Dowiedz się, jak wykończyć krzesło za pomocą tych 6 łatwych kroków

Musisz wiedzieć, jak odnowić krzesło po zakupie. Paskowanie, barwienie i szlifowanie to trzy czynności związane z renowacją. Chociaż zależy to od rodzaju posiadanego krzesła.

Renowacja krzesła jest łatwa i można ją wykonać w domu. Nie zawsze musisz zatrudniać profesjonalistę do wykonania tej pracy. Cóż, chyba że istnieje poważny problem, który należy naprawić.

Dowiedz się

Remont krzesła

Wydłuż żywotność swojego krzesła papierem ściernym, ściągaczem i niektórymi środkami czyszczącymi. Skorzystaj z tego przewodnika, aby znaleźć niezbędne materiały potrzebne do tego projektu.

Niezbędne jest właściwe przygotowanie materiałów, więc najpierw sprawdź ich dostępność w swoich domach. Rozsądnie jest unikać natychmiastowych zakupów w sklepie, jeśli materiały są już dostępne w Twoim domu.

Zbierz materiały i przygotuj się do renowacji. Wybierz miejsce, które będzie łatwe do czyszczenia i dostępne dla Ciebie. Garaż jest często idealnym rozwiązaniem do tych zadań.

Krok 1. Wyczyść krzesło

Wymieszaj trochę mydła do mycia naczyń z letnią wodą i użyj go jako środka czyszczącego. Wytrzyj środek czyszczący po całym krześle.

Inne przedmioty mogą być również użyte do wyprodukowania własnego środka czyszczącego. Unikaj ostrych składników, które mogą zmienić kolor drewna, takich jak wybielacze i inne silne chemikalia.

Upewnij się, że usuniesz wszystkie zanieczyszczenia z drewna. Zanieczyszczenia te mogą obejmować olej, resztki kurzu i brud. Usuń je ze wszystkich zakamarków i zakamarków krzeseł.

Po wytarciu weź kolejny ręcznik lub szmatkę, aby wysuszyć krzesło. Wybierz tkaniny, które dobrze wchłaniają wodę, aby przyspieszyć pracę.

Krok 2. Zastosuj początkowe mocowania do krzesła

Po oczyszczeniu krzesła może pojawić się więcej zanieczyszczeń. Zadrapania, resztki farby lub dziury w krześle można łatwo naprawić.

W przypadku zadrapań i nacięć możesz użyć papieru ściernego i przeszlifować je. Do tego zadania zaleca się papier ścierny o średniej ziarnistości.

Nałożyć szpachlę do drewna lub szpachlówkę na dziury i głębokie rysy. Użyj sztyftu, aby nałożyć go równomiernie, a także zagwarantować schludne zadanie. Pozostaw do wyschnięcia i przeszlifuj do wygładzenia.

Po zakończeniu możesz kontynuować, umieszczając podkład na krześle. Użyj cienkiego patyczka lub szmatki, jeśli na krześle są wąskie części. Pozwól mu całkowicie wyschnąć, zanim przejdziesz do następnego kroku.

Krok 3. Zdejmij krzesło

Rozebranie krzesła jest najbardziej niebezpieczne dla osoby wykonującej zadanie. Musisz chronić oczy, skórę i płuca. Jeśli masz zamiar wykonać to zadanie, załóż gogle, maski lub długie rękawy.

Jednak stripping musi być wykonany w pewnych warunkach. Jednym z tych warunków jest to, że jest wcześniej pomalowany lub bardzo poobijany. Możesz również rozebrać się, jeśli krzesło ma wiele zakamarków i jeśli chcesz rozjaśnić jego kolor, aby wyglądał świeżo.

Nie rozbieraj krzesła, jeśli masz tylko kilka wgnieceń lub zadrapań. Nie musisz też się rozbierać, jeśli twoje krzesło wymaga dużej ilości wypełniacza do drewna. Nie ma również potrzeby wykonywania tego kroku, jeśli planujesz go przemalować.

Zdecyduj, czy musisz rozebrać krzesło i zrób to z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Jeśli nie jest to konieczne, możesz pominąć ten krok.

Krok 4. Wyszlifuj krzesło

Użyj papieru ściernego o ziarnistości 180 do szlifowania krzesła. Spowoduje to całkowite usunięcie środka do usuwania i pozostałości starej plamy. Wytrzyj go do czysta szmatką, aby usunąć piasek z krzesła.

Krok 5. Zastosuj plamę

Do nakładania bejcy rozsądnie jest używać gąbek plamiących. Zapewnia większą kontrolę niż pędzle. Chociaż możesz korzystać z tego, co jest dostępne w twoim domu.

Pocieraj plamę w kierunku słojów. Nie pocieraj go, ponieważ musi się wtopić. Bejcę nakładaj lekką ręką i unikaj nakładania się.

Zostaw krzesło na chwilę i pozwól mu wyschnąć. Przed nałożeniem drugiej warstwy bejcy przeszlifuj krzesło drobniejszym papierem ściernym.

Krok 6. Uszczelnij krzesło

Zakończyłeś projekt! Pozostało tylko całkowicie go uszczelnić.

Użyj uszczelniacza pędzlem lub sprayu i pozostaw krzesło do wyschnięcia. Słońce jest dobrym pomocnikiem w tych zadaniach, więc wykonanie tego kroku może potrwać dłużej w wilgotnych obszarach.

Czy warto odnawiać krzesło?

Nie musisz odnawiać każdego krzesła, które znajdziesz w swoim domu. Niektóre krzesła również wymagają wymiany. Poza tym nie wszystko da się naprawić własnymi rękami.

Po pierwsze, krzesła antyczne wymagają profesjonalnego spojrzenia i rąk w renowacji. Robienie tego bez odpowiedniej wiedzy może skutkować dalszym uszkodzeniem mienia.

Musisz również wziąć pod uwagę konstrukcję i solidność krzesła. Potrząsaj krzesłem w przód iw tył, aby sprawdzić jego wytrzymałość. Możesz także położyć na nim książki i zobaczyć, jak utrzymuje wagę.

Niektóre krzesła wymagają naprawy przez profesjonalnych stolarzy. Sprawdź je najpierw przed rozpoczęciem projektu, aby uniknąć poważnych problemów. Uratuj się od kłopotów!

Wniosek

Czy nadal masz pytania dotyczące renowacji krzesła? Przeczytaj artykuł ponownie i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Twoje krzesło nigdy nie jest za późno, by rozkwitnąć. Nie spiesz się, aby go wykończyć, a jego blask będzie ponownie widoczny!