Dlaczego klimatyzator samochodowy nie dmucha zimnego powietrza? 7 najlepszych powodów!

Czy często zadajesz sobie pytanie: „dlaczego mój klimatyzator samochodowy nie dmucha zimnego powietrza?” Sytuację taką możemy zwykle zaobserwować latem, kiedy jest gorąco i słonecznie. Jednak za tym zjawiskiem kryją się jeszcze inne wyjaśnienia.

Czy zdarzyło Ci się parkować na otwartej przestrzeni, czekając na coś lub sprawdzając telefon? A potem nagle w twoim samochodzie robi się ciepło.

Dlaczego klimatyzator samochodowy nie dmucha zimnego powietrza? 7 najlepszych powodów!

Albo Ty i Twoi znajomi chcieliście wybrać się w podróż, ale po pewnym czasie klimatyzator zaczyna dmuchać gorącym powietrzem. Czy to nie irytujące? To irytujące, że chcesz cieszyć się podróżą samochodem, ale klimatyzator nie współpracuje.

Ale nie martw się, ponieważ jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci to naprawić, znając możliwe przyczyny.

Dlaczego klimatyzator samochodowy nie dmucha zimnego powietrza?

Nie wiedziałbyś, jak naprawić konkretną rzecz, jeśli nie wiesz, co ją powoduje.

Zanim przyniesiesz samochód do firmy naprawczej, musisz opracować teorię problemu.

Zebraliśmy więc kilka możliwych wyjaśnień na twoje pytanie: „Dlaczego mój klimatyzator samochodowy nie dmucha zimnego powietrza?”

A oto one:

Powód nr 1. Problemy z komponentami elektrycznymi

Twój samochód składa się więc z wielu elementów elektrycznych, takich jak akumulator i sprężarka.

Jednym z powodów, dla których klimatyzator wydmuchuje gorące powietrze, jest uszkodzony bezpiecznik. Jest to drobny problem elektryczny, ale nadal może powodować nieprawidłowe działanie innych komponentów samochodu.

Kiedy element elektryczny pobiera wyższy prąd niż został zaprojektowany z powodu wadliwego urządzenia, dochodzi do przepalenia bezpiecznika.

Ale możesz sprawdzić, czy to jest problem, postępując zgodnie z tym przewodnikiem.

Powód 2. Twój samochód ma niski poziom freonu

Pamiętaj, że w Twoim samochodzie jest używany czynnik chłodniczy. Freon służy do chłodzenia ciepłego powietrza nawiewanego przez klimatyzator. Tak więc ta substancja chemiczna jest odpowiedzialna za chłód powietrza.

Jeśli w układzie samochodowym występują nieszczelności, zwłaszcza w miejscu, przez które przechodzi freon, może to spowodować, że powietrze nie będzie tak zimne, jak powinno. Twój samochód będzie miał niski poziom freonu, jeśli te wycieki nie zostaną usunięte tak szybko, jak to możliwe. Może to spowodować cyrkulację cieplejszego powietrza w pojeździe.

Powód #3. Sprężarka AC nie jest dobrze zamocowana

Niektórzy profesjonaliści twierdzą, że kiedy zaczynasz zauważać różnicę w temperaturze dmuchanej przez klimatyzację, pierwszą rzeczą, którą musisz sprawdzić, jest sprężarka. Luźny kompresor może również powodować nieszczelności.

Do tego elementu podłączone są również inne zawory, które należy szczelnie zabezpieczyć. Ta część samochodowa jest najbardziej odpowiedzialna za klimatyzator i powietrze, które wieje. Łączy wężownice skraplacza i parownik, w którym przepływa czynnik chłodniczy.

Sprężarka gwarantuje również, że powietrze jest przekształcane do postaci gazowej lub płynnej, w zależności od zastosowania. Jeśli nie jest prawidłowo podłączony lub jest uszkodzony, klimatyzator nie będzie działał wydajnie.

Powód #4. Zablokowany siłownik drzwi mieszających

Tak więc za pomocą elementów sterujących samochodu możesz regulować temperaturę powietrza nawiewanego przez klimatyzację. Jak to jest możliwe? Cóż, ta mieszanka drzwi jest powodem, dla którego.

Może poruszać się w przód i w tył w systemie wentylacji, aby regulować temperaturę w oparciu o ustawienia. Jeśli Twój samochód nie dmucha zimnego powietrza, mimo że wyregulowałeś elementy sterujące, może to oznaczać usterkę siłownika. Albo utknie.

Taka sytuacja oznacza, że ​​może teraz odchylać się w kierunku grzejnika i blokować przepływ ciepłego powietrza. Możesz określić, czy zablokował się, gdy wydaje dźwięk kliknięcia. Ten dźwięk wskazuje, że jest coś, co blokuje drogę do drzwi.

Powód #5. Wadliwe lub zatkane cewki skraplacza

Zatkane zanieczyszczenia na skraplaczu mogą powodować pewne zawiłości klimatyzatora.

Zimne powietrze nie może przejść przez skraplacz, jeśli jest w nim zbyt dużo brudu lub kurzu. Jego funkcją jest przekształcenie freonu, chemicznego czynnika chłodniczego, w stan ciekły.

Jeśli jest zatkany lub ma jakieś wady, nie może działać i nie zmieni substancji chemicznej. Taka sytuacja doprowadzi do tego, że klimatyzator nie będzie wydmuchiwał wystarczającej ilości powietrza lub tylko ciepłego powietrza.

Powód #6. Mniej funkcjonalności

Pojawiają się narzekania, że ​​ich samochód nie dmucha zimnego powietrza, gdy nie jest w ruchu.

Twój samochód nie działa dobrze, gdy przestał się poruszać, w porównaniu do biegu.

Gdy samochód jest w ruchu, przez skraplacz przepływa większy przepływ powietrza, co ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania układu.

Powód #7. Przegrzewający się samochód

Jednak gdy stoisz w korku lub parkujesz bez cienia, istnieje szansa, że ​​doświadczysz takiej sytuacji.

Możemy również powiedzieć, że komponenty twojego samochodu również się przegrzeją, co wpłynie na zdolność twojego systemu do prawidłowego funkcjonowania. Lub czynnik chłodniczy może odparować lub nie, w zależności od stopnia temperatury.

Freon może wyparować z powodu przegrzania elementów, przez które przechodzi.

Wniosek

I na tym kończy się artykuł „Dlaczego mój klimatyzator nie nadmuchuje zimnego powietrza?”

Obserwacja możliwego defektu w twoim systemie może dać technikowi pojęcie, od czego zacząć i jest to dla niego łatwiejsze.

Jeśli znasz swoje części samochodowe, możesz je naprawić samodzielnie.

Najlepiej jednak, jeśli zapytasz profesjonalistów, zwłaszcza firmę, w której kupiłeś samochód.

Więcej problemów ze sprzętem lub meblami znajdziesz w tym artykule.

Życzymy miłego dnia!