Idealny rodzaj krzesła do bólu kości ogonowej: 5 najlepszych opcji

Pracowałeś nad tyłkiem i cierpiałeś z powodu bólu? Cóż, oto rodzaj krzesła na ból kości ogonowej, który pomaga zmniejszyć nacisk na kość ogonową.

Praca w pozycji siedzącej przez kilka godzin może spowodować obrażenia różnych części ciała, takich jak plecy, szyja, a nawet kość ogonowa. Cóż, nie jest tak, że może powstrzymać Cię od pracy, więc najlepiej jest mieć najbardziej dostępny środek doraźny — dobre krzesło!

Idealny rodzaj krzesła do bólu kości ogonowej: 5 najlepszych opcji

Rodzaje krzeseł, które pomagają złagodzić ból kości ogonowej

Kiedy cierpisz na ból kości ogonowej, ważne jest, aby użyć takiego krzesła, które pomoże go złagodzić. Oto odmiany krzeseł, które Ci pomogą.

  • Krzesła z siedziskami z pianki – Krzesła bez siedzisk z pianki mogą być mniej wygodne, zwłaszcza jeśli odczuwasz ból w okolicy kości ogonowej. Wybierając krzesło z siedziskiem z pianki, należy wziąć pod uwagę grubość, twardość i gęstość.

Grubsza pianka może podtrzymać większą osobę. Ponadto materiały o większej gęstości są zwykle trwalsze i bardziej odporne. Ważne jest, aby wziąć je pod uwagę, jeśli chcesz mieć wygodne siedzenie.

  • Krzesła z krótkim siedziskiem – Krótkie siedzisko jest dobre na ból kości ogonowej. Usuwa nacisk z kości ogonowej, utrzymując ją w stanie zawieszenia i bez bezpośredniego kontaktu.
  • Krzesła z wycięciem na kość ogonową/przerwą/podwójnym siedziskiem – Krzesła tego typu są również idealne na bóle kości ogonowej. Zostały zaprojektowane specjalnie, aby wykluczyć bezpośredni kontakt z kością ogonową.
  • Krzesła klęczące – Ten rodzaj krzesła ma na celu zmniejszenie obciążenia pleców. Jednak niektóre krzesła klęczące mają wycięcie w kości ogonowej, więc nadal można z nich korzystać.

Z drugiej strony ten typ krzesła nie jest idealny do długotrwałego użytkowania, ponieważ uniemożliwia ruch nóg. Najlepiej używać go w połączeniu z krzesłami biurowymi.

  • Siodła – Sądząc po nazwie, prawdopodobnie domyślasz się, że mają kształt końskiego siodła. Cóż, masz rację!

Ponieważ nie mają podłokietników i oparć, nazywa się je praktycznie taboretami siodłowymi. Są znacznie wyższe niż zwykłe krzesła i dlatego należy je łączyć z wyższymi stołami biurowymi.

Chociaż pierwotnie miał na celu poprawę postawy i zmniejszenie bólu szyi i pleców, osoby z bólem kości ogonowej zaczęły korzystać z dzielonego siedziska w siodle. Pomagają złagodzić ból i zwiększyć produktywność wśród pracowników.

5 najlepszych krzeseł na ból kości ogonowej

Istnieją krzesła, które mają na celu zmniejszenie nacisku na kość ogonową. Oto pięć najlepszych.

Stalowy skok

Steelcase jest uważany za największego producenta mebli biurowych na świecie — tak, dobrze to przeczytałeś. Nic dziwnego, skoro ich przeskok po schodach jest najpopularniejszym ergonomicznym krzesłem biurowym.

Specyficzna konstrukcja krzesła jest najlepsza w przypadku bólu kości ogonowej. Podobnie jak oczekujesz, że będzie działać, nie wywiera nacisku na kość ogonową, pozostawiając ją wiszącą i bez bezpośredniego kontaktu. Kolejną dobrą wiadomością jest to, że mają specyficzny typ dla większych kumpli o wadze do 500 funtów (226 kg).

Tron Karmichaela

Wykonane we współpracy z założycielem firmy Carmichael Throne i jego doświadczeniem w leczeniu bólu kości ogonowej, krzesło to jest idealne do łagodzenia bólu kości ogonowej. Ma kanał, który dzieli się na dwie części, pozostawiając wolny kręgosłup.

Krzesło kulkowe Gaiam

To jeden z najpopularniejszych produktów Gaiam. Krzesło kulkowe Gaiam to ergonomiczne krzesło, które poprawia ułożenie kręgosłupa i postawę.

Posiada balans, drążek podpierający plecy, uchwyt kulowy i cztery kółka samonastawne. Może znacznie zmniejszyć dyskomfort na kości ogonowej.

Krzesło Hara

HaraTech to niemiecka firma produkująca krzesła biurowe od ponad 10 lat. Firma dążyła do stworzenia projektu krzesła, który równomiernie rozkłada ciężar i stworzyła krzesło z podwójnym siedziskiem.

To krzesło ma opatentowane podwójne siedzisko i dzielone oparcie, dzięki czemu jest wygodne nie tylko dla kości ogonowej, ale także dla pleców. To taki dobry haczyk!

Krzesło kulowe Zenergy

To krzesło wyprodukowane przez firmę SAFCO, produkującą ergonomiczne krzesła, stoły, biurka i inne meble biurowe. Wygląda dziwnie, ponieważ ma dmuchaną piłkę do ćwiczeń pokrytą siateczką.

Krzesło zachęca użytkowników do prawidłowego siedzenia, dzięki czemu jest dobre dla kręgosłupa. Oprócz pleców, twoja kość ogonowa również ją pokocha, ponieważ jej konstrukcja również jest dla niej dobra. Ponadto, przyjemnie jest usiąść na piłce do ćwiczeń.

Jakie są przyczyny bólu kości ogonowej i jak go złagodzić?

Ból kości ogonowej, zwany także kokcydynią, jest zwykle spowodowany urazem lub innym urazem kości ogonowej, powodując stan zapalny. Istnieją szczególne przypadki, w których występuje samoistnie i bez znanej przyczyny.

Ból i bolesność jakiejkolwiek części ciała są naprawdę uciążliwe. Niemniej jednak nie trzeba się martwić, ponieważ ból kości ogonowej można łatwo wyleczyć.

Po prostu pochyl się do przodu, gdy siedzisz na poduszce w kształcie pączka lub poduszce w kształcie litery V. Następnie nałóż lód lub ciepło na dotknięty obszar. Możesz również przyjmować dostępne bez recepty leki przeciwbólowe, takie jak ibuprofen lub paracetamol.

Wniosek

Mając wszystkie podane informacje, będziesz w stanie znaleźć idealny rodzaj krzesła na ból kości ogonowej. Taka pracowita osoba jak ty nie musi cierpieć.