Jak chronić podłogę winylową przed nogami krzesła: 4 najlepsze podkładki?

Używanie podkładek pod meble, dywanów i innych elementów ochronnych to wszystko, czego potrzebujesz, aby chronić podłogę winylową przed nogami krzesła. Istnieją niedrogie metody, jak to zrobić, a będziesz w stanie uzyskać pomysły podczas dalszej lektury.

Ochrona podłóg winylowych

Regularnie odkurzaj i zamiataj podłogę

Jeśli są jakieś wilgotne miejsca, wyczyść je natychmiast, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom podłogi winylowej lub jakiegokolwiek delikatnego rodzaju podłogi, który masz. Kurz i małe cząsteczki mogą powodować zarysowania, gdy na nie nadepniesz.

Jak chronić podłogę winylową przed nogami krzesła: 4 najlepsze podkładki?

Wyczyść obuwie przed wejściem do domu

Używaj innego obuwia do celów zewnętrznych i wewnętrznych. Dzięki tej prostej procedurze zapobiegasz przedostawaniu się kurzu i drobnych cząstek do domu.

Trzymaj je z dala od słońca

Długotrwała ekspozycja na słońce na podłogach winylowych może spowodować ich szybsze zużycie. Dodatkowo ciepło sprawia, że ​​tego typu podłoga szybko blaknie i traci swój jasny i żywy kolor. Nie chciałbyś, żeby Twoi goście zobaczyli tak smutno wyglądającą podłogę, prawda?

Użyj odpowiednich akcesoriów podłogowych

Dywany lub wycieraczki, które nie są pokryte gumą lub lateksem, chronią podłogę przed trwałym uszkodzeniem. Maty o naturalnym splocie zapobiegają przedostawaniu się kurzu do domu i zapobiegają uszkodzeniom podłogi przez tarcie.

Użyj ochraniaczy do podłogi

Ciężkie meble na podłodze winylowej mogą powodować silny nacisk na obszar, w którym noga mebla styka się z winylem, co spowoduje jego deformację. Używanie ochraniaczy podłogowych pod tymi obszarami zapobiegnie temu.

Używaj wysokiej jakości ochraniaczy do podłogi. Tanie te mogą twardnieć w kontakcie z wilgocią, tworząc zdeformowany obszar, który może być głębszy niż deformacja spowodowana przez meble.

Siedź odpowiednio

Przewracanie się lub opieranie o krzesło wywiera nacisk na podłogę i może ją zabliźnić. Musisz ćwiczyć odpowiednią etykietę, jak prawidłowe siedzenie i unikanie niewłaściwych zachowań, aby zapobiec wspomnianym uszkodzeniom.

Wybierz odpowiednie krzesła

Wybierz krzesła, które mają szerokie nogi zamiast tych ze spiczastymi. Szersze nogi równomiernie rozkładają ciężar na podłodze, co może zmniejszyć możliwość jej deformacji. Zwężane nóżki mogą nie tylko szybciej uszkodzić podłogę, ale mogą ją przebić i spowodować dalsze uszkodzenia.

Używaj odpowiednich materiałów czyszczących

Do czyszczenia używaj mioteł z miękkim włosiem, aby zapobiec widocznym uszkodzeniom podłogi.

Czego unikać, aby chronić swoją podłogę

Nie wolno używać do czyszczenia podłóg winylowych środków do polerowania na bazie rozpuszczalnika lub wosku. Tego rodzaju środki do polerowania mogą uszkodzić podłogę i znacznie przyspieszyć blaknięcie winylu.

Należy unikać ściernych środków czyszczących, ostrych detergentów i błyszczących produktów, ponieważ pozostawiają one miękkie warstwy na podłodze.

Unikaj używania narzędzi do szorowania, które są szorstkie dla Twojej podłogi.

Chroń swoją podłogę przed zarysowaniami mebli

1. Wsuwane podkładki pod nogi krzesła

Podkładki te można zamocować na nogach krzesła, zapobiegając ich zsuwaniu się i rysowaniu podłogi. Wsuwane podkładki są często wykonane z plastiku i gumy, co zapobiega uszkodzeniom spowodowanym tarciem podczas przesuwania krzeseł.

2. Samoprzylepne podkładki pod nogi krzesła

Ten rodzaj podkładki na krzesło jest wariantem peel-and-stick. Zwykle guma lub filc sprawia, że ​​jest niedrogi, ale nie potrwa długo. Dokonaj mądrego wyboru, jakiego rodzaju podkładki pod nogi krzesła będziesz używać.

3. Nakładki na nogi krzesła

Jeśli chcesz, aby podkładka na krzesło pozostała na spodzie mebli, nakładki na docisk są koniecznością. Osadza się je na nogach krzesła za pomocą narzędzia — jak młotki. Chociaż pozostają na spodzie mebli, nadal mogą odpaść i zarysować podłogę winylową.

4. Nakładki na nogi krzesła nabijane na gwoździe

Ten rodzaj podkładki wkręcasz w spód nóg krzesła. Nie będziesz potrzebował częstej wymiany, gdy używasz tego, ale będzie to bardzo destrukcyjne dla twoich mebli i podłogi. Śruba może spowodować rozpadnięcie się krzesła, a także zarysować podłogę podczas przesuwania krzesła, zwłaszcza podczas przeciągania go.

Zapobieganie uszkodzeniom podłóg winylowych

Przeciąganie krzesła przez pokój, gdy masz taką podłogę, to wielkie nie. Nie chciałbyś widzieć śladów przeciągania na podłodze, zwłaszcza gdy przenosisz meble w inne miejsce.

Pamiętaj, że musisz uważać na delikatne rodzaje podłóg i że jeden błąd może zrujnować Twoją estetykę. Ustal zasady, których musi przestrzegać Twoja rodzina, aby zapobiec utracie połysku, deformacji lub bliznom podłogi winylowej.

Naprawa porysowanych podłóg winylowych

W sytuacji, gdy masz już uszkodzoną podłogę winylową, wystarczy nałożyć olejek dla dzieci. Nałóż go na uszkodzoną powierzchnię i delikatnie wytrzyj suchą szmatką. Możesz również użyć smaru w sprayu, powtarzając ten proces, aż strona zostanie naprawiona.

Wniosek

Wiedza o tym, jak chronić podłogę winylową przed nogami krzesła, jest koniecznością, ponieważ łatwo ulega uszkodzeniu. Mogą istnieć krzesła, które mogą go zniszczyć ze względu na jego fizyczną konstrukcję lub sposób, w jaki jest w stanie zarysować przy najmniejszym ruchu, ale kurz może również powodować zarysowania. Musisz utrzymywać czysty obszar, rutynowe czyszczenie bezpieczne dla winylu i regularne sprawdzanie, czy chcesz, aby podłoga zachowała swój oryginalny połysk i estetykę.