Co to jest segment Loveseat?

Mamy dwuosobową kanapę standardową, ale także kanapę segmentową. W tym artykule omówimy zarówno historię segmentu dwuosobowego, jak i historię. Zanim zagłębimy się w pytanie, czym jest sofa dwuosobowa, zdefiniujmy najpierw standardowy fotelik.

Co to jest fotelik?

Jeden rodzaj dwumiejscowego krzesła to fotelik miłosny. Jedna z odmian jest praktycznie synonimem wyrażenia „dwumiejscowa kanapa”. Często jest wyposażony w dwa wyściełane siedzenia. Innym rodzajem, znanym również jako tête-à-tête, ławka do zalotów, ławka do całowania, są dowolne dwuosobowe meble ustawione w kształcie litery S.

Co to jest segment Loveseat?

Pozwala to dwóm osobom rozmawiać, patrząc na siebie i będąc w zasięgu ręki, jednocześnie utrzymując barierę między nimi.

Co to jest sekcja Loveseat?

Sekcje Loveseat są popularnym rodzajem siedzeń w salonach i norach. Sekcje, w przeciwieństwie do tradycyjnych fotelików, które zostały wykonane z osobnych sekcji, które można rozmieścić na różne sposoby. Ta cecha sprawia, że ​​dwuosobowa kanapa dwuosobowa jest bardziej elastyczna niż standardowy dwumiejscowy fotelik.

Konkretny skład dwuosobowego fotela segmentowego będzie się różnić w zależności od projektu. Dzielona kanapa dwuczęściowa to w zasadzie dwuczęściowy zestaw dwuczęściowych fotelików, które można ustawić pod idealnym kątem dziewięćdziesięciu stopni.

Była to popularna konstrukcja w połowie XX wieku. Ponadto jest nadal popularny w sytuacjach nieformalnych, takich jak nory, biura domowe lub pokoje rodzinne. Wiele dzielonych fotelików jest teraz modułowych i jest dostępnych w zestawach po cztery do siedmiu elementów, które możesz stylizować w różny sposób.

Większość tych przedmiotów będzie zwykle obejmować poduszkę siedziska i poduszkę oparcia. Po lewej lub prawej stronie znajduje się podłokietnik w jednej lub dwóch sekcjach. Wiele osób uważa, że ​​segmentowe fotele dwuosobowe z wieloma częściami są szczególnie atrakcyjne. Dzieje się tak, ponieważ możesz wykorzystać komponenty, aby stworzyć wszystko, od jednego długiego siedzenia po konwencjonalną przestrzeń dyskusyjną w kształcie litery L.

Oprócz elastyczności w tworzeniu wielu aranżacji siedzisk, ta forma mebla może być również dość funkcjonalna. Przenoszenie różnych elementów jest proste, zwłaszcza w porównaniu z nieporęczną pojedynczą trzy- lub czteroosobową sofą. Dzielone dwuosobowe fotele są łatwiejsze do zamontowania w drzwiach wejściowych i są łatwiejsze do przenoszenia, gdy urządzenie znajduje się na wyższym piętrze.

Wcześniej wzory i możliwości tkanin na segmentowe dwuosobowe fotele były stosunkowo ograniczone. Na szczęście teraz możesz cieszyć się odcieniami i stylami, które zaspokoją niemal każdy gust. Możesz znaleźć segmentowe fotele dwuosobowe ze skóry licowej, mocnych mieszanek włókien olefinowych, a nawet włókien naturalnych. Kolory sięgają od stonowanych brył po żywe wzory.

Na rynku dostępne są teraz segmentowe foteliki dwuosobowe przeznaczone specjalnie do obszarów o dużym natężeniu ruchu i obszarów formalnych o ograniczonym użytkowaniu. Dostępne są również dwuosobowe kanapy segmentowe z wyjmowanymi poduszkami, które można czyścić detergentem i wodą. Są one szczególnie przydatne na zadaszonych werandach lub obszarach rodzinnych.

Dwuosobowe foteliki segmentowe są często dostępne w tym samym przedziale cenowym, co inne foteliki o przyzwoitej jakości. Wiele modeli zawiera teraz takie funkcje, jak końcówka z wysuwanym podnóżkiem lub kieszenie do przechowywania idealne na piloty. Sekcje Loveseat to doskonały wybór dla każdego, kto szuka siedzisk, które można wykorzystać w różnych konfiguracjach.

Historia działu Loveseat 

W połowie dwudziestego wieku segmentowy fotel miłosny rozkwitł, ale ma bardziej zniuansowaną historię, która była źródłem debat. Miały one obawy dotyczące gospodarstw domowych na początku XIX wieku, przed wbudowanymi uchwytami na kubki, sięgającymi czasów wojny secesyjnej.

Zachowało się tylko kilka okazów. Znajduje się w regionie Wirginii nad rzeką Rappahannock i słynie ze swoich bogactw. Dzięki temu ludzie mogli płacić rzemieślnikom za bardziej wyspecjalizowaną budowę. Widzieli okaz z 1820 roku we Fredericksburgu w stanie Wirginia, z trzech części z metalowymi zamkami.

Eksperci uważają, że zostały one pomylone z krzesłami narożnymi, ale trudno powiedzieć, że obrazy są dowodem. Wojna secesyjna przerwała rozwój meblarstwa na Południu, powodując utratę rzemieślników, warsztatów i drewna.

Wojska Unii w Wirginii zniszczyły większość tych jedynych w swoim rodzaju przedmiotów. Jednak, gdy kraj się odbudował, a wysoce socjalna epoka wiktoriańska przetoczyła się przez rodzimą Amerykę, segmentacja powróciła. Sekcje były niezbędne w każdej przestrzeni rozrywkowej.

Często składano je z dwóch sprasowanych ze sobą dwułóżek, tuftowanych, rzeźbionych i laminowanych. Dzielona sofa była idealną wizytówką eleganckiego, industrialnego profilu mebli w stylu współczesnym w epoce nowoczesnej w połowie wieku.

W sprytny sposób zajęła się również kwestią jednolitości i dostosowywania w obliczu rosnącego zapotrzebowania klientów. Dzieląc kanapę dwuosobową na sekcje, łatwiej było ją wykonać i przetransportować. Jest również łatwy do masowej produkcji, a poszczególne części można zmieniać po dotarciu na miejsce w salonie.

Wniosek

Czym więc jest kanapa dwuosobowa? Jest to siedzenie z dwóch miejsc. Mogą to być zwykłe dwuosobowe fotele lub dwuosobowe fotele konsolowe, które mają dwa podłokietniki na siedzenie i konsolę z uchwytami na kubki. Fotele dwuramienne są również dostępne w wersji dwuramiennej, LAF, RAF i bez ramienia.

Dzielone fotele dwuosobowe funkcjonują od połowy XX wieku do dnia dzisiejszego. To podsumowuje wszystkie rzeczy, które musimy wiedzieć na temat segmentu dwuosobowego.