Ile kosztuje sofa i Loveseat Wartość darowizny?

Planujesz podarować swoje meble w domu? Jaka jest wartość darowizny w postaci kanapy i fotelika?

Przeprowadzka do nowego domu to doskonała okazja do posprzątania i pozbycia się niechcianych artykułów gospodarstwa domowego – w szczególności mebli, takich jak kanapy i sofy.

Ile kosztuje sofa i Loveseat Wartość darowizny?

Problem w tym, że datki na cele charytatywne to jeden z bardziej skomplikowanych labiryntów prawa podatkowego. Zawsze możesz zasięgnąć porady specjalisty podatkowego, ale to wszystko nie ma kosztować cię pieniędzy. Na początek przygotowaliśmy kilka ogólnych sugestii.

Możliwość odliczenia od podatku

Donor’s Tax to podatek od darowizny lub darowizny pobierany od nieodpłatnego przeniesienia własności między dwiema lub więcej żywymi osobami w momencie przeniesienia. Obowiązuje ona niezależnie od tego, czy przekazanie następuje powierniczo, czy nie, czy podarunek jest bezpośredni czy pośredni oraz czy majątek jest rzeczywisty czy osobisty, fizyczny czy niematerialny.

Uczciwa wartość rynkowa

Kwota, za którą nieruchomość zostałaby sprzedana na wolnym rynku, jest znana jako jej godziwa wartość rynkowa (FMV). Cena zostałaby uzgodniona między chętnym kupującym a chętnym sprzedającym, gdyby żaden z nich nie był zmuszony do działania i obaj mieli rozsądne zrozumienie odpowiednich okoliczności. Jeśli ograniczysz korzystanie z darowizny, FMV musi odzwierciedlać to ograniczenie.

Usługa skarbowa

Internal Revenue Service (IRS) odpowiada za egzekwowanie federalnych przepisów podatkowych uchwalonych przez Kongres. IRS odpowiada za trzy podstawowe funkcje: przetwarzanie deklaracji podatkowych, obsługę podatników i egzekucję.

Prawie wszystkie podarowane rzeczy są wyceniane przez IRS według „godziwej wartości rynkowej”, w zależności od ich stanu, w jakim zostały przekazane. Tutaj sprawy mogą się komplikować. Możesz uwierzyć, że telewizor z płaskim ekranem, który wymieniłeś na nowszy model, jest w doskonałym stanie… Ale czy to prawda?

IRS definiuje godziwą wartość rynkową jako kwotę, którą klient chętnie zapłaciłby za przedmiot, gdyby ani sprzedawca, ani kupujący nie byli zmuszeni dokonać zakupu. Ponadto obie strony muszą mieć „rozsądne zrozumienie istotnych faktów”. Tak, to trochę niejednoznaczne, ale nie ma określonej formuły.

IRS wymaga również, aby odzież i większość rzeczy domowych były w dość przyzwoitym stanie – w „dobrym lub lepszym stanie zużytym”. Powinieneś prawdopodobnie zapomnieć o usunięciu telewizora, jeśli musisz go uderzyć, aby uzyskać obraz.

Obliczanie godziwej wartości rynkowej

Załóżmy, że przekazujesz przedmiot wkrótce po jego zakupie, a rynek dla tego przedmiotu nie zmienia się między datą sprzedaży a datą wyceny. W takim przypadku możesz mieć możliwość wykorzystania zapłaconej kwoty do ustalenia godziwej wartości rynkowej.

Patrzenie na sprzedaż podobnych darowanych nieruchomości jest najbardziej typowym podejściem do szacowania ich godziwej wartości rynkowej. Tak więc, jeśli przekażesz dwuosobową kanapę na rzecz Goodwill, możesz wykorzystać cenę sprzedaży pasującego fotelika sprzedanego blisko dnia, w którym go przekażesz.

Jeśli dajesz przedmiot unikatowy lub kolekcjonerski, taki jak antyczna kanapa lub sofa, możesz skonsultować się z ekspertem, aby ustalić jego godziwą wartość rynkową. Biegły musi posiadać wcześniejszą wiedzę fachową w zakresie dokonywania tych ocen, a jego pogląd musi być poparty dowodami.

Sprzęt AGD i meble

Ten obszar ma mnóstwo zmiennych, szczególnie w przypadku mebli. Wiek może nie być istotnym czynnikiem. A jeśli podarujesz cenny antyk? Może i jest stary, ale to nie czyni go bezużytecznym. W rzeczywistości jego wartość najprawdopodobniej wzrosła. W tej sytuacji na pewno będziesz potrzebować oceny.

Znacznie ważniejszy jest stan dzieła, a także jego estetyka. Popularny w 2005 roku model kanapy może być teraz bezwartościowy i bez wątpienia nie jest zabytkiem. Na przykład pościel ma stosunkowo niską wartość odsprzedaży po jej noszeniu.

Po prostu sensowne jest przekazanie rzeczy, które zaśmiecają Twój dom, a których już nie chcesz ani nie potrzebujesz. Ktoś na pewno na nich skorzysta, a Urząd Skarbowy chętnie zaoferuje Ci ulgę podatkową w zamian za Twoją działalność charytatywną.

Jaka jest wartość darowizny w postaci kanapy i fotelika? Poniżej znajduje się przewodnik po tym, za co zazwyczaj sprzedaje się towary pod względem wartości darowizny.

Dobra wola

Meble powinny być lekko zużyte iw dobrym stanie. Unikaj plam i dziur w tkaninie.

Sofa/ dwuosobowa kanapa      40 USD – 395 USD

Armia Zbawienia

Sofa / sofa – z niskimi szacunkami 36,00 USD i wysokimi szacunkami 207,00 USD

Znalezione w ministerstwach wiary

Duża sofa ma uczciwą wartość rynkową od 30 do 200 USD. Podczas gdy fotele miłosne lub małe sofy od 30 do 150 USD.

Przywróć

Sofy mają godziwą wartość rynkową od 25 do 150 USD. Jednocześnie foteliki dwuosobowe mają godziwą wartość rynkową od 25 do 100 dolarów.

Wniosek

Oto więc wartość darowizny w postaci kanapy i miejsca do siedzenia. Czyjeś śmieci są cudzym skarbem. Zamiast wyrzucać stare urządzenia, narzędzia lub odzież, rozważ ich sprzedaż lub darowiznę. Nie tylko ograniczysz marnotrawstwo, ale także będziesz pomagać innym.

Pamiętaj, że musisz wyszczególnić swoje potrącenia, aby ubiegać się o darowizny i składki na cele charytatywne. Zazwyczaj opłaca się to tylko wtedy, gdy suma odliczeń za dany rok przekroczy standardowe odliczenie za status zgłoszenia.