Ile jest wart Loveseat z kilkoma plamami i ripem?

Zaakceptujmy to; niezależnie od tego, czy przenosisz się, czy po prostu odnawiasz swój obecny dom, ostatnią rzeczą, o którą będziesz chciał się martwić, jest sprzedaż mebli. Istnieje jednak szansa na zarobienie pieniędzy podczas sprzątania domu! Ile wart jest fotelik z kilkoma plamami i rozdarciem?

Pozbycie się starej kanapy lub sofy może być wyzwaniem. Meble tapicerowane mogą nie być popularne, zwłaszcza jeśli są zepsute, podarte lub zabrudzone.

Ile jest wart Loveseat z kilkoma plamami i ripem?

Może to być zniechęcające, jeśli wcześniej zapłaciłeś dużo pieniędzy za mebel, który teraz wydaje się nie interesować ani Ciebie, ani nikogo innego.

Jak wypada używany fotelik w porównaniu do używanego samochodu? Możesz spróbować go sprzedać, nawet jeśli ma na nim wiele mil, o ile nadal jest w doskonałym stanie. Wszyscy moglibyśmy wykorzystać trochę dodatkowych pieniędzy, a nawet sprzedać swój stary fotelik, aby zapłacić za nowy.

Istnieje kilka podejść, których możesz użyć, próbując sprzedać swoją starą sofę. Są dość proste, ale będą wymagały trochę wysiłku z Twojej strony.

Co to jest fotelik?

Loveseats istnieje od dawna, od XVII wieku i gościło wiele wieczornych randek dla osób w całych Stanach Zjednoczonych i za granicą.

Wynika to głównie z niewielkich rozmiarów fotelika, który jest zazwyczaj zaprojektowany tylko po to, aby wygodnie pomieścić dwie osoby, oferując intymne ustawienie siedzeń dla kogoś i jego drugiej osoby.

Chociaż słowo to może odnosić się do różnych opcji siedzenia, takich jak sofa w kształcie litery S, która pozwala ludziom siedzieć twarzą w twarz na tej samej kanapie lub prosta drewniana ławka z dwiema poduszkami, sofa dwuosobowa jest zdecydowanie najbardziej popularny rodzaj „łóżka dwuosobowego”.

Niewątpliwie widziałeś już tego rodzaju kanapę w domu przyjaciela lub członka rodziny, a może nawet masz taki.

Ile więc wart jest fotelik z kilkoma plamami i rozdarciem?

Na szczęście istnieje kilka zasad, których należy przestrzegać przy wycenie mebli. Wybór mebli i ich stan jest dość zróżnicowany. Oto kilka rzeczy, o których należy pomyśleć, decydując o cenie swojego starego fotelika.

Zbadaj jakość

Jakość mebli różni się w zależności od przedmiotu. Na najwyższym poziomie znajdziesz solidne drewno, dobrze dopasowane i złożone łączenia oraz błyszczące wykończenie.

Tańsze meble składają się zazwyczaj z fornirowanej płyty wiórowej z podstawowymi łączeniami i mogą być montowane samodzielnie.

Oceniając stan swoich mebli, musisz być praktyczny.

Jak dobrze jest znany?

Mody meblowe pojawiają się i znikają, a era, którą reprezentuje Twoja sofa, będzie miała kluczowe znaczenie dla określenia, jak można ją sprzedać.

Kupujący często wolą neutralny współczesny design, chyba że szukają antyków o standardowych cechach.

Praktyczność

Mniejsze meble używane są zazwyczaj prostsze w sprzedaży, więc możesz spróbować zarobić tutaj trochę więcej pieniędzy. Drobne rzeczy są łatwiejsze do przenoszenia i mieszczą się w większości gospodarstw domowych.

Musisz deprecjonować.

Nie możesz oczekiwać, że za swoje meble naliczysz prawie nowe ceny. Niektóre meble, takie jak skórzane zestawy do salonu, są drogie, gdy są nowe, ale po dziesięciu latach mogą być warte tylko jedną czwartą do jednej trzeciej początkowej ceny, w zależności od tego, jak dobrze były pielęgnowane.

Mebel z zauważalną plamą, rozdarciem lub źle skonstruowany, który może się szybko rozpaść, trudno będzie sprzedać w wysokiej cenie.

Porównaj obecny stan ze stanem w momencie zakupu.

Większość mebli można sprzedać za 70-80% ich pierwotnej ceny. Najprostszym podejściem do obliczenia kosztów jest odjęcie 20% od ceny zakupu.

Warunek jest najważniejszym elementem. Jeśli jest prawie w tym samym stanie, w jakim go kupiłeś, możesz go sprzedać za jedyne 20% tego, co za niego zapłaciłeś. Ale kiedy odjąć 30%, a kiedy po prostu odjąć 20%?

Jeśli jednak ma zadrapania, wgniecenia, chybotanie lub inne wady, powinieneś dążyć do 30% lub więcej. Ogólnie rzecz biorąc, im dłużej coś trzymasz, tym mniej pieniędzy możesz uzyskać ze sprzedaży.

Jak rynek ocenia używane meble

Ponieważ większość konsumentów patrzy na średnie ceny rynkowe, aby ocenić, czy cena, którą płacą, jest rozsądna, musisz przyjrzeć się branży i zobaczyć, za co sprzedaje się inne podobne towary.

Pomaga w ustaleniu godziwej wartości rynkowej przedmiotu. Kupujący lubią wiedzieć z wyprzedzeniem, co otrzymują. Nie mają nic przeciwko, chyba że jesteś otwarty na kwestię swoich mebli.

Należy pamiętać, że przemysł mebli używanych to gospodarka współdzielenia oparta na zaufaniu. To właśnie skłania ludzi do kupowania mebli od osób, których nigdy nie spotkali.

Wreszcie, ile wart jest fotelik miłosny z kilkoma plamami i rozdarciem?

Najprostszą metodą jest sprawdzenie, ile podobnych towarów sprzedaje się w Twojej okolicy na stronach takich jak Craigslist i eBay. Ich średni przedział cenowy na dwuosobowej kanapie wynosi od 25 do 150 dolarów.

Wniosek

Wycena mebli może być prosta lub złożona, w zależności od tego, jak do tego podejdziesz.

Cena, z jaką płacisz, będzie zależeć od tego, ile twój kupujący jest gotów zapłacić i jak bardzo chcesz się pozbyć tego konkretnego mebla.