Dlaczego psy sikają na łóżka? 5 najlepszych powodów!

Dlaczego więc psy sikają na łóżka? Psy zwykle sikają w łóżku z kilku możliwych powodów, takich jak problemy zdrowotne lub problemy z treningiem. W tym artykule omówimy pięć możliwych powodów, dla których Twoje psy sikają na Twój materac.

Co więcej, psy nie mogą rozpocząć z tobą rozmowy i powiedzieć, że chce się wysikać. Nie potrafią nawet mówić ani mówić w naszym języku. Dlatego nie są w stanie się z nami komunikować. Mogą przekazać swoje przesłanie tylko poprzez głośne szczekanie, zoomy i skomlenie.

Dlaczego psy sikają na łóżka? 5 najlepszych powodów!

Nie możesz pozbyć się powrotu do domu, widząc siusiu swojego psa w łóżku. Ta sytuacja miała miejsce, gdy zostawiłeś swoje psy w swoim pokoju.

Chociaż psy popełniły tego rodzaju błąd, nie wolno ich krzyczeć ani karać, ponieważ może to spowodować uraz lub niepokój. Twój zwierzak nie rozumie cię i dlaczego jesteś zły, chyba że ty.

Zamiast się denerwować, znajdź rozwiązanie, aby wyczyścić łóżko, spryskując je środkiem dezynfekującym lub wypierz w praniu. Co więcej, sprawdź, co twój pies próbuje mu przekazać, sikanie do twojego łóżka jest również znakiem, że wystąpił problem.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, czytaj dalej!

Powody, dla których pies sika na łóżka

Istnieje wiele powodów, dla których Twoje psy sikają do Twojego łóżka. Przed podjęciem próby leczenia jakichkolwiek problemów z zachowaniem należy wykluczyć główne przyczyny.

Oto pięć możliwych powodów, dla których psy sikają na łóżka:

Powód nr 1. Problemy zdrowotne

Pies sikający na łóżko może być oznaką problemu zdrowotnego. Jeśli Twój zwierzak nabierze takiego nawyku, musisz go zabrać i skonsultować z weterynarzem znajdującym się w pobliżu.

Choroby dróg moczowych są jedną z głównych przyczyn nawykowego sikania psów do łóżka. Gdy skonsultujesz się z weterynarzem, może ona wymagać od psa poddania się badaniu moczu, w którym musisz pobrać próbkę moczu od swojego psa.

Jeśli Twój pies niestety ma infekcję dróg moczowych, weterynarz przepisze Ci antybiotyki. Zapalenie pęcherza moczowego, kryształy w moczu, kamienie nerkowe, wady wrodzone, choroby nerek, a nawet nowotwory złośliwe to wszystkie możliwe problemy z moczem u psów.

Leki, witaminy i modyfikacje diety mogą pomóc w problemach z moczem. Jednak w krytycznych sytuacjach Twój pies może przejść operację.

Co więcej, niekontrolowane sikanie może również wskazywać na możliwe problemy zdrowotne, takie jak zapalenie stawów, cukrzyca i otyłość.

Powód 2. Niepokój emocjonalny

Niepokój, napięcie i stres to czynniki, które mogą skłonić psa do sikania w nietypowy sposób, na przykład na materacu. Możesz obwiniać niepokój, jaki napotkał Twój pies, na zmiany w jego otoczeniu.

Po wykluczeniu jakichkolwiek problemów zdrowotnych, postaraj się jak najlepiej zmniejszyć stres swojego psa. Psy, które są zestresowane lub podekscytowane, mogą stracić kontrolę nad siusiami.

Można sobie również wyobrazić, że oddają mocz na materac, ponieważ zwykle boją się udać na swoje zwykłe miejsce, jeśli są przestraszone wszystkiego.

Co więcej, psy, które sikają w łóżku, są również związane z problemami z separacją, gdy ich właściciela nie ma w pobliżu. Dlatego stres emocjonalny może być jednym z powodów, dla których psy sikają na twoje łóżko.

Powód #3. Tworzenie terytorium

Zachowanie terytorialne jest jedną z najczęstszych przyczyn sikania psów na łóżka. Twój pies oddaje mocz w małych ilościach w całym domu, zamiast sikać, aby się uspokoić.

Może ustanawia swoje terytorium. Zwykle samce są bardziej skłonne do tego zachowania. Jednak żeńskie kły nie są odporne na tego rodzaju nawyk.

Kilka psów, które czują się przestraszone lub zaniepokojone, zaangażuje się w to zachowanie, co zazwyczaj jest odpowiedzią na nowicjusza, jak inne zwierzę domowe.

Co więcej, szczenięta mają tendencję do takiego zachowania, ponieważ nie przeszły jeszcze szkolenia.

Powód #4. Brak szkolenia

Szkolenie psa jest niezbędne. Jeśli nauczysz swoje psy określonej lokalizacji, aby wyeliminować ich kupę lub mocz, twoje łóżko będzie wolne od tych rzeczy.

Cierpliwość jest kluczem do zapamiętania tego, co mówisz. Niestety, popełnienie tego wymaga wielu szkoleń i błędów. Tak więc, jeśli dzisiaj nie trenujesz swojego psa, to jest twój znak!

Powód #5. Brak kontroli

Nietrzymanie moczu zwykle powoduje, że psy niechcący sikają w różnych miejscach, w tym w łóżku.

Zjawisko to ma miejsce tylko wtedy, gdy pies śpi. Jednak niektóre psy eliminują mocz, gdy nie są nieprzytomne.

Nietrzymanie moczu częściej występuje u starszych psów. Jednak może również wystąpić u szczeniąt ze względu na szczególne okoliczności.

Na przykład nietrzymanie moczu spowodowane hormonami jest częste u samic psów, ale może również zarażać inne samce psów.

Ten rodzaj problemu zdrowotnego ma dostępne lekarstwa i leki. Dlatego musisz skonsultować się z psem z weterynarzem.

Wniosek

Psy sikają w łóżku z kilku powodów. Te przyczyny to problemy zdrowotne, problemy terytorialne, stres, nietrzymanie moczu i brak szkolenia.

Jednak nadal możesz coś zrobić, aby rozwiązać ten problem. To działanie psów jest powszechne. Dlatego jeśli tak się stanie, musisz przygotować środki czyszczące i inne środki dezynfekujące.

I to wszystko na pytanie „dlaczego psy sikają na łóżka?” Mam nadzieję, że czegoś się nauczyłeś!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, odwiedź ten link.