Jak czyścić krzesło z fasoli: 3 proste kroki

Biorąc pod uwagę, że krzesła worek fasoli oferują wiele wygód, naturalne jest, że chcesz wiedzieć, jak je czyścić. Możesz je wyczyścić, wykonując czyszczenie punktowe lub pranie pokrowca.

W tym artykule dowiesz się o różnych sposobach czyszczenia pokrowca na worek fasoli w zależności od jego rodzaju, o metodach pielęgnacji fotela na worek fasoli oraz o tym, jak usunąć mocz i ostry zapach z fotela na worek fasoli. Zapakowaliśmy ten artykuł w mnóstwo informacji, więc czytaj dalej i ucz się od nas!

Jak czyścić krzesło z fasoli: 3 proste kroki

Kroki czyszczenia fotela z fasolą

Krok 1. Opróżnij wszystkie ziarna w pojemniku

Zanim zaczniesz czyścić swój fotel z fasolą, rozepnij zamek pokrowca i umieść wszystkie „fasolki” lub granulki w pojemniku.

Krok 2. Umyj pokrywę

Następnie możesz umyć pokrowiec fotela worek fasoli. Są różne sposoby ich czyszczenia. Wskazaliśmy to poniżej.

Jak czyścić różne pokrowce na worki fasoli?

  • Winyl

Musisz zachować szczególną ostrożność podczas obchodzenia się z winylowymi okładkami, ponieważ nie można ich prać ręcznie ani prać w pralce. Możesz je jednak wyszorować.

Przygotuj mydlany roztwór mydła i ciepłej wody. Następnie zanurz w nim szczoteczkę z miękkiego włosia i wyszoruj nią materiał. Po umyciu ciepłą wodą z mydłem, delikatnie umyj winylową okładkę ciepłą wodą.

Następnie osusz go czystą szmatką i pozostaw w dobrze wentylowanym miejscu. Unikaj suszenia go w bezpośrednim świetle słonecznym.

  • Bawełna

W przypadku pokrowców bawełnianych można je włożyć do pralki i tam wyprać. Nie możesz jednak suszyć tych pokrowców w suszarce bębnowej, ponieważ mają małe dziurki w pokrowcu.

  • Zamsz

Do zamszowych pokrowców na woreczki z fasoli należy użyć gumki do ścierania zamszu i frotte i lekko wyszczotkować tkaninę. Rób to regularnie, mniej więcej raz w tygodniu lub co dwa tygodnie. Aby nadać materiałowi dodatkową ochronę, spryskaj go sprayem chroniącym przed zamszem.

  • Aksamit

Aksamitne pokrowce na woreczki z fasolą są stosunkowo łatwe do czyszczenia. Przygotuj roztwór mydlany ciepłą wodą i łagodnym mydłem. Następnie zwilż szmatkę i wyczyść punktowo aksamitną osłonę.

  • Skóra

W przypadku skórzanych pokrowców na woreczki z fasolą wystarczy je regularnie odkurzać. Możesz również użyć środka do czyszczenia skóry lub odżywki do skóry!

  • Plusz

Pluszowe krzesła z fasoli są ulubionymi przez dzieci, więc prawdopodobnie będą bardziej brudne niż inne rodzaje siedzisk z fasoli. Do czyszczenia możesz użyć wilgotnej szmatki lub odkurzacza, aby pozbyć się brudu.

Krok 3. Wysuszyć pokrowce na torebki z fasolą

Po umyciu pokrowców na pufy suszyć je na powietrzu. Pod żadnym pozorem nie susz ich w suszarce bębnowej.

Łatwe sposoby dbania o krzesło worek fasoli

Biorąc pod uwagę sposób, w jaki starannie czyścimy nasze pufy, dobrym pomysłem może być zapobieganie zabrudzeniom lub uszkodzeniom. Oto sposoby, aby zapobiec dalszemu zabrudzeniu/uszkodzeniu krzeseł w kształcie pufy.

Uważaj na ostre przedmioty

Torebki z fasolą nie mogą być rozdarte, ponieważ zawierają granulki. Jeśli pociągną, trudno będzie utrzymać ich kształt.

Trzymaj kurz z dala

Kumulacja kurzu jest powodem do niepokoju dla właścicieli foteli z fasolą, ponieważ może być alergenem. Może również przyczynić się do zapachu sofy.

Nie prasować

Biorąc pod uwagę, że większość pokrowców jest delikatna, prasowanie ich może uszkodzić materiał.

Jak czyścić mocz z krzesła woreczka z fasolą?

Krok 1. Koraliki i wchłanianie

Najpierw musisz dowiedzieć się, jakie wypełnienia ma Twój fotel w kształcie pufy. Chodzi o to, aby wiedzieć, ile moczu wchłonął.

Krok 2. Wymazuj

Delikatnie osusz obszar ręcznikiem papierowym. Ma to na celu wchłonięcie nadmiaru moczu.

Krok 3. Enzymatyczny środek czyszczący

Użycie enzymatycznego środka czyszczącego pozwoliłoby pozbyć się zapachu moczu na poziomie molekularnym. Jeśli nie masz enzymatycznego środka czyszczącego, możesz użyć octu. Pamiętaj, aby go rozcieńczyć przed aplikacją.

Na koniec możesz odkurzyć torebkę fasoli, aby usunąć nadmiar płynu.

Jak pozbyć się zapachu torebki fasoli?

Oprócz mycia pokrowców, fasola może być narażona na nieprzyjemny zapach, jeśli zostanie pozostawiona sama. W takiej sytuacji możesz zdecydować się na:

  • Umieść nadzienia w koszu i przewietrz je przez kilka dni.
  • Posyp sodą oczyszczoną nadzienia i wrzuć je lub potrząśnij
  • Umieść je w saszetkach z materiałami pochłaniającymi zapachy (np. fusy z kawy) i wymieszaj je razem w koszu.

Nie można prać wypełnień do puf, nawet jeśli okropnie pachną. Chociaż możesz wykonać powyższe wskazówki, aby pomóc usunąć ostry zapach z foteli worek fasoli.

Wniosek

Po przeczytaniu tego artykułu masz gwarancję, że wiesz, jak wyczyścić krzesło worek fasoli. Oczekuje się również, że będziesz wiedzieć, jak dbać o krzesła z fasolą i jak pozbyć się moczu i innych ostrych zapachów z cennej torebki z fasolą. Mamy nadzieję, że dużo się nauczyłeś i wkrótce będziesz mógł zastosować swoją wiedzę!