Ile tkaniny należy efektywnie tapicerować na krześle Wingback?

Możesz wyrównać estetykę swojego domu, wiedząc, ile materiału ma zostać ponownie obite fotelem. Dodatkowo zyskaj szansę na spersonalizowanie mebli domowych, dodając preferowany materiał i pożądany wzór tapicerki.

Jednak zanim przejdziesz do ekscytującej części wyboru odpowiedniego koloru i pięknych wzorów swojego nowego tapicerowanego fotela ze skrzydełkami, musisz wykonać jedno ważne zadanie. To jest znajomość długości materiału, z którego będziesz korzystać.

Ile tkaniny należy efektywnie tapicerować na krześle Wingback?

Nikt nie chce mieć niewystarczającej podaży materiałów, dowiaduje się o tym dopiero, gdy projekt jest już prawie gotowy. Jednocześnie, czy naprawdę chcesz wydać zbyt dużo pieniędzy na nadmiar tkanin, które ostatecznie wylądują w śmieciach? Uwaga, ten artykuł będzie Twoim najlepszym przewodnikiem do maksymalizacji wszystkich posiadanych zasobów.

Dwie metody identyfikacji rozmiaru tkaniny podczas ponownego tapicerowania

Uzyskanie prawidłowego pomiaru fotela skrzydłowego jest kluczowe, jeśli po raz pierwszy tapicerujesz. Na szczęście odkryliśmy dwa proste sposoby na określenie rozmiaru tkaniny.

Metoda nr 1. Zmierz powierzchnie i boki krzesła

Zmierz dolne siedzisko fotela skrzydłowego. Znajdź szerokość, długość i wysokość poduszki. Upewnij się, że podajesz dodatkowe trzy do czterech cali w swoim rekordzie, ponieważ części tkanin muszą być używane do mocowania i składania.

Zmierz podłokietniki krzesła. Zwróć uwagę, że będziesz musiał zmierzyć zarówno ramię zewnętrzne, jak i wewnętrzne lub obie strony. Podobnie jak w przypadku tego ostatniego, będziesz musiał również dodać dodatkowe cale, ponieważ ta część tkaniny zostanie podwinięta.

Zmierz oparcie krzesła. W tym celu ponownie będziesz musiał zmierzyć wewnętrzną i zewnętrzną część pleców. Rozważ rozmiar ramy, szukając wysokości i szerokości tych części.

Zmierz skrzydło krzesła. To krzesło nie nazywa się krzesłem skrzydłowym, jeśli nie ze względu na jego skrzydła. Dlatego konieczne jest znalezienie wystarczającej ilości materiału, aby pokryć wysokość i szerokość skrzydła.

Po uzyskaniu pomiarów z różnych części, dodaj je wszystkie razem. Pomiar sumy należy podzielić przez 35, aby Twoje dane były wyrażone w jardach. Na koniec możesz iść do sklepu i poszukać tej samej liczby jardów.

Metoda nr 2. Zmierz starą tkaninę

Ta metoda jest łatwa i nie musisz wykonywać obliczeń. Możesz to zrobić, po prostu usuwając starą tkaninę i układając ją na podłodze. Stara tkanina musi leżeć na nowej tkaninie.

Następnie możesz w końcu prześledzić wzór starej tkaniny na nową. Następnie możesz rozpocząć cięcie nowej tkaniny. Tylko upewnij się, że dodajesz naddatek miejsca podczas cięcia.

Otóż ​​to! Masz teraz swoją tkaninę obiciową bez konieczności jej mierzenia.

Czy lepiej wymienić tapicerkę, czy kupić nowe krzesło?

Możesz pomyśleć, że kupno nowego krzesła jest o wiele lepsze niż zmiana tapicerki starego. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakup nowego krzesła, będziesz musiał tylko ponieść kolejny wydatek i zmarnować pieniądze, które wydałeś na zakup starego krzesła.

Jeśli zdecydujesz się na zmianę tapicerki fotela ze skrzydełkami, moc jest w Twoich rękach. Oto niektóre z różnych korzyści, jakie możesz uzyskać, decydując się na zmianę tapicerki swojego krzesła:

  • Utrzymuj trendy w projektowaniu krzesła – Ponowne tapicerowanie krzesła pozwoli Ci wybrać projekty, które będą pasować do aktualnego trendu.
  • Gwarantujemy, że Twoje krzesło jest mocne i dobrej jakości – Stare krzesła są bardziej wytrzymałe w porównaniu z krzesłami nowo produkowanymi. Nie chcesz zastępować rocznika czymś, co jest masowo produkowane.
  • Ratuje środowisko – Kupowanie kolejnego mebla oznacza wycięcie kolejnego drzewa, w którym możesz usiąść.

Jaka jest najlepsza tkanina na tapicerkę?

Możesz wybierać spośród wielu rodzajów tkanin obiciowych:

  • Bawełna – Pomimo tego, że jest tania, wielu nadal jej używa ze względu na wygodę, jaką zapewnia.
  • Jedwab – W przeciwieństwie do bawełny, jedwab jest bardzo drogi i musi być używany w małych meblach, jeśli nie chcesz dużo wydawać.
  • Wełna – Wełna jest znana z solidności i trwałości. Nie pęka łatwo i nie boi się plam.

Różnica między zwykłymi tkaninami a tkaninami obiciowymi

Zwykłe tkaniny są również znane jako tkaniny uniwersalne. Jest lekki i najczęściej spotykany w draperiach, takich jak zasłony, poszewki na poduszki i inne.

Z drugiej strony tkaniny obiciowe są bardziej masywne i cięższe. Dodatkowo są łatwiejsze w utrzymaniu i mogą służyć przez całe życie.

Wniosek

Być może masz najnowszy zestaw poduszek, ale czy wiesz, ile materiału ma zostać ponownie obite fotelem ze skrzydłami? Nie ma nic więcej niż nadanie nowego życia meblom w stylu vintage i antycznym. Nie przegap tego dla świata!