Jak czyścić krzesło komputerowe w 5 prostych krokach?

Długie godziny siedzenia mogą sprawić, że będziesz się martwić o to, jak wyczyścić krzesło komputerowe. Możesz to oczywiście zrobić za pomocą mydła i wody.

Pot, zapach ciała, a nawet powierzchowne plamy są problemem dla Twojego krzesła. Zmniejsza poziom komfortu, którego doświadczysz. Nie tego chcesz, prawda?

Jak czyścić krzesło komputerowe w 5 prostych krokach?

Regularne czyszczenie zapewnia jakość krzesła komputerowego. Nie musisz się również martwić o zapach lub zapach, który może emitować na dłuższą metę.

Krzesła komputerowe są proste w czyszczeniu! Możesz nawet dodać to zadanie do swoich cotygodniowych rutyn. To też jest tanie!

Przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać informacje na temat czyszczenia krzeseł. Niech ten post poprowadzi Cię od podstaw i nauczy Cię prostych sztuczek, aby odkazić krzesło komputerowe.

Sprzątanie krzesła komputerowego

Krzesła komputerowe mogą szybko stać się pożywką dla bakterii i zarazków. Nie martw się, ponieważ Twoje artykuły gospodarstwa domowego mogą szybko rozwiązać problem!

Oczywiście niektóre krzesła komputerowe są dostarczane wraz z instrukcją przy zakupie. Przed kontynuowaniem sprawdź najpierw podręczniki, aby uzyskać instrukcje dotyczące czyszczenia.

Aby wyczyścić krzesło, potrzebujesz:

  • Odkurzacz
  • Mydło do naczyń
  • Miękkie i czyste ściereczki
  • Butelka ze spryskiwaczem lub miska

Możesz również użyć miotełki lub szczotki, ponieważ odkurzacz nie dosięgnie wąskich części krzesła. Do dokładnego czyszczenia możesz użyć alkoholu, octu i innych środków czyszczących, takich jak środek do czyszczenia tapicerki. Najlepiej unikać szorstkich środków, takich jak wybielacz.

Krok 1. Odkurz i usuń kurz

Odkurz krzesło, zaczynając od góry na kółkach. Usuń wszelkie ślady gruzu, włosów lub innego brudu. Użyj pędzla lub miotełki, aby usunąć kurz z trudno dostępnych miejsc.

Krok 2. Wytrzyj krzesło

Wymieszaj mydło do naczyń z letnią wodą. Możesz umieścić to w misce lub butelce ze spryskiwaczem i przykryć nią krzesło.

Delikatnie przetrzyj miksturę szmatką na krześle. Użyj odpowiedniej kombinacji na krześle i nie spryskuj za dużo. Może to spowodować uszkodzenie wnętrza krzesła komputerowego.

Krok 3. Opłucz i pozostaw do wyschnięcia

Opłucz krzesło kolejnym czystym mokrym ręcznikiem. Usuń pozostałości mydła wilgotną ściereczką, ale uważaj, aby całkowicie zanurzyć krzesło w wodzie. Do płukania podłokietników i oparcia krzesła można użyć innej tkaniny.

Możesz również stworzyć własne rozwiązanie z innych materiałów domowych. Mieszanki te mogą pomóc w dokładnym wyczyszczeniu krzesła i zapewnić, że jest ono bezpieczne przed bakteriami.

Po spłukaniu pozostaw do wyschnięcia na powietrzu. Możesz skorzystać z suszarki lub zostawić ją w przewiewnym miejscu.

Krok 4. Traktuj plamy

Po wyschnięciu spójrz na swoje krzesło i obserwuj, czy nie ma resztek. Jeśli znajdziesz jakieś, przygotuj się na użycie alkoholu lub środka do czyszczenia tapicerki, aby je wyleczyć.

Wypróbuj środek czyszczący na małej części krzesła, aby potwierdzić jego bezpieczeństwo. Gdy zagwarantujesz, że będzie bezpieczny, upuść jeszcze kilka i delikatnie wetrzyj miksturę w ściereczkę. Pozostaw krzesło do wyschnięcia i powtórz ten proces w przypadku innych plam znalezionych na krześle.

Pamiętaj, że niektóre plamy wymagają specjalnych środków do ich usunięcia. Dowiedz się, co działa na różne rodzaje plam przed zakupem lub przygotowaniem rozwiązania.

Krok 5. Uzyskaj profesjonalne usługi

Inne problemy, takie jak uporczywe plamy lub dokładne czyszczenie krzesła, wymagają profesjonalnej pomocy. Możesz prawdopodobnie wykryć problem z krzesłem, który wymaga rozwiązania.

Jak usunąć zapach krzesła komputerowego

Jest wiele rzeczy, które powodują zapach krzesła. Często winne są płyny ustrojowe, takie jak pot, zapachy ciała i chemikalia. Bakterie i zarazki torują sobie do niego drogę i rozwijają się.

Usuwaj zapachy z krzesła za pomocą artykułów gospodarstwa domowego. Jednak zawsze pamiętaj, aby najpierw przetestować te elementy na małej części krzesła, aby uniknąć przebarwień i innych uszkodzeń.

Metoda nr 1. Używanie octu

Zmieszaj ocet z wodą, aby zmniejszyć kwasowość lub może uszkodzić krzesło komputerowe. Spryskaj plamę i pozostaw do wyschnięcia. Powtórz to, jeśli zapach nadal tam jest.

Ocet uwalnia zapach, choć może szybko zniknąć. Uważaj, aby nie uszkodzić krzesła i najpierw go przetestuj.

Metoda nr 2. Korzystanie z sody oczyszczonej

Soda oczyszczona pochłania zapach. Wystarczy posypać sodą oczyszczoną krzesło i delikatnie pocierać, aby wejść głęboko do wnętrza krzesła.

Sodę oczyszczoną możesz zostawić na noc w fotelu. Odkurzyć lub odkurzyć następnego dnia. Powtórz proces, jeśli zapach nie zniknie.

Metoda nr 3. Ze światłem słonecznym i powietrzem

Krzesło komputerowe możesz zostawić na zewnątrz na słońcu iw przewiewnym miejscu. Możesz użyć wentylatorów lub dmuchaw, jeśli nie ma wiatru.

Jednak krzesła komputerowe z tkaniny i skóry nie są wskazane do przebywania na słońcu. W takim przypadku możesz wypróbować inną metodę.

Metoda nr 4. Utrzymywanie krzesła w suchości

Suszenie krzesła komputerowego nie może usunąć zapachu, ale skraca okres. Możesz zdecydować się na tę metodę w ostateczności.

Wniosek

Zrobione! Omówiono wszystko, co musisz wiedzieć, jak czyścić krzesło komputerowe.

Regularne czyszczenie krzeseł komputerowych bardzo pomaga w utrzymaniu ich jakości i zapachu. Wypróbuj te wskazówki i ciesz się czystym krzesłem.