Dowiedz się, jak odczepić tył fotela z siedzenia

Bez względu na to, jak bardzo jesteś ostrożny, prędzej czy później to się stanie: tył Twojego fotela odczepi się od siedzenia. Konieczność podciągania się z jednej strony i dociskania z drugiej strony może być uciążliwa, aby mechanizm zaczepowy ponownie się zahaczył.

Dobrą wiadomością jest to, że w kilku prostych krokach nauczysz się odczepiać oparcie fotela z jego siedziska!

Dowiedz się

Kroki, jak odczepić tył fotela

Krok pierwszy: Usiądź w fotelu i dostosuj go do normalnego siedzenia. Pomoże to upewnić się, że plecy nie zostaną wyprostowane przed dokonaniem jakichkolwiek regulacji.

Krok drugi: Sięgnij za krzesło, znajdź mechanizm zaczepienia siedziska i odczep go w miejscu, w którym przyczepia się do zagięcia między dwiema poduszkami.

Krok trzeci: Pociągnij za oparcie krzesła, aby odczepić je od miejsca, w którym jest przymocowany na górze (najwyższy punkt).

Krok czwarty: Naciśnij jedną stronę, podciągając drugą, a mechanizm zaczepowy powinien ponownie zablokować się na swoim miejscu. Jeśli to nie zadziała, spróbuj odwrócić sposób, w jaki pchasz i ciągniesz mechanizm.

Krok piąty: Usiądź z powrotem na krześle i zobacz, jak to jest teraz, gdy odczepiłeś siedzenie od mechanizmu pochylania.

Jeśli jest to zbyt niewygodne lub jeśli części ciała nadal bolą po tych krokach, nie martw się! Istnieje wiele innych sposobów na powstrzymanie się przed uczuciem dyskomfortu.

Jak zaczepić fotel z powrotem na siedzeniu

Krok pierwszy: Usiądź w swoim fotelu i zobacz, jak jest zaczepiony z tyłu. Krok drugi: Określ, jak daleko chcesz zasunąć krzesło lub jak wysoki kąt potrzebujesz, aby usiąść od leżenia.

Krok trzeci: Połóż jedną rękę po obu stronach miejsca, w którym spotykają się z tyłu krzesła.

Krok czwarty: Pociągnij na zewnątrz, od siebie, aby go odczepić. Jeśli z tyłu znajduje się zatrzask lub przycisk, w którym fotel jest zaczepiony z tyłu, możesz spróbować go również popchnąć i pociągnąć – w końcu istnieją dwa różne sposoby odczepiania fotela od tyłu!

Krok piąty: Usiądź i ciesz się, o ile wygodniej jest Ci teraz, gdy Twoje krzesło jest odczepione.

Jak czyścić brudny fotel

Krok pierwszy: Jeśli masz rozkładany fotel pokryty tkaniną, pierwszą rzeczą do zrobienia jest odkurzenie z niego wszelkich luźnych zanieczyszczeń lub brudu.

Krok drugi: Następnie użyj środka do czyszczenia tapicerki i spryskaj nim krzesło równą warstwą. To oczyści powierzchnię z całego brudu, który nagromadził się na tkaninie.

Krok trzeci: Daj odkurzaczowi kilka minut na wchłonięcie, a następnie wytrzyj go suchym ręcznikiem. Jeśli pozostały brud, powtórz ten krok, aż będziesz zadowolony z czystości swojego krzesła. Następnie odkurz ponownie na dokładkę!

Kroki, jak odkurzać skórzany fotel

Krok pierwszy: Zanim zaczniesz, ustaw fotel w pozycji najbardziej sprzyjającej odkurzaniu.

Krok drugi: Odkurz obszar pod i za krzesłem, a także wszelkie inne obszary brudu lub gruzu na podłodze w pobliżu. Dzięki temu wszystkie zabrudzenia z powierzchni zostaną usunięte z mebli.

Krok trzeci: Odkurz tył swojego fotela. Uważaj, aby nie naciskać zbyt mocno skóry, ponieważ może to spowodować zadrapania i inne uszkodzenia.

Krok czwarty: Wyłącz odkurzacz, odłącz go od wszelkich źródeł zasilania i przejdź do kroku piątego!

Jak umyć zamszowy fotel

Krok pierwszy: Rozpyl niewielką ilość środka czyszczącego na bazie wody na powierzchnię zamszowego fotela.

Krok drugi: Delikatnie wmasuj go w materiał za pomocą ściereczki lub gąbki z mikrofibry. Jeśli potrzebujesz szorować, bądź delikatny i wykonuj okrężne ruchy z lekkim naciskiem.

Krok trzeci: Odczekaj chwilę, aż środek czyszczący wyschnie.

Krok czwarty: Powtarzaj kroki od pierwszego do trzeciego, aż tkanina będzie wyglądać na czystą lub nie będzie już na niej żadnych zanieczyszczeń ani zanieczyszczeń. Dzięki temu wszystkie zabrudzenia z powierzchni zostaną usunięte z mebli.

Wskazówki, jak dbać o skórzane krzesło

Krok pierwszy: Rozpyl niewielką ilość środka czyszczącego na bazie wody na powierzchnię skórzanego krzesła.

Krok drugi: Delikatnie wmasuj go w materiał ściereczką z mikrofibry lub gąbką, aż na meblach znikną widoczne ślady brudu, kurzu i gruzu.

Jeśli potrzebujesz szorować, bądź delikatny i wykonuj okrężne ruchy z lekkim naciskiem.

Krok trzeci: Odczekaj chwilę, aż środek czyszczący wyschnie. Jeśli nie możesz tego zrobić, użyj suszarki do włosów lub wentylatora, aby przyspieszyć proces.

Krok czwarty: Nałóż niewielką ilość odżywki do skóry na powierzchnię, unikając pęknięć i szwów.

Krok piąty: ponownie weź ściereczkę lub gąbkę z mikrofibry i delikatnie masuj skórę, aż zostanie całkowicie pokryta kremem nawilżającym.

Najlepszy czas na konserwację to mniej więcej co sześć miesięcy, aby uniknąć wysuszenia lub pękania.

Odżywka do skóry nie tylko nawilży powierzchnię, ale także przywróci jej naturalny blask.

Krok pierwszy: Sprawdź, jak mocno są dokręcone wszystkie śruby siedziska fotela, przekręcając je kilka razy.