Demontaż fotela: jak zdemontować biały fotel

Najlepsze są białe rozkładane fotele. Są super wygodne i zapewniają przytulną atmosferę domu. Ale jak usunąć biały fotel?

Ten post na blogu pokaże, jak zdemontować biały fotel, aby łatwiej go przenosić lub przechowywać!

Demontaż fotela: jak zdemontować biały fotel

Kroki demontażu białego fotela

Krok pierwszy: Usuń tył fotela. Oparcie jest zwykle zabezpieczone czterema śrubami, które można odkręcić śrubokrętem krzyżakowym lub kluczem imbusowym, w zależności od tego, jak zbudowano krzesło.

Pamiętaj, że niektóre krzesła mają w tym momencie dodatkowy zatrzask, aby nie kołysały się zbyt mocno podczas użytkowania. Może być konieczne odkręcenie tego zatrzasku przed zdjęciem tyłu.

Śruby zazwyczaj znajdują się po wewnętrznej stronie krzesła, w pobliżu miejsca, w którym siedziałaby Twoja głowa, i muszą wysunąć się, abyś mógł zdjąć tylny panel. Usuń je za pomocą śrubokręta krzyżakowego lub klucza imbusowego, w zależności od tego, jak jest zbudowany.

Uwaga: niektóre rozkładane fotele mają zatrzask zapobiegający kołysaniu się podczas użytkowania. Może być konieczne odkręcenie tego przed wykręceniem śrub.

Krok drugi: Zdejmij przednie podłokietniki i zagłówek. Ramiona są zwykle zabezpieczone jedną lub dwiema śrubami, które można łatwo wyjąć za pomocą klucza imbusowego, podczas gdy zagłówek jest zwykle mocowany na rzep.

Podłokietniki będą musiały zostać usunięte, podobnie jak zagłówki, jeśli dotyczy. Będziesz musiał je odkręcić śrubokrętem (klucz imbusowy) lub ręcznie, w zależności od tego, jak są zabezpieczone. Większość foteli rozkładanych używa śrub do mocowania, więc wystarczy wyjąć je kluczem imbusowym, używając rąk lub śrubokręta.

Zatrzask może znajdować się na podłokietniku, w jego tylnej części. Odłącz go i zdejmij, jeśli jest na wyposażeniu, przed wykręceniem śrub lub śrub z samych ramion.

Krok trzeci: Zdejmij wszystkie panele boczne, odkręcając je kluczem imbusowym (lub ręką), w miejscu, w którym mocują się do podstawy fotela.

Tył podłokietnika można było przykręcić do długiego drewnianego paska biegnącego z jednej strony na drugą. Jeśli tak, usuń je, odkręcając je kluczem imbusowym lub śrubokrętem, a następnie pociągając do góry, aż uzyskasz wystarczający luz w materiale, aby można było go złapać.

Po prostu ściągnij to, ile boku możesz położyć, a następnie odkręć śruby mocujące lub śruby, aby to usunąć.

Podłokietnik jest czasami przykręcony do długiego drewnianego paska biegnącego z jednej strony na drugą (na metalowych rozkładanych fotelach). Jeśli tak, usuń je, rozluźniając za pomocą klucza imbusowego lub śrubokręta, a następnie pociągając go, aż uzyskasz wystarczający luz w materiale, aby można było go złapać.

Po prostu ściągnij to, ile boku możesz położyć, a następnie odkręć pozostałe śruby lub śruby, aby je usunąć.

Po wyjęciu tych elementów poświęć chwilę i zobacz, jak są przymocowane: jeśli są śruby lub śruby, odkręć je i usuń elementy.

Jeśli nie ma śrub, prawdopodobnie masz do czynienia z połączeniem klejowym: jak to często robi się na rozkładanych fotelach wykonanych z płyty wiórowej (której używają w modelach niższej jakości). Aby zdjąć tego typu złącze, wystarczy trochę ciepła. Użyj suszarki, aby podgrzać klej, a poluzuje się, ułatwiając podważanie za pomocą h

Jak odkurzać fotel

Krok 1. Rozepnij pokrowiec fotela i zdejmij go.

Krok 2. Usuń wszelkie poduszki, które znajdują się na siedzisku, a następnie użyj odkurzacza, aby zassać cały brud i zanieczyszczenia spod nich.

Krok 3. Wytrzyj całe krzesło roztworem czyszczącym lub białym octem, jeśli poplamione; pomoże to poluzować brud i zanieczyszczenia z tkaniny.

Krok 4. Użyj czystej, wilgotnej szmatki, aby wytrzeć pozostały tłuszcz lub brud z zewnętrznej części krzesła (siedzisko i podłokietniki).

Krok 5. Usuń luźny kurz za pomocą odkurzacza, zanim przejdziesz do innych części pomieszczenia.

Jak usunąć poduszki do foteli:

Krok 1. Rozepnij materiał i zdejmij go ze wszystkich poduszek.

Krok 2. Usuń wszelkie śruby, które mogą być zakotwiczone w każdej poduszce, a następnie wyciągnij je rękami. Uważaj, aby nie podrzeć ani nie rozerwać podczas zdejmowania poduszek! W razie potrzeby możesz użyć szczypiec.

Krok 3. Po zdjęciu zrób listę poduszek na krześle i sposobu ich mocowania.

Krok 4. Niektóre fotele rozkładane mają tylko jedną lub dwie śruby, podczas gdy inne mogą wymagać do sześciu lub siedmiu.

Krok 5. Jeśli potrzebujesz pomocy przy demontażu foteli z rozkładanymi fotelami, możesz skorzystać z porad dotyczących naprawy w sklepie z artykułami do majsterkowania lub skontaktować się z profesjonalnym specjalistą od naprawy foteli.

Krok 6. Po zdjęciu poduszek możesz odkurzyć wszelkie pozostałe zanieczyszczenia i użyć odkurzacza do czyszczenia podłokietników z białych foteli, aby usunąć resztki kurzu, zanim przejdziesz do innych części pokoju.