Jak czyścić kółka do krzeseł biurowych: łatwy przewodnik w 7 krokach

W tym artykule nauczymy Cię, jak czyścić koła krzeseł biurowych, abyś nigdy nie musiał się martwić, że koła zaplączą się w brud lub włosy.

Dobre krzesło biurowe zapewnia zarówno wsparcie, jak i mobilność. Nie chciałbyś krzesła, które sprawia, że ​​bolą cię plecy i przywierają do rzeczy!

Jak czyścić kółka do krzeseł biurowych: łatwy przewodnik w 7 krokach

Dlaczego należy czyścić koła krzesła biurowego?

Przed czyszczeniem kół należy najpierw wiedzieć, dlaczego należy je utrzymywać w czystości. Pierwszym powodem jest to, że z biegiem czasu na krześle naturalnie gromadzi się brud i brud. Dlatego nieuniknione jest, aby osprzęt krzesła pozostawał czysty, gdy jest często używany.

Koła należą do najbardziej podatnych na gromadzenie się brudu i brudu. Może to być spowodowane tym, że koła zawsze stykają się z podłogą, która nie zawsze jest czysta. Brudne koła mogą ogromnie utrudnić funkcjonalność Twojego krzesła.

Zestaw brudnych kółek na krześle może powodować problemy z poruszaniem się. Może zostać złapany w takie rzeczy jak sznurek, nić, a nawet włosy. Nikt nie chce krzesła biurowego, które nie może nawet przenosić się z jednego punktu do drugiego!

Dlatego należy czyścić kółka krzesła biurowego.

Innym powodem takiego postępowania jest dbanie o dobry wygląd krzesła. Czystość przestrzeni obiektu wiele mówi o firmie lub mieszkaniu.

Jak czyścić kółka krzesła biurowego?

Ta sekcja pomoże Ci skutecznie wyczyścić koła krzesła biurowego. Brać się do rzeczy!

Krok 1. Oceń 

Określ, ile brudu i brudu zgromadziło się na kołach Twojego krzesła. Zwykle, gdy ludzie nie posprzątali swoich krzeseł, koła wymagają dokładniejszego i bardziej intensywnego czyszczenia.

W przypadku takich krzeseł może być konieczne zdemontowanie krzesła przed czyszczeniem kół, co wiąże się z wyjęciem narzędzi i przedmiotów, które pomogą w czyszczeniu. W takim przypadku poniższe kroki pomogą ci to zrobić.

Jeśli ekipa konserwacyjna w Twoim biurze regularnie czyści krzesła, może nie być konieczne rozbieranie krzesła. Jednak nie musisz się martwić! Poniższe kroki pomogą ci również określić, czy musisz to zrobić.

Krok 2. Odwróć krzesło

Następnym krokiem jest odwrócenie krzesła. Odwrócenie krzesła do góry nogami pomoże Ci uzyskać lepszy punkt widzenia kół, a także pozwoli lepiej je wyczyścić. Upewnij się, że krzesło jest podparte w bezpiecznej i stabilnej pozycji, aby nie uszkodzić mebli lub przypadkowo się zranić.

Krok 3. Usuń większe zanieczyszczenia

Kiedy już ustawisz krzesło do góry nogami, możesz wyraźnie zobaczyć rodzaj brudu, który utknął w twoich kołach. Większe zanieczyszczenia możesz usunąć za pomocą noża do masła lub patyczka do grilla. Możesz także użyć innych przedmiotów, które zmieszczą się w szczelinach bez utykania w kołach.

Nie bądź zbyt silny, zwłaszcza używając ostrego przedmiotu, aby usunąć szczątki. Nie chcesz uszkodzić plastikowych kółek krzesła.

W przypadku krzeseł, które są regularnie czyszczone, ten krok powinien wystarczyć, aby koła znów działały prawidłowo. Jednak w przypadku bardziej zabudowanych krzeseł, poniższe kroki pomogą przywrócić pełny potencjał krzesła.

Krok 4. Zdejmij koła

Prawie wszystkie kółka krzesła schodzą z prostego szarpnięcia. Jednak niektóre mogą wymagać pomocy śrubokręta.

W takich przypadkach ostrożnie odkręć koła. Ponownie upewnij się, że trzymasz śruby w bezpiecznym miejscu, aby nie zgubić ich podczas czyszczenia.

Krok 5. Wyczyść

Po zdjęciu kół płynnie płynie do przodu. Zwykle przetarcie kół wilgotną szmatką pozwala pozbyć się całego brudu z koła. Możesz również użyć przedmiotów, takich jak waciki bawełniane, aby sięgnąć do zakamarków.

Po wytarciu kół należy je dokładnie wysuszyć! Nie chcesz, żeby krzesło skrzypiało. Ponadto brud może łatwiej przywierać do mokrego koła.

Krok 6. Smaruj

Jeśli masz do niego dostęp, smar w sprayu pomoże Twojemu krzesłu ślizgać się znacznie płynniej po obszarze roboczym. Spryskaj koło i zetrzyj nadmiar, aby nie gromadził się brud.

Krok 7. Złóż ponownie

Gdy będziesz zadowolony z wyglądu swoich kółek, możesz je ponownie zmontować i ustawić krzesło w pozycji pionowej. Przetestuj go najpierw, aby sprawdzić, czy działa dobrze.

Inne wskazówki dotyczące konserwacji

Aby utrzymać koła w czystości po dokładnym wytarciu, możesz spróbować użyć maty pod krzesło. Niektórzy uważają, że pomaga to dłużej utrzymać ich koła w czystości.

Innym nawykiem, który należy wyrobić, jest częste odkurzanie miejsca pracy. Pomaga zapobiegać cofaniu się kurzu do zagajników koła.

Wreszcie, rodzaj smaru, którego używasz, może również mieć wpływ. Smar bezsmarowy najlepiej sprawdza się w przypadku krzeseł, które mają kontakt metal-metal. Smar silikonowy doskonale nadaje się do plastikowych kół.

Wniosek

W tym artykule rozmawialiśmy o tym, jak czyścić koła krzeseł biurowych. Rozmawialiśmy również o tym, dlaczego jest to ważne, oraz o innych wskazówkach dotyczących konserwacji. Za każdym razem, gdy musisz wykonać kolejny proces konserwacji krzesła biurowego, nie wahaj się skorzystać z tego przewodnika.