DIY Heroes: Jak naprawić krzesło hydrauliczne w 4 łatwych metodach

Czy wiesz jak naprawić krzesło hydrauliczne kilkoma prostymi metodami? Możesz naprawić krzesło hydrauliczne, smarując elementy, dodając zacisk do węża i taśmę klejącą, używając rury PVC i wymieniając cylinder.

Praca biurowa często wymaga przestrzeni, która pozwala na wygodną pracę. Jednak, gdy stajesz się produktywny, twoje krzesło nagle podnosi się i tonie jak Titanic.

DIY Heroes: Jak naprawić krzesło hydrauliczne w 4 łatwych metodach

Niezbędna jest bezpieczna przestrzeń, a zakup nowego jest kłopotliwy, gdy wiesz, że krzesło nadal nadaje się do użytku i naprawy. Nie, nie jesteś tani — po prostu nowe krzesło hydrauliczne też nie jest tanie.

A może powiemy Ci, że istnieją cztery proste metody, z których możesz wybrać, aby naprawić krzesło hydrauliczne? Te metody są najłatwiejszym hackowaniem, które możesz wykonać samodzielnie w domu. Może pomóc w znalezieniu taniego i poręcznego rozwiązania, które pozwoli Ci uchronić się przed zatonięciem.

Dlaczego moje krzesło hydrauliczne ciągle się obniża?    

Nie ma znaczenia, czy Twoje krzesło hydrauliczne jest fabrycznie nowe, czy nie. Chociaż czasami zdarzają się przypadki, że krzesło hydrauliczne przewraca się, ponieważ stało się stare, zardzewiałe i zużyte po częstym użytkowaniu. Poza tym innym możliwym powodem, dla którego tak się dzieje, jest to, że cylinder nie działa.

Mechanizm podnoszący, taki jak dźwignia lub zawór, steruje standardowymi krzesłami hydraulicznymi, umożliwiając poruszanie się w górę i w dół w zależności od odpowiedniej wysokości biurka lub wygody. Kiedy ta dźwignia nie działa tak, jak powinna, w końcu opadnie i nie pozostanie w górze.

Głównym problemem jest obszar podnoszenia krzesła hydraulicznego. Gdy butla z gazem jest słaba, gaz płynący w komorze zostaje wypompowany. Nie jest w stanie utrzymać ciężaru użytkownika, który ostatecznie pozwala mu tonąć.

Jak naprawić tonące krzesło hydrauliczne?

Rzucanie krzesłem hydraulicznym nie jest najlepszym sposobem na jego wymianę. Istnieją metody, które możesz wypróbować, aby jak najlepiej to wykorzystać.

Przedstawiliśmy cztery proste metody naprawy krzesła hydraulicznego. Przychodzą one skutecznie i zabierają niewiele czasu z napiętego harmonogramu.

Metoda 1: Nasmaruj komponenty

Musisz dokładnie sprawdzić mechaniczne części krzesła hydraulicznego. Jeśli podczas korzystania z krzesła wyczuwasz oznaki tarcia, oznacza to, że brakuje mu oleju. Musisz nasmarować elementy, aby zapobiec ich zatonięciu.

Możesz zacząć od dźwigni. Sprawdź, czy może kontrolować żądaną wysokość podczas korzystania z krzesła hydraulicznego.

Jeśli tonie i pozostaje poniżej, oznacza to tylko, że potrzebuje smaru do działania. Rdza, którą zawiera, jest spowodowana wilgocią i klimatyzatorami.

Możesz regularnie nakładać sporą ilość oleju, aby uniknąć hałasu i zatonięcia.

Metoda 2: Zacisk węża i taśma klejąca

Najpierw musisz dostosować żądaną wysokość. Następnie załóż zacisk węża przed owinięciem go taśmą klejącą.

Możesz użyć zacisku i taśmy klejącej, aby zabezpieczyć cylinder krzesła hydraulicznego. Zadaniem taśmy klejącej jest stanie się dodatkowym uchwytem, ​​dzięki czemu nie będzie się zsuwać.

Podstawowym zadaniem tej metody jest mocne trzymanie krzesła we właściwym miejscu. Jednak ta metoda jest tylko tymczasowym rozwiązaniem, ponieważ po kilku dniach może się zużyć. Taśma klejąca może stracić przyczepność, gdy jest często używana.

Metoda 3: Rura PVC

Inną metodą naprawy krzesła hydraulicznego jest użycie rury PVC. Średnica PVC powinna mieć niewielką regulację szerokości niż cylinder. Nie powinien to być dokładny rozmiar.

Zmierz cylinder po dostosowaniu krzesła hydraulicznego do pożądanej wysokości (będzie to trwałe). Po dokonaniu pomiaru rurę PCV można przyciąć imadłem o zmierzonej długości. Następnie możesz umieścić rurę PVC, wyjmując tłok i przykręcając go z powrotem.

Jeśli zastosujesz się dokładnie do tego podejścia, może to trwać przez długi czas w porównaniu z opaską zaciskową do węża i taśmą klejącą.

Metoda 4: Wymień cylinder

Ze wszystkich metod, jeśli żadna nie zadziałała, najlepszym rozwiązaniem jest wymiana siłownika hydraulicznego fotela. Ma długą żywotność i na dłuższą metę możesz z niej skorzystać.

Możesz poprosić specjalistę o wykonanie tej metody, aby uniknąć problemów lub dodatkowych uszkodzeń. Jedyne, co musisz zrobić, to kupić butlę, która jest wysokiej jakości i trwała. Zaletą tej metody jest możliwość podnoszenia i obniżania wysokości krzesła zamiast tymczasowej wysokości.

Wniosek

Tonięcie Twojego hydraulicznego krzesła nie oznacza, że ​​Ty też powinieneś tonąć. Podobnie jak Titanic, Jack by ci nie pozwolił. Zamiast tego powie ci, abyś wyszukał „jak naprawić krzesło hydrauliczne”, podczas gdy będziesz tam wisiał.

Możesz wypróbować te proste metody w domu, aby rozwiązać problem z zatonięciem. Te metody są najlepszą opcją, jaką możesz mieć przy naprawie krzesła hydraulicznego.