Ile przestrzeni między sofą a stolikiem kawowym?

Odpowiedź na to, ile miejsca między sofą a stolikiem kawowym wynosi do 18 cali, a minimalna to 14 cali. Ale zanim przejdziesz do tych liczb, sprawdź względy podczas aranżacji stolika kawowego i kanapy. Kolejną rzeczą, o której warto wspomnieć, jest umiejętność prawidłowego korzystania z sofy.

Zauważ, że stolik kawowy jest tylko jednym z rodzajów stolików, które stawiamy przy kanapie. Jeśli wiesz, jak prawidłowo używać swojego, pomoże Ci to również w aranżacji.

Ile przestrzeni między sofą a stolikiem kawowym?

Ile miejsca powinno być między kanapą a stolikiem kawowym?

Przestrzeń, jaką powinieneś mieć między sofą a stolikiem kawowym, to minimum 14 cali, a maksimum 18 cali. Jest to idealny zakres dla osoby siedzącej na kanapie, aby sięgnąć po przedmiot lub cokolwiek położysz na stoliku do kawy. Odległość od 14 do 18 cali pozwoli również na wygodne wchodzenie i wychodzenie z kanapy.

Czynniki do rozważenia:

Wielkość pokoju

Określając, jaka przestrzeń między sofą a stolikiem kawowym jest potrzebna, zwizualizuj swój pokój, aby upewnić się, że nie będzie on wyglądał na zbyt zatłoczony lub nie będzie miał zbyt dużo negatywnej przestrzeni. Oznacza to, że nie chcesz, aby wszystkie nieporęczne meble były skoncentrowane tylko w jednym miejscu, ale nie powinny znajdować się zbyt daleko od siebie, gdy puste przestrzenie sprawiają, że pokój wygląda na niedomeblowany.

Sztuczka polega na tym, aby użyć odpowiedniej sofy i stolika kawowego do przestrzeni salonu. Na przykład sofy segmentowe nadal mogą być używane w małych salonach, ponieważ oferują różne orientacje. Po znalezieniu odpowiedniego typu, dowiedz się, jaki kształt stolika kawowego najlepiej pasuje do przekroju, aby efektywnie wykorzystać przestrzeń.

Rozmiar stołu

Stolik kawowy nie powinien być dłuższy niż sama sofa. Jednak najlepiej byłoby, gdybyś miał coś co najmniej połowy długości kanapy, aby uzyskać efekt wizualny i wygodę. Odpowiedni rozmiar stolika kawowego uatrakcyjni pomieszczenie i uatrakcyjni odpowiednią sofę, a także będziesz miał wystarczająco dużo powierzchni na dekoracje lub przechowywanie przedmiotów.

Idealne wymiary stolika kawowego zależą od wielkości pomieszczenia i rodzaju sofy. Wiedząc, jaki rozmiar stolika kawowego na przykład do sofy segmentowej, pomoże Ci dostosować przestrzeń potrzebną między dwoma meblami. Może być konieczne przejście powyżej 18 cali lub poniżej 14 cali, w zależności od oceny estetyki i wygody.

Komfort osobisty

Ostatnim czynnikiem decydującym o odległości między stolikiem a kanapą jest komfort i wygoda. Pamiętaj, że salon to nie tylko przestrzeń zapewniająca atrakcyjność wizualną. To miejsce, w którym spotykają się przyjaciele i rodzina, a nawet miejsce na relaks, gdy chcesz trochę czasu dla mnie.

Dlatego stolik do kawy powinien znajdować się wystarczająco daleko, aby pomóc Ci wchodzić i wychodzić z sofy i mieć wystarczająco dużo miejsca na nogi, gdy siedzisz na kanapie, ale także być wystarczająco blisko, aby pomóc Ci umieścić i dotrzeć do przedmiotów nad nim bez większego wysiłku. Warto jednak zauważyć, że niektórzy właściciele domów używają stolika kawowego tylko do przechowywania dekoracji i wykorzystują stoliki końcowe lub ozdabiają stolik za kanapą zamiast na swoje potrzeby.

Czy stolik kawowy musi być wyśrodkowany?

Nie zawsze musisz mieć stolik kawowy pośrodku, ale jest to optymalne miejsce dla większości stylów salonu. Stolik kawowy stanowi doskonały punkt centralny ze względu na swój rozmiar, kształt, a nawet kolor, jednocześnie pozwalając ozdobić go innymi przyciągającymi wzrok elementami, takimi jak małe rzeźby. Im bardziej wyjątkowy jest Twój stolik kawowy, tym bardziej nadaje się do tego, aby stać się centralnym elementem, zwłaszcza w ogromnym salonie.

Kiedy nie powinieneś mieć stolika kawowego pośrodku? Wąskie i długie przestrzenie stworzą wizualnie kilka punktów centralnych. Dlatego nie ustawiaj stolika w salonie pośrodku, ale ustaw go blisko ułożenia sofy i krzeseł symetrycznie lub asymetrycznie.

Czy stolik kawowy może być wyższy niż kanapa?

Stolik kawowy nie powinien być wyższy niż kanapa, ponieważ używanie go do trzymania i przenoszenia przedmiotów będzie niewygodne. Co więcej, posiadanie stolika kawowego znacznie podwyższonego niż sofa będzie wyglądać nieproporcjonalnie w aranżacji wnętrz. Zamiast tego, miej stolik kawowy na tej samej wysokości co poduszki siedziska sofy lub maksymalnie cztery cale wyższy lub dwa cale niższy.

Ile miejsca potrzebujesz wokół stolika kawowego?

Stolik kawowy powinien mieć wokół siebie przestrzeń od 24 do 30 cali. Należy pamiętać, że ten pomiar nie uwzględnia innych czynników, takich jak wielkość pokoju i inne elementy mebli. Jednak pamiętanie o tym zalecanym prześwicie wokół stolika kawowego zapewni najwygodniejsze poruszanie się wokół niego bez powodowania bałaganu.

Wniosek

Czy pamiętasz kluczowe wskazówki w tym przewodniku? Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, ile miejsca między sofą a stolikiem kawowym, przeznacz od 14 do 18 cali i powinieneś być dobry. Taka odległość pozwala na komfortowy ruch uliczny i sprawia, że ​​salon wygląda na zrównoważony.

Jednak zawsze pamiętaj, aby wziąć pod uwagę rozmiar pokoju, rozmiar stołu i osobisty komfort podczas dekorowania przestrzeni tymi dwoma elementami. I to wszystko. Mamy nadzieję, że w tym artykule poznałeś kilka pomocnych wskazówek, więc daj nam znać, jeśli masz jakieś pytania poniżej.