Ile tkaniny na pokrycie sofy? Najlepszy sposób na oszacowanie

Odpowiedź na to, ile materiału pokryje sofa, będzie zależeć od rozmiaru Twojego mebla. Pamiętaj, że sofy różnią się wymiarami i być może będziesz musiał przeznaczyć dodatkowy materiał na inne cechy modelu. Na przykład, nauczysz się dodawać więcej materiału do pomiaru, wykonując pokrowce na ramiona sofy do kanapy z zaokrąglonymi podłokietnikami.

W tym krótkim, ale wyczerpującym artykule, znajdziesz najlepsze oszacowanie, które pomoże Ci określić właściwy metraż dla Twojej sofy. Omówimy również niektóre często zadawane pytania dotyczące ponownego tapicerowania kanapy. A jeśli masz trochę więcej czasu, przeczytaj ten przewodnik dotyczący pomiarów pokrowców na sofę, ponieważ pomoże ci to bardziej w oszacowaniu.

Ile tkaniny na pokrycie sofy? Najlepszy sposób na oszacowanie

Ile materiału potrzebuję do pokrycia sofy?

Dwa jardy na stopę i półtora jarda na poduszkę

Długość tkaniny na pokrycie sofy wynosi zwykle 12 jardów. Ten materiał powinien wystarczyć na typową sofę o długości około 6 stóp. Możesz dodać dwa metry na stopę lub półtora metra na poduszkę sofy z tego oszacowania podstawowego.

Półtora metra więcej na spódnicę i dwa metry na tuftowanie

Zwróć uwagę, że niektórzy ludzie wykonują pokrowiec na poduszki na sofę oddzielnie od samego pokrowca na sofę. W takim przypadku metraż tkaniny na poduszki zależy od stylu pokrowca i rozmiaru poduszki. Warto również zauważyć, że chcesz przeznaczyć półtora do dwóch jardów materiału na inne detale na kanapie, takie jak spódnica lub pikowanie.

Dwa metry więcej, jeśli podążasz za wzorem tkaniny

I na koniec spodziewaj się, że będziesz potrzebować dodatkowych dwóch metrów, jeśli materiał, którego użyjesz, ma wzory, których musisz przestrzegać. Pamiętaj, że użycie pokrowca, w którym musisz dopasować wzory, nie jest tak proste, jak użycie solidnych tkanin. Być może będziesz musiał zrobić więcej kawałków, a następnie je połączyć; dlatego posiadanie dwóch dodatkowych jardów jest doskonałym dodatkiem do wymaganego metrażu.

Ile materiału potrzebuję do pokrycia 3-osobowej sofy?

Spodziewaj się, że będziesz potrzebować od 12 do 20 metrów, jeśli chcesz pokryć trzyosobową sofę. Powodem tego szerokiego asortymentu jest brak standardowych wymiarów dla trzyosobowej kanapy. Samą kanapę trzeba zmierzyć niezależnie od liczby poduszek, które ma.

A co z mniejszymi sofami? Pojedyncza sofa wypoczynkowa może wymagać nawet 9 metrów, podczas gdy dwuosobowa kanapa powinna być pokryta 15 metrów materiału. Ponownie, te odległości są szacunkowe i możesz potrzebować więcej lub mniej niż te liczby.

Jaka jest standardowa szerokość tkaniny obiciowej?

Chociaż nie ma standardowej szerokości tkanin per se, te używane do tapicerki w USA zwykle mierzą 54 cale. Mając to na uwadze, możesz oczekiwać, że będziesz potrzebować od 13 do 22 metrów materiału, w zależności od rodzaju sofy. Sofa z dwiema poduszkami będzie wymagać 16 jardów, a sofa z sześcioma poduszkami będzie potrzebować 22 jardów, jeśli materiał obiciowy ma 54 cale szerokości.

Jednak najlepiej byłoby, gdybyś nadal poprosił sklep, aby unikał problemów z rozmiarem. Jard tkaniny może mieć szerokość od 48 do 110 cali. Zwróć uwagę na tę wskazówkę zakupową, zwłaszcza jeśli planujesz pokryć skórzaną sofę tkaniną, w której z pewnością będzie widoczne złe dopasowanie z niewystarczających materiałów.

Czy taniej jest ponownie obić kanapę lub kupić nową?

Rozsądniejsze może być kupienie nowej kanapy zamiast ponownego tapicerowania uszkodzonej. Pamiętaj, że musisz zapłacić za materiał, jego jakość i robociznę, jeśli robisz to profesjonalnie. Ponowna tapicerka może kosztować 800 USD lub więcej, w zależności od rozmiaru mebla.

Możesz jednak również tapicerować skórzaną sofę, o ile zachowasz szczególną ostrożność. Możesz zaoszczędzić na pracy i samodzielnie wybrać materiały. Ci, którzy postrzegają swoją kanapę jako pamiątkę, mogą pomyśleć, że warto ponownie obić mebel ze względu na jego wartość.

Jak wybrać tkaninę na tapicerkę?

Wybór odpowiedniej tkaniny na tapicerkę zależy od Twoich preferencji i potrzeb. Na przykład ci, którzy uwielbiają wylegiwać się na kanapie, powinni używać miękkich tkanin, takich jak len i bawełna. Wręcz przeciwnie, możesz potrzebować materiałów z domieszką poliestru, aby zaoszczędzić czas podczas czyszczenia.

Weź pod uwagę nie tylko atrakcyjność wizualną, ale także to, czy materiał może wytrzymać Twoje nawyki i styl życia.

Jaka jest najtrwalsza tkanina obiciowa?

Wystarczy sprawdzić podwójne przetarcie, aby wiedzieć, jak wytrzymała jest tkanina. Na przykład wybierz materiał, który może wytrzymać od 10 000 do 25 000 podwójnych przetarć, aby uniknąć przedwczesnego zużycia. Ten asortyment jest tym, czego możesz oczekiwać od mebli domowych.

Ale jeśli twoja sofa jest używana w firmach komercyjnych, będziesz potrzebować od 100 000 do 250 000 podwójnych otarcia. Im wyższe podwójne przetarcie, tym trwalszy będzie materiał.

Wniosek

Zanim wybierzesz się na zakupy tkanin, powinieneś odpowiednio oszacować odległość, której potrzebujesz. Aby podsumować ten przewodnik, ile materiału ma pokryć sofa, przeznaczysz dwa metry na stopę i mniej więcej taką samą ilość na inne detale sofy. Nie należy jednak polegać wyłącznie na tych szacunkach, ponieważ zawsze lepiej najpierw zmierzyć sofę.