Dowiedz się, jak wyregulować napięcie odchylania fotela do tyłu

Większość foteli rozkładanych ma regulację naciągu, która służy do regulacji, jak łatwo lub jak trudno jest odchylić się do tyłu.

Im częściej korzystasz z krzesła, tym pokrętło zwykle staje się luźniejsze i będziesz musiał je ponownie dokręcić. Oto kilka kroków, jak wyregulować napięcie odchylenia fotela do tyłu:

Dowiedz się

Kroki regulacji naprężenia pochylenia do tyłu na rozkładanym fotelu elektrycznym

Krok 1. Znajdź pokrętło regulacji fotela w pobliżu przodu krzesła. Powinien znajdować się poniżej miejsca, w którym stopy podnoszą się do góry, ale na górze lub z boku od tego, jak daleko do tyłu ustawiasz siedzisko względem oparcia (zazwyczaj będzie ono oznaczone etykietą „Tilt-Back”).

Krok 2. Obróć zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aby dokręcić pokrętło. Utrudni to odchylanie się i utrzymanie pozycji siedzącej.

Krok 3. Obróć w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aby poluzować, jak twarde jest oparcie krzesła, co ułatwia odchylanie się do tyłu, ale utrzymywanie pozycji pionowej jest trudniejsze.

Najczęściej zadawane pytania: Mój rozkładany fotel stracił napięcie odchylania do tyłu!

Naprawienie tego jest szybkim i łatwym procesem.

Krok 1. Zdejmij tylną osłonę fotela (zwykle przez ściągnięcie lub odpięcie za pomocą klamer).

Krok 2. Zlokalizuj sposób, w jaki pokrętło regulacji nachylenia jest przymocowane do tego, co widać na ramieniu krzesła, zwykle jest to rodzaj systemu kół pasowych, który łączy się z miejscem, w którym stopy podnoszą się na krześle, do tego, jak oparcie siedziska jest pochylone.

Krok 3. Znajdź sposób zamocowania i poluzuj lub dokręć w razie potrzeby (obracanie zgodnie z ruchem wskazówek zegara napina, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara poluzowuje).

Krok 4. Gdy skończysz, odłóż okładkę z powrotem na miejsce!

Co powoduje, że napięcie elektrycznego fotela rozkłada się?

Wiele rzeczy może spowodować rozluźnienie napięcia elektrycznego fotela.

#1. Ludzie często zmieniają sposób korzystania z krzesła po posiadaniu go przez jakiś czas, więc mogli w przeszłości odchylać się do tyłu lub usiąść do przodu, a to zmieniło ilość luzu w systemie.

#2. Pogoda może powodować napięcie. Jeśli jest zimno i sucho, w mechanizmie będzie mniej luzu, niż gdyby na zewnątrz było gorąco i wilgotno.

#3. Czasami ludzie zapominają dokręcić lub poluzować krzesło tak, jak powinni, więc może to prowadzić do rozluźnienia nacisku na plecy.

Jak zapobiegać zużyciu na fotelu

Jest kilka rzeczy, które można zrobić, aby zapobiec zużyciu fotela.

#1. Upewnij się, że oparcie krzesła jest dosunięte do czegoś takiego jak podłokietnik lub kanapa, zanim się oprzesz, aby nie odskoczyło od miejsca, w którym chcesz je postawić.

#2. Staraj się nie odchylać zbytnio do tyłu na krześle. Jeśli leżysz tak, że twoje stopy faktycznie nie dotykają ziemi, może to spowodować pewne uszkodzenie tego, jak długo wytrzymuje twoje krzesło, ponieważ jest większe napięcie w sposobie jego złożenia.

#3. Spróbuj użyć poduszki do rzucania lub poduszki lędźwiowej, aby uzyskać dodatkowe wsparcie podczas odchylania się do tyłu i upewnij się, że nie zwisają one z podłokietnika krzesła.

#4. W przypadku rozkładanych foteli elektrycznych ważne jest, aby naciskać na nacisk, aby zapobiec powstawaniu zbyt dużego nacisku z czasem i powodowaniu zużycia. Możesz to zrobić, naciskając przycisk z napisem „przechyl do tyłu” lub coś podobnego stopą przed odchyleniem się do tyłu. Panel sterowania, jak regulować napięcie pleców, będzie również znajdować się w pobliżu fotela elektrycznego.

#5. W przypadku foteli rozkładanych, które nie są elektryczne, można użyć śrub lub podkładek, aby dokręcić nacisk wywierany na sposób ich mocowania.

Może to wymagać kilku prób i błędów, ale jest to ważne, aby utrzymać krzesło tak, jak chcesz. Kiedy krzesło jest ciasne, upewnij się, że oparcie i podłokietniki są na tym samym poziomie, aby zapobiec urazom podczas opierania się lub siedzenia.

Co powoduje, że napięcie elektrycznego rozkładanego fotela jest dokręcane?

Wiele rzeczy może powodować napięcie elektrycznego fotela.

Czasami ludzie zapominają, jak ciasno jest ustawione ich krzesło, a to powoduje, że ciągną je bardziej niż powinny, co powoduje mniejszy luz w nacisku na plecy.

Pogoda może również odegrać, ile luzu występuje w systemie. Jeśli jest zimno i sucho, będzie mniej luzu, niż gdyby na zewnątrz było gorąco i wilgotno.

Jednym z największych powodów, dla których ludzie mają problemy z ciasnym ustawieniem krzesła, jest to, jak często go używają. Nie oznacza to, że musisz używać go przez wiele godzin każdego dnia, ale jeśli będziesz siedział na swoim krześle tylko kilka razy w tygodniu, będzie lżejszy niż ktoś, kto siedzi na swoim krześle każdej nocy.

Jak czyścić fotel

Krok 1. Czyszczenie fotela może być trudne, ale nie niemożliwe. Najlepszym sposobem na to jest woda z octem lub łagodnym detergentem rozpuszczonym w ciepłej wodzie.

Krok 2. Pierwszym krokiem jest rozpięcie poduszki siedziska z oparcia krzesła, wyjęcie poduszek lub innych przedmiotów, które się w nim znajdują, a następnie wytarcie wnętrza siedziska wilgotną szmatką.

Kroki 3. Opcjonalnie, ale jeśli masz zwierzęta lub dzieci, które mają tendencję do bałaganu na krześle, warto je teraz umieścić na swoim miejscu. Umieść dodatkową osłonę na poduszce siedziska.