu wybielacza do wyszorowania sofy.

Krok 3. Dokładnie zdezynfekuj

Dokładnie umyj kanapę lub, jeśli to możliwe, wyczyść tapicerkę parą, aby upewnić się, że jest oczyszczona z ekspozycji na gryzonie. Sofy ze zdejmowanymi pokrowcami należy również prać w gorącej wodzie i płynie do prania. I na koniec umyj i wyrzuć rękawiczki, których używałeś przed umyciem rąk mydłem i wodą.

Następnie zdezynfekuj ręce alkoholem. Pamiętaj, że czyszczenie odchodów myszy z sofy może być oznaką inwazji gryzoni. Skontaktuj się z odpowiednią firmą zajmującą się przeprowadzkami, aby poznać idealne praktyki zapobiegające potencjalnemu narażeniu na choroby przenoszone przez gryzonie.

Czy lizolem dezynfekuje odchody myszy?

Lizol może być pomocny w dezynfekcji podczas usuwania mysich odchodów, ponieważ jest to spray typu fenolowego. Co więcej, Departament Spraw Weteranów Stanów Zjednoczonych zauważył, że właściwym sposobem czyszczenia odchodów gryzoni jest metoda mokra, w tym spryskiwanie Lysolem. Namoczysz dotknięty obszar Lizolem przez pięć minut przed usunięciem odchodów w rękawiczkach.

Ale dlaczego trzeba czyścić na mokro odchody myszy? Moczenie dotkniętego obszaru środkiem dezynfekującym może zapobiec tworzeniu się kurzu. Jest to szczególnie ważne przy obchodzeniu się ze świeżymi odchodami myszy, które mogą powodować przenoszenie hantawirusa w powietrze.

Czy ocet jest środkiem dezynfekującym do mysich odchodów?

Użyj odpowiedniego środka dezynfekującego, takiego jak rozcieńczony wybielacz, alkohol, a nawet lizol zamiast octu. Ocet działa lepiej jako środek czyszczący niż jako środek dezynfekujący, czyli produkt, który ma zapobiegać rozprzestrzenianiu się zarazków i wirusów. Ponieważ odchody myszy narażają cię na ryzyko zarażenia się hantawirusem, najlepszym sposobem ich czyszczenia jest użycie komercyjnego środka dezynfekującego lub rozcieńczonego wybielacza zgodnie z zaleceniami CDC.

Co jeśli odkurzę odchody myszy?

Nigdy nie zamiataj ani nie odkurzaj odchodów myszy, ponieważ takie praktyki mogą prowadzić do ekspozycji na hantawirusy. Gryzonie rozprzestrzeniają głównie hantawirusy i mogą powodować śmiertelną chorobę układu oddechowego. Odkurzając odchody myszy, w tym ich mocz i gniazdo, ryzykujesz zakłócenie cząsteczek wirusa, które mogą unosić się w powietrzu.

Cząsteczki wirusa można kurczyć podczas oddychania, dlatego przed usunięciem należy namoczyć odchody i zainfekowane obszary wodą i wybielaczem. Alberta Health Services zaleca również wietrzenie pomieszczenia przez pół godziny przed rozpoczęciem sprzątania. A kiedy wyrzucasz mysie odchody, umieść je w szczelnie zamkniętej plastikowej torbie przed wrzuceniem do pojemnika na śmieci z pokrywką.

Czy możesz zachorować od czyszczenia odchodów myszy?

Jest prawdopodobne, że ludzie zachorują podczas czyszczenia odchodów myszy, ponieważ mogą być narażeni na kurz skażony wirusem. Jednak nie jest to coś, czego należy się bać, o ile wykonujesz zalecane praktyki przed, w trakcie i po czyszczeniu. Na przykład przed czyszczeniem upewnij się, że obszar ma dobry przepływ powietrza.

Nigdy nie odkurzaj odchodów myszy, które mogą powodować kurz, a następnie umyj rękawice przed ich zdjęciem. O wiele lepiej jest użyć jednorazowej pary, aby jeszcze bardziej obniżyć ryzyko. Na koniec zdezynfekuj ręce mydłem, a później alkoholem.

Wniosek

Jeśli masz do czynienia z plagą gryzoni w domu, nie zapomnij sprawdzić kanapy. W tym artykule omówiliśmy sposób czyszczenia odchodów myszy z bezpiecznej sofy, a to obejmuje postępowanie zgodnie z praktykami zalecanymi przez CDC. Najpierw przewietrz pomieszczenie i załóż rękawiczki i maskę przed czyszczeniem.

Następnie moczyć kał i dotknięty obszar rozcieńczonym wybielaczem przez pięć minut. Pozbądź się odchodów w odpowiedni sposób i ponownie zdezynfekuj sofę. Pamiętaj również o umyciu rąk.